Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit "szokás" venni búcsúajándé...

Mit "szokás" venni búcsúajándéknak?

Figyelt kérdés

A kategória nem egészen stimmel, de...

A legjobb barátnőm a következő tanévre külföldre utazik. Tudom, hogy én ismerem, én tudom mit szeret stb. (ez így is van), de milyen ajándékot szokás ilyenkor venni?


2011. aug. 29. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyan apróságot kellene, amit mindig magánál tarthat, és te jutsz róla eszébe. Valami személyeset, vagy akár készíts neki valamit, egy kulcstartót vagy nyakláncot
2011. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én például a főiskola végén, a 4 nagyon jó barátnőmnek 1-1 nagyon dekoratív, dizájnos, egyedi kávésbögrét vettem + 1-et magamnak is. Azóta mindannyian abból iszunk a munkahelyünkön az ország különböző pontjain és ez összeköt minket :D
2011. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami nagyon szép fényképkeretbe közös fotót csináltatni, vagy fényképnyomatos párna, vagy fényképes bögre. A közös kalandaitokról még fényképalbum is jó, 25-35 képpel, azt könnyen tudja magával vinni és jó érzés nézegetni amikor majd rátör a honvágy :)
2011. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én mentem külföldre 1 tanévre, egy naplószerűséget kaptam a barátnőmtől: felelevenítette benne a legszebb emlékeket, történetekkel, fényképekkel, ragasztott bele megmaradt órai levelezéseket, ilyesmik :D Mindent, ami a barátságunkat jelképezte. Nyilván nem lett tele, így az utolsó teleírt lap utáni üres oldalra szépen felírta, hogy "FOLYTATJUK...", jelezvén, hogy lesz még sok közös élmény, amit majd itt megörökíthetünk.


Úgy adta ide indulás előtti nap, hogy csak a repülőn nézhetem meg. Így is volt, bőgtem is mint a hülye. :)

2011. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne azon gondolkodj mit szokás, hanem hogy ő miket szeret és neki milyen ajándék az ajándék... Ezen kívül az sem célravezető, hogy te magad minek örülnél.


Minden ember másmilyen.

Pl én utálom a haszontalan kacatokat, a bizonyos porfogókat... Oké, hogy számomra kedves embertől kapom különleges alkalomra, de! Sok kedves ember van, sok alkalom, és csak gyűlnek a felesleges limlomok, nagytakarításkor sokszor bosszankodom néhány ilyen tárgyon és nem az jut mindig eszembe, hogy na ezt xy-tól kaptam. Néhány ilyen tárgy bőven elég, annyi már mindenkinek van....



Ha én külföldre mennék tanulni, örülnék egy hatalmas nagy és vastag kockás füzetnek, amibe majd jegyzetelhetek. És ha ezt beköti az ajándékozó barátosném valami szép tájképet vagy havas házakat ábrázoló papírral... aztán ír valami személyeset a borítója belsejére vagy az első oldalra, esetleg elrejtve a füzet néhány oldalára, akár rajzolhat is...

Nos én egy ilyen olcsó, hasznos és kedves dolognak sokkal jobban örülnék, mintha valami huszadik bögrét, vágott virágot, plüss állatot, porcelán kiskutyát, vagy ilyesmiket kapnék. És amíg be nem telik a füzet, mindig eszembe jutna róla akitől kaptam.

Jó persze mellé egy pici csokinak is örülnék természetesen.


Na de más meg határozottan vallja, hogy az ajándék ne egy használati tárgy legyen... Nem tudhatjuk, hogy a barátnőd milyen. Viszont ha elkezdesz gondolkodni, hogy ő miket szokott ajándékozni, az lehet jellemzi aminek ő is örülne. Ugyanis akárhogy is, a legtöbb ember nem nagyon ad olyasmit, aminek maga sem örülne.

2011. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) sokat segítettek. Ha érdekel valakit, végül egy apróságot is választottam (bőröndre való címke), meg egy használati tárgyat is (esernyo, mivel angliába megy). Mégegyszer köszi mindenkinek!
2011. aug. 30. 02:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!