Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek rajta és magamon?

Hogy segítsek rajta és magamon?

Figyelt kérdés

Mindketten pályakezdők vagyunk a párommal. Neki sikerült elhelyezkednie annál a cégnél, ahol gyakorlaton is volt, ismeri a munkatársait, dicsérték is munkája után,remek fizetést kap, jó környezetben dolgozik, ennél jobbat nehezen talált volna. Mégis depressziós. Ő is bevallja, hogy olyan dolgokon aggódik és stresszeli saját magát feleslegesen, ami nem követelmény a munkavégzésnél, mi lesz, ha majd nem tudja ezt vagy azt, ő ezt nem bírja... stb. Most már napi szinten győzködnöm kell, hogy ne paráztassa saját magát, próbálom megvilágítani a pozitív oldalát a dolgoknak, ami nem nehéz, mert sok pozitívuma van. Már ott tartunk, hogy neki nincs kedve semmihez, nem érdekli semmi, teljesen be van fordulva. Mindez azért nagyon nehéz, mert én meg itt állok munka nélkül, a folyamatos visszautasítás az én lelkemnek se hat túl jól, már ha van egyáltalán visszajelzés. Én se bírom az örökkévalóságig pozitívan szemlélni a világot, egyszerűen nem bírom, hogy ne csak magamat, hanem ilyen helyzetben a páromat is biztassam. Sokszor jól esne, ha az én lelkemmel foglalkozna, most neki kellene belém lelket önteni...

Mit tehetnénk? Erősen hangoztatja, hogy ő depressziós, és ha csak rövid időre is, de jó lenne valami kedélyjavítót szednie. Mi legyen? Erősen gondolkodok a pszichológuson. Nem hagynám magára semmi pénzért, de nagyon nehéz ez a helyzet


2011. aug. 29. 16:08
 1/3 A kérdező kommentje:
A napokban remélhetőleg új albérletbe költözünk, a mostanit már nagyon nem szerette, nem érezte itt jól magát. Lehet, hogy a környezetváltozás hatna rá, egy olyan hely, ahol szeret lenni?
2011. aug. 29. 16:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a környezettel van gond. Az új lakásba is viszi magával a gondjait, sőt, ha munkahelyet változtatna, akkor is ilyen maradna. Önértékelési zavarokra a környezetváltozás nem megoldás. Ritkán szoktam pszichológust javasolni, de ez az eset kivétel, mert ha úgy érzi, hogy nem tud megfelelni az elvárásoknak a munkahelyén, az rendben, de hogy olyan elvárásoknak ne tudjon megfelelni, amik nincsenek is, az már sokkal bonyolultabb. Pánikbetegség lehet belőle, tartós szorongásos állapot, bármivé fajulhat. Ne hanyagoljátok el!
2011. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem meg ne pátyolgasd. hagyd rá. nem kell róla beszélni. Előbb utóbb feldolgozza magában. Lehet hogy teljesen más a baja. Mindenesetre ha tovább folyik ez, akkor esetleg keressen másik melót. Ha meg úgyse javul, én tuti otthagynám. nézegesse más a savanyú képét meg hallgassa a nyámmogást, mert jó dolgában már nem tudja mi baja legyen.
2011. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!