Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem azért van a család,...

Nem azért van a család, rokonság, hogy legyen kire számítani?

Figyelt kérdés
Azt hittem hogy igen. Közben meg a barátaim, ismerőseim megbízhatóbbak, mint a rokonaim nagy része.
2011. aug. 31. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Üdv az életben.

Az ember a barátait megtudja válogatni. A rokonait nem.

2011. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
"az ember választott családja a barátai"
2011. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind válogatja magát ! Vagyis kinek ilyen család jut kinek meg olyan sajnos nem lehet mindenkinek jó :( !
2011. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rokonaim is egytől egyik letojnak!

A 4-iken lakó szomszédra jobban lehet számítani, mint a családra...

:-((((

2011. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Elmleletben igen, de gyakorlatban sajnos a mai "lesz.rok mindenkit" eletben mar nem igy van.
2011. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tapasztaltam, nem csak nálunk maj' minden családban/nál vannak ilyenek. Ritka, aki segít családon belül tán 1-2.. Hangoztatják a nagy összetartást, azt sz.ar se ér. De én jártam már baráttal is így, bajban ismerszik meg a barát, hát jól cserben hagytak.
2011. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, mi ehhez is tartjuk magunkat, még ha vissza nem is kapjuk mindig...Nagyon egyénfüggő, de a barát se egy életbiztosítás, sőt a pár se mindig, az ember legbiztosabban csak saját magára számíthat, minden téren.
2011. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De igen. De a rokonság is olyan, hogy ápolni kell, és mindenkinek akarni kell, hogy összetartsatok.

Nálunk szerencsés a dolog, mert sokat segítünk egymásnak, amiben csak lehet, és így mindenkinek könnyebb az élete. De például a párom nagynénje úgy engedte, hogy lakjunk a lakásában - amit amúgy nem használ, és egyébként is csak a fele az övé -, hogy piaci árú albérleti díjat kért. Hát ilyen is van..

2011. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen, és hogy feltétel nélkül szeressenek.
2011. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Mind emberek vagyunk, az hogy valaki rokon státuszban van az nem jelent semmit, csak annyit hogy az anyád tesója, vagy az unokatesód vagy ilyesmi...semi több, ha több az csak a 2 ember kapcsolatától függ.
2011. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!