Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom édesanyja meghalt, apja...

Párom édesanyja meghalt, apja elhagyta a családot, nem tudunk róla semmi. Most mamájával él. Ő félárvának vagy árvának tekinthető? 23éves, nappali tagozatos egyetemista.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg félárva lenne, mert """csak""" az anyukája halt meg, de az nem számít, hogy az apja elhagyta a családot már több mint egy éve? Támogatás miatt kérdezem, hogy melyiket írjuk be.
2011. aug. 2. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
félárva. mivel nem tudod bizonyítani, hogy apja nem él.
2011. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az igénybejelentő lapon az a kérdés szerepel, hogy van-e életben lévő szülője. Ha erre nemmel válaszoltok, bekérik az adatait, hogy be tudják szerezni a halotti akviját. Az ilyenkor nem számít, hogy az apa elhagyta, de ha rokkant lenne, emelt összegű ellátás járna (már ha nem minimumra jön ki).
2011. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Félárvának számít. Az apa életben van. Viszont írhattok arról egy papírt, amiben szépen leírjátok, hogy mi van az apukával, és valószínűleg meg fogjátok kapni az árváknak járó összeget egyéni elbírálás során.
2011. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én évek óta ezzel foglalkozom, de még nem láttam olyat, hogy ezt a problémát leírják és egyéni elbírálás alapján emelt összegű árvaellátást kap az illető.

Egyébként meg több ilyen ügy van, mint gondolnád. Amúgy meg a távollevő szülő kötelezhető gyermektartás fizetésére, gondolom ezért sincs méltányosság ilyen esetekben.

Igazán sajnálom, de ez a tapasztalat.

2011. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem az anyakönyvbe képzelt apa szerepel, nem ismerni ki az aki nekem adta a génjeit, egy nyári kaland gyümölcse voltam:D Anyum meg azóta is egyedül nevelt. Én egy kérvénybe ezt mindig le szoktam írni a szoctámhoz való pályázatba, hogy rendes apám nincs, meg mellékelni szoktam a gyámügyi határozat, és az anyakönyvi kivonatom másolatát is. Meg szokták adni a félárva kategóriát.
2011. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor a félárvát fogjuk beírni. Viszont azt jó tudni, hogy gyermektartásra kötelezhető a szülő, ezzel megpróbálunk élni!
2011. aug. 3. 08:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem akartalak félrevezetni, nem tudom, milyen támogatást szeretnél igényelni, mi özvegyi nyugdíjat és árvaellátást bírálunk.

Lehet, hogy más szociális ellátásnál ezt is figyelembe veszik.


Amúgy ha az anyuka nem volt nyugdíjas, az igényt be lehet adni az illetékes nyugdíjbiztosítóhoz, ott kreálnak neki nyugdíjat ha tudnak és abból árvaellátást.

2011. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az anyuka rokkantnyugdíjas volt! Elmondom milyen papírt találtam: "Igénybejelentés az 1997.-évi LXXXI. törv. alapján árvaellátás elbírálásához". Esetleg ebben még tudnál segíteni, hogy ezt hova küldjük, ha kitöltöttük? Nagyon köszönöm.
2011. aug. 4. 09:31
 9/15 anonim ***** válasza:

A cím: Nyugdíjfolyósító Igazgatóság Budapest 1820

Ennyi elég.


Kell még: egy iskolai igazolás (letölthető az ONYF oldaláról, majd keresek linket, az iskolák saját igazolásain nincs rajta minden infó ami kell)

A szül és halotti akvit nem kötelező beküldeni, de hivatalból bekérni kb 1 hónap. Hiteles másolat is elfogadható, akkor a fénymásolatot a polgármesteri hivatalnak, nyugdíjbiztosítónak, közjegyzőnek stb. kell hitelesítenie. Ha Bp-en laksz, mindezt személyesen is beviheted (XIII. Váci út 73.), szerda a hosszú nap, fél 6-ig.

2011. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


Az első az.

Az adatok alatt az LN és A/M KÓD rovatokat nem kell kitöltened.

Ami az árva-félárva dolgot illeti, ha az apa is nyugdíjas és tudjátok a törzsszámát, az segíthet. (Pl ha rokkant, vagy ha annak érzi magát el lehet küldeni felülvizsgálatra.)

Bármi kérdés van, szívesen válaszolok.

Fontos: az igénybejelentőt pontosan töltsd ki, ne csússzon hiánypótlás miatt, és sajátkezű aláírás mindenképp!

Az ellátás minimum összege : 24250 Ft

2011. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!