Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nagy válság...

Van itt olyan aki nagy válság után tette rendbe a kapcsolatát? Vagy ismertek ilyen párt?

Figyelt kérdés
Mi vezetett a válságig nálatok és hogy hoztad rendbe?
2011. aug. 31. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyet,20 éves koruk óta vannak együtt,elég viharos volt mindig a kapcsolatuk 3 éve össze házasottak és boldogok azóta,lehetetlen nincs csak tehetetlen....most 30 évesek
2011. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"lehetetlen nincs ,csak tehetetlen"

Ebben van igazság.:)

2011. aug. 31. 13:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sok át nem beszélt probléma okozta a bajt. Fél év külön élés és egy másik párkapcsolat (részemről) után döntöttünk a békülés mellett, mindent átbeszélve, tiszta lappal. Egyelőre működik, fél éve kezdtük újra. Remélem, sikerült megoldani a problémát és működőképesek maradunk.

28/N, kislányunk két éves

2011. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

: ma 13:08 vagyok


Még az le maradt hogy most jön a 2 baba.

2011. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2. baba
2011. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Nálunk látens dolgok vezettek a válságig, amikkel a mai napig sem vagyok/vagyunk tisztában. A párom, akivel 13 éve vagyunk együtt a nyár elején egy szép napon bejelentette (előzmények nélkül), hogy nem tudja érdemes-e ezt a langyosvíz kapcsolatot folytatni. Annyi előzménye volt csak, hogy előtte egy-két hétig nagyon feszült volt és a gyomra kikészült. Azt javasolta, hogy egy időre menjünk szét.

Akkor egy jó hónapig még együtt laktunk, beszélgettünk meg minden, de semmi több. Én próbáltam vele kibeszéltetni a dolgokat, sikertelenül. Aztán egy bő 4 hétig az anyjához visszaköltözve lakott, de majd' mindennap találkoztunk. Közös kutyák miatt is. Aztán lassan egy hete újra visszajött hozzám. Kicsit nyaraltunk is. Most megvagyunk.

Hogy mi vezetett a válságig? Az, hogy - egy alapos fórumos kivesézés leszűrt tapasztalatai alapján - én talán túl atyáskodó voltam fölötte, bár ez nem volt soha szándékomban és nem is vettem észre, hogy ez lenne, ő meg szorosnak érezte a köteléket (amit ő szorított meg ennyire, mert én sosem akartam) és ki akart törni. Sajnos hallgatag, konfliktuskerülő típus, így alapos beszélgetések helyett minden átmenet nélkül a "kvázi-szakítás" szélén találtam magam.

Hogy én mit tettem? Pl ezt: [link]

Illetve maradtam udvarias vele, nem könyörögtem, nem zsaroltam érzelmileg, nem játszottam el azt, hogy "jobb is, hogy így alakult" - hazugság lett volna ezt mondanom. Mindazonáltal soha nem hánytam rá negatív kisugárzást, nem viselkedtem vele taszítóan. Azt konzekvensen kértem, hogy beszéljünk, beszélgessünk vagy legalább írja le, mi a baja. EZ részben megtörtént. Ő ment el, de ő is kérte, hogy állítsuk vissza az eredeti állapotot. Én pedig nem ellenkeztem, nem alázkodtam meg, de szívesen összejöttem vele újra, mivel 13 év kapcsolat után én nem is akartam elveszíteni őt. De azért nem mondom, hogy némi bizalmatlanság - a hosszú távra való tervezhetőség ügyében - nem alakult ki bennem. De ezt az idő megoldja. Ha látom, hogy tényleg ezt akarja és minden ok, akkor valószínű bennem is lassan eloszlik minden kétely és aggály.

2011. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Első gratula a babához:)


Második,nekünk is sok a ki nem beszélt probléma,és 3 éves a fiunk, szóval menteném a házasságom ha lehetne.A te férjed is magába forduló és nem mondta ha baj volt?Az a baj a férjemmel,hogy játsza a sértődöttet és nehezen ismeri el a hibáit.


Eddig biztatóakat irtatok.:)

2011. aug. 31. 13:19
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszodat Lebemann.

Párom is konfliktuskerülő,hallgatok,nem beszélget,ezért nehéz.

Mindig mondom neki hogy ha nem beszéljük meg a gondokat akkor azok továbbra is gondok maradnak.Szerintem kicsit ő is szabadabb akarna lenni,bár nem értem mert sosem korlátoztam semmiben.Buliba haverokkal,meccsre ugyanugy mehet stb.Nem akarok én sem meghunyászkodni.

2011. aug. 31. 13:24
 9/14 A kérdező kommentje:
A belinkelt könyvet,filmen láttam,lehet érdemes lenne ujra megnéznem.
2011. aug. 31. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Az én férjem dettó, mint a tiéd. Nekünk már ott kezdett felgyülemleni a feszültség, mikor nehezen jött össze a baba, aztán a születése után nagyon eltávolodtunk, sok mindent egymás fejéhez vagdostunk megbeszélés helyett, stb. Szerintem sok pár megy szét kisgyerekkel, mert nehéz feldolgozni az új szitut. Mert valljuk be őszintén: egy kisgyermek életre szóló kapocs, és mégis óriási ék egy férfi meg egy nő között. Ha megtanul az ember alkalmazkodni az új helyzethez, és pl a nő átértékeli a férfival szemben támasztott elvárásait, akkor menthető a helyzet. Sok dologra kellett rájönnöm, hogy hiába várom el a férjemtől természetes dologként, ő más ember, mint pl az apukám, akit én láttam a kisebb tesókhoz viszonyulni. (gondolok itt fürdetés, pelenkázás stb amiben apu aktívan részt vett). Az én férjem úgy próbált segíteni, hogy éjt nappallá téve gürizett, hogy pénzt csináljon, de én ezt úgy éltem meg, hogy magamra hagy mikor szükségem lenne rá. (éljenek a kismamahormonok). És mivel nem beszéltük meg ezeket az érzéseket, egyszer csak borult a bili.
2011. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!