Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Várjak még, vagy hagyjuk az...

Várjak még, vagy hagyjuk az egészet?

Figyelt kérdés
5 és fél éve vagyunk együtt a barátommal. Ő 25, én 20 éves vagyok. Együtt is élünk 2 éve az anyukámnál. Nagyon jól kijön mindenkivel, jószívű, lehet rá számítani, szorgalmas. Én közös jövőt szeretnék vele, és ő is velem. Ott a baj, hogy csak 8 általánosa van. Tudom mire gondol a többség, hogy egy nulla, buta, tanulatlan ember. Viszont nem magamat nyugtatom ezzel, de nem az. Hiába próbálom mondani neki, hogy érettségizzen le, de nem akar. (Sajnos így lett nevelve) Anyukám azt mondja, ha szeretne, akkor megtenné. Dehát nem teszi meg, és mégis biztos vagyok abban h szeret. 8 általánossal pedig nehezen talál majd munkát (most még van) és mi lesz ha később gyerekünk lesz stb.? Lehet így tervezni? Mivel vegyem rá?
2011. aug. 31. 13:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Ah "ha szeretne, akkor megtenné" érzelmi zsarolás nem szép dolog!!!

Ha magától nem érzi, h kéne neki, hiába is erőlteted. Vannak tanfolyamok is, nem kell egyből diplomát szerezni.


29/F

2011. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Nyolc általánossal is lehet nagyon jó szakember és kereshet többet,mint én diplomával.


Hagyjuk már ezt a szeretne,megtenné dumát.Fölösleges ilyennel zsarolni a másikat.

Ha kedve lesz hozzá és fontosnak tartja,meg fogja tenni.De nem azért mert te mondod.

Ne vedd rá semmivel,nem kéne elkezdeni megutáltatni magad vele,ha jó a kapcsolatotok.

2011. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem ő lenne az első férfi az életedben, akkor nem így gondolkodnál róla. így viszont nem írok semmit, mert úgy is megcáfolod, sajnos a rózsaszín köd már csak ilyen.


Nyolc általánossal kb. egész életében a minimálbérért fog gürizni.

2011. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

*ha szeretne, akkor megtenné.


Ha szeretnéd, elfogadnád olyannak, amilyen.

(Függetlenül attól, hogy tényleg nem lesz könnyű megélni.)

2011. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Érettségivel se fog előrébb járni, hidd el!
2011. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Az nem lenne jó, ha a párod esetleg szakmát tanulna, azzal lehet, hogy jobban tudna érvényesülni, ha ne adj Isten elvesztené a munkahelyét. Beszéld meg vele, lehetséges, hogy volna is kedvére való.

2011. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Én megértelek. Én sem szívesen kezdenék egy nálam képzetlenebb, tanulatlanabb emberrel. De ez a "ha szeretne, megtenné" szöveg egyszerű zsarolás, így nem megy.


Keress olyat, aki tanultabb. Valószínűleg nem véletlenül nem jutott el az érettségiig sem, kutyából nem lesz szalonna.

2011. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%
Ha "csak" ennyi a probléma, én nem hagynám el! Valószínű nem olyan komoly gondolkodású pasi, és nem számol a következményekkel! Semmi baj, majd magától hidd el, rájön. Soha nem késő tanulni, majd Ő is fog ne aggódj! Csak még nem érzi az élet súlyát, ami szerintem nem hátrány a mai világban!
2011. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Az érettségi az sehova sem kell, teljesen felesleges, csak az egyetemi felvételihez van értelme megcsinálni. Ha valamit, akkor inkább szakmát szerezhetne, valami keresettebbet, abból jól meg tudnátok élni és nem kéne attól se félnetek, hogy elveszti a munkahelyét, mert akár önfoglalkoztató is lehetne és akkor nem függ senkitől...
2011. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%
Nem annyira az érettségijén fog múni a jövőtök, hanem hogy ezt ennyire különböző módon látjátok! Ha semmi kompromisszumkézség nincs, akkor ez van akkor jelentőségű kérdés, hogy megmérgezze az idilli kapcsolatotokat.
2011. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!