Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban miért ugrálnak...

A mai világban miért ugrálnak az emberek egyik kapcsolatból a másikba? Zokninak vagy tárgyként tekintik a másikat?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem hogy manapság az emberek úgy cserélgetik egymást mint más a zoknit,nem jó eldobom és úgy is jön másik,semmit nem tennének azért hogy jobb legyen a helyzetük,semmi erőfeszítést nem tesznek annak érdekében hogy meg ismerjük a másik embert vagy megoldják közösen a problémát,nem inkább eldobják egymást.....

Néha ezen elszomorodom hogy hova fajulnak a dolgok,persze ami nem megy azt nem kell erőltetni ez így igaz,de sokan meg sem próbálják megoldani a dolgot ami még menthető lenne,nem inkább odébb áll és menekülnek...

Én látom rosszul?


2011. aug. 29. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem kapnak jó nevelést és ezt látják az utcán,tv-ben,fellazultak az erkölcsök röviden ennyi,hosszan nincs kedvem kifejteni.
2011. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, mások ilyen hülyék. Én az első igaz szerelmemmel vagyok együtt már egy éve lassan, vele volt az első is, mindenben és vele akarom leélni az életem. Én nem cserélném le azért sem, ha van egy kis veszekedés. Nem vagyok hülye, hogy egy ilyen édes valakit mint ő, eldobjak.

20/L :)

2011. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Az én köreimben nincsenek ilyen dobom egy hét után, aztán másik van. Én normális embereket, párokat ismerek, akik hosszú ideje vannak együtt. Nekem is a hátam mögött csak 2 ember van 6 és 3 éves kapcsolatok, most egy 2 évesben vagyok benne. Én nem sorolnám magam abba a kategóriába amiről írtál.
2011. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

de igen, sajna jól látod. azért, mert lusták megbeszélni és megoldani a problémát, egyszerűbb szakítani. vagy mert nem tudják megoldani.

régen egyébként szerintem ugyanennyi rossz kapcsolat volt, csak akkor még nem volt divat a válás.

2011. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

mert fogyasztói társadalom vagyunk,és ez a kapcsolatokon is látszik. ma már a nők is önállóak, tanultak , simán boldogulnak egyedül is. ha nem jó egy kapcsolat hát keresnek másikat.(régen a legtöbb ember egymásra volt szorulva és azért maradtak együtt, nem mintha az jobb lenne)

amúgy meg aki meg sem próbálja menteni a kapcsolatát ott nincs is szerelem szeretet, tehát nem is érdemes menteni.

2011. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez nem általános, vannak ilyenek, de azok valószínűleg nem is akarnak még megállapodni, vagy keresik a tökéletest és kergetnek egy álmot, aztán bele lóg a kezük a bilibe.
2011. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:38


Ezt nem csak házasságra értem,hanem sima párkapcsolatra is.

Nekem anyukám mesélte hogy amikor ő fiatal volt a 70-es években sokkal romantikusabbak voltak a fiatalok és általában ki is tartottak egymás mellett és nem nagyon váltogatták a partnereket.

2011. aug. 29. 16:41
 8/21 anonim ***** válasza:

Gondolom főképp a fiatalokra gondolsz. Ha igen, én se értem...én 18 vagyok, de ha találkoztam olyannal is aki helyes, nem bírtam volna így kapásra összejönni vele mert nekem az nagyon nem stimmelt volna, és elég kellemetlen is lenne találkozni úgy hogy kb nem is ismerem...mondjuk nekem még nem is volt úgy igazából barátom, most is hosszú idő után találtam valakit aki mellett el tudnám képzelni magam, még ha nem is míg meg nem halunk, de most érted. Mondjon akárki akármit, aki egyik kapcsolatból ugrik a másikba, akár egyik napról a másikra, vagy egy hónap után, az nem volt sose szerelmes, csak rajongás, fellángolás volt. Annyira szánalom hogy még csak azt is merik mondani hogy szerelem volt meg így imádtuk egymást úgy imádtuk egymást...én is volt mikor annyira szerettem valakit hogy fellegekben voltam, de az nem szerelem volt hanem rajongás.

Jó lenne meg tanulniuk mit jelent igazából szeretni. Pedig nem is vagyok se nyálgép, se egy verses, gyertyafényes cicós lány, csak normálisnak érzem magam. Mert nekem nem az ha egyik nap ezzel jövőhéten meg azzal.

2011. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a kezdeti lángolás pár éven/hónapon belül elmúlik, eltűnik a rózsaszín köd, megjelennek a gondok, szürkévé válnak a kapcsolatok.


Az emberek naívak és azt hiszik, hogy mindig olyan tökéletes és hibátlan marad a kapcsolat mint az első pár hónapban. Amikor azonban lekerül róluk a "rózsaszín szemüveg", és valóban olyannak látják a párjukat amilyen (előtérbe kerülnek a rossz tulajdonságok is, már nemcsak a jót látják benne), vagy esetleg problémákat kell megoldani akkor már nem olyan szép a kapcsolat.


Szerintem mindig azt az érzést keresik ami kezdetben van, minden szép és jó, a partner tökéletes, nem büdös a lába, kora reggel is illatos a szája, nincsenek idegesítő szokásai stb.


Idővel ezekről lehullik a lepel és úgy érzik, hogy a párjuk már nem olyan mint régen volt. Ezért új embert keresnek maguk mellé, akit ismét egy ideig tökéletesnek láthatnak.


EGY IDEIG.... Azonban ez egy örök körforgás.

2011. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is észrevettem hogy sok kapcsolat általában 3 évig tart. Sem sokkal tovább sem sokkal rövidebb ideig. Volt több olyan ismerősöm akiknek összes kapcsolata pont 3 évig tartott. Egy részük azért véges, mert fiatalok voltak még, másrészt meg ha elmúlik a rózsaszín köd kihűltnek tartják a kapcsolatot. A mai kapcsolatok nagyon szex centrikusak is, azt hiszik, hogy egy párkapcsolat csak sok szexből áll és semmi munkával boldogok lehetnek. Miközben egy kapcsolatban vannak hullámvölgyek is, és bizony nagyon nagy munka a kapcsolat ápolása mindkét fél részéről.

Ennél az emberek többsége már megáll is kilép, általában az egyik fél szarik az egészbe a másik szenved, vagy mindketten beletörődnek hogy vége.

Ha nincs már szerelem kifakultnak, végesnek hiszik. Miközben szerelem nem örök, szeretetté alakul át jobb eseteben.

29N

2011. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!