Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk! Ti is így gondolkodtatok...

Fiúk! Ti is így gondolkodtatok 20onévesen? Változott azóta valami? Mi okozta a változást?

Figyelt kérdés
A minap beszéltünk a barátommal (20F) a jövőről. Tudom, még fiatalok vagyunk, semmi garancia arra, hogy együtt maradunk örökké, de azért szoktunk erről beszélgetni. Azt mondta, hogy mivel én vagyok a nő, ezért az én dolgom lenne főzni, takarítani stb. Egyébként én bizonyos mértékben egyetértek azzal, hogy az én "dolgom" lenne főzni, de azért kicsit rosszul esett, hogy ezt így magától értetődőnek veszi. Meg furcsa is volt, mert voltunk kettesben nyaralni, akkor együtt pakoltuk össze a szobát, szóval nem volt semmi arra utaló "jel", hogy ilyen gondolkodásmódja lenne. Bár arra vezetem vissza, hogy otthon ő egyetlen fiú (egy húga van)és ezért az édesanyja sokszor ugrik, bármit kér. A másik pedig, hogy azt mondta, hogy ő lehet, hogy nem szeretne gyereket, sőt, az sem zavarná, ha nem lehetne gyereke. Nyilván, én sem hagynám el, ha kiderülne, hogy esetleg nem lehet, de minden álmom egy gyermek a későbbiekben, ezért ez a kijelentés is elég rosszul érintett. Szerintetek ezt majd kinövi? Vagy mire számíthatok?
2011. aug. 30. 02:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
24vok,jó lenne csládot alapítani,régen nem így gondoltam,majd meggondolja magát)
2011. aug. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Beliel ***** válasza:
65%

Nagyon kevés 20 éves fiatal férfi akar gyereket. Ne is "zaklasd" még vele, idővel változni fog a hozzáállása.


Azt, hogy te maradj otthon takarítani meg főzni azért mondta mert szeretne téged eltartani, a tenyerén hordozni cserébe kap egy adag gondoskodást tőled. Ha nem értesz vele egyet mondd meg neki.



vagy feküdjetek le mindketten egy egy reptoiddal :D

2011. aug. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Ugye nem abból indulsz ki, h nyaraláson milyen jól összedolgozva pakoltátok össze a szobát? :) Az még a beetetés időszaka valamilyen szinten. Ha már a férjed lesz ne csodálkozz ha nem segít ilyen dolgokban, persze az se kizárt, h segíteni fog.

Az pedig, h húszévesen még nem tudja eldönteni akar-e gyereket, vagy nem, nem gáz. Később még változhat a véleménye!

F/29

2011. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
28 éves a férjem, 21 volt mikor összejöttünk, de a legelső pillanattól kezdve szerinte a nő dolga a főzés. szerintem is. ő mindig azt mondja, hogy az a nő aki nem tud sütni-főzni, nem is nő...hááát látok benne némi a rációt. viszont a takarítás közös munka, nem csak a nő priviléguma. jaa és nem egyetlen gyerek a családban. :)
2011. aug. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az egyszeri szoba összepakolás tényleg nem garancia semmire. Szépen fokozatosan szoktasd rá a házimunkára. Ha együtt vagytok, akkor kérd meg, hogy segítsen neked felporszívózni, elmosogatni. Még az együtt élés előtt kell belerögzülnie, hogy ő is abban a házban él és te nem a rabszolgája vagy, hogy mindent megcsinálj.

A gyerekről még biztosan fog változni a véleményetek és tudtok kompromisszumot kötni.

Én eddig azon a véleményen voltam, hogy minél hamarabb legyen baba, de mióta a párom inkább halogatni akarja, rájöttem, hogy igaza van és ráérünk vele.

2011. aug. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

24 vagyok, a férjem 23 éves. Nekem 18 évesen mondta azt, hogy ne számítsak arra, hogy elvesz, mert nem akar házasságot, gyereket meg szigorúan 30 után. Főzni, mosogatni? Messze kerüli :D

Aztán 20 évesen ő kérte meg a kezem, és ő akarta, hogy legyen esküvő. Lett is, de a házimunka még mindig az enyém maradt, évente egy segítő mosogatással, mikor a láz miatt alig álltam a lábamon. Most megint csak ő mondta, hogy legyen babánk, és most, hogy szülés előtt állok, tegnap megint segített mosogatni(nekem ez is nagy dolog!!!). Főzni nem hajlandó (nem baj, idővel lehet ez is változik majd), de szerencsémre szeretek főzni. Idővel az emberek változnak.

2011. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szeritnem ha 20 éves korában ez a vélemény, nem hiszem hogy nagyon változna... (nem szenyaságból írom) Igazából férfiak közül több példát is látok magam előtt. Van az ún. papucs, mint egyik ismerősöméknél, ahol a férj ugyanúgy magától értetődőnek gondolja a házimunkát, a mosást, a főzést (sőt, legtöbbször ő csinálja meg, mert az asszony is dolgozik). Apu nálunk néha besegített, de azon kívül nem jeleskedett annyira. Ott van sógorom, aki ül a számítógép előtt, miközben testvérem süt-főz-takarít... Igazság szerint szerintem ahány embertípus, annyi felfogás. Na meg ahány feleség, annyi féle, hogy ezen mikor tör ki egy-egy veszekedés.
2011. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából akkor értenék egyet ezzel az egésszel, ha a későbbiekben nem dolgoznék (most még tanulok), és otthon ülnék egész nap. Szerintem akkor elvárható lenne, és nem is lenne egy szavam sem.

A gyerekkérdésen annyira azért nem aggódom, mert néha azért ő is elmosolyodik egykét csöppség láttán, de úgy általában nem szimpatizál velük. Hát mindegy, talán nem adódik semmiféle probléma, az idők során megtanulunk kompromisszumot kötni. Még egyszer köszi!

2011. aug. 30. 10:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyereket mindig is szerettem volna, ezzel most is így vagyok.

Az, hogy a nő otthon maradjon-e tartósan az nagyon sok mindentől függ, elsősorban attól, hogy a nő mit szeretne.

A főzésnél elég kritikus tudok lenni, az a nő nálam teljesen esélytelen, aki nem tud jól főzni, bár én is tudok és szeretek a konyhában forgolódni.

A házimunkát meg el kell osztani igazságosan annak függvényében, hogy ki mennyit dolgozik.

2011. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22/F vagyok, ez lemaradt.
2011. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!