Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nem túlzás kicsit?

Ez nem túlzás kicsit?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy eléggé súlyos beteg unokaöccse. Bármilyen fertőzéstől óvni kell, mert életveszélyes lehet számára egy egyszerű hűlés is...

Múlt héten együtt játszottak a gyerekek (a szülők testvérének a gyerekei)...mikor hazamentek, mindhárom gyerek beteg lett. Azóta a súlyosan beteg kislány szülei nem állnak szóba a másik két gyerek szüleivel, mert őket okolják, azt mondták többet látni sem akarják őket.

Megkérdezték a véleményemet, várták a visszajelzést. (Én pszichológus vagyok, foglalkoztam a fiúcskával). Szerintem nagyon túl van reagálva a dolog, a fiúnak nem lett komolyabb baja, szerencsére. A másik dolog, hogy ennyire nem óvhatják a társaságtól mert a 9 éves kisfiúnak már így sincs egyetlen barátja sem, első osztályos most lesz.

Nem akartam belefolyni a vitába, ezért hümmögtem inkább. Főleg mert a másik két gyerek szüleivel is jóban vagyok.


2011. aug. 31. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Most kislány vagy kisfiú ? Döntsd már el ! Amúgy meg a betegség nem vicc !
2011. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Nincs túlreagálva. Ha súlyosan beteg, akkor azt komolyan kell venni!
2011. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Elso,

UNOKAOCCS.


Ha ennyire kell vedeni a kisfiut, akkor hogy jarhat nyilt iskolaba? Akkor otthoni tanitattatasra van szuksege, nem? Koztudott, hogy bolcsibe, oviba, iskolaba kapnak el mindent a gyerekek.

2011. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kisfiú, elnézést. csak közben a kislányokra gondoltam, akikkel játszik.

Azzal nincsen gond, hogy óvják, féltik, én el sem tudom képzelni, hogy egy szülőnek ez mit jelent.

Én csak annyit látok, hogy a gyerek nagyon elmaradott a kortársaihoz képest, a szülők túlóvó viselkedése miatt. (még a szembe levő boltba sem mehet egyedül)...


Az meg, hogy a két kislány miatt lett meghűlve egyáltalán nem biztos, összeszedték egymástól...ezért meg aztán végképpen nem hibásak a szülők...

Nekem meg ebbe nem tisztem beleszólni, ezért is megharagudtak...

2011. aug. 31. 14:00
 5/19 A kérdező kommentje:
rendes iskolába fog járni, megengedett...csak óvakodni kell amennyire csak lehet
2011. aug. 31. 14:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Még ha a kislányok betegek lettek volna, és úgy vitte volna az anyjuk a kisfiú közelébe, akkor jogos lenne! De így? Tiszta gáz! Megértem a félelmüket, na de ha a kislányok is akkor fáztak meg, akkor miért is Ők tehetnek róla?
2011. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú világ az, mikor végzett pszichológus laikusoktól kérdez arról, hogy egy helyzet túl van-e reagálva, vagy nincs. Egyszerű paraszti eszemmel azt mondom, hogy ha tudomásom van arról, hogy a gyermekemnek olyan betegsége van, hogy bárkinek a közelsége veszélyt jelent számára, akkor nem engedek a közelébe senkit, steril körülmények közt tartom, és egyáltalán nem engedem közösségbe. Iskolába sem. A beteg gyerek szülei a felelősek, ha a gyerek állapota tovább romlik.
2011. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azert meg kerdojeleznem, hogy rendes iskolaban mennyire lehet ovni. Mi lenne a tanar szerepe ebben? Hogy venne? Hogy reagalnanak a tobbi gyerekek, szulok erre? Szulok mire szamitanak? Arra, hogy egy kohhentes, es, elvarjak hogy gyerekek ne menjenek be az iskolaba? Kulon akarjak a gyerekuket tartani a tobbiektol? Az iskola az egy tarsas alapitvany.
2011. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szerintem is túlreagálják. hát könyörgöm, nem betegen vitték oda őket, csak később estek bele, nem tudhatták, mégis min kell kiakadni?
2011. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

" Szomorú világ az, mikor végzett pszichológus laikusoktól kérdez arról, hogy egy helyzet túl van-e reagálva, vagy nincs."


Csak a véleményetekre voltam kíváncsi mit szólnátok. MEgvan az én véleményem a dologról, csupán kíváncsi voltam, igen, hogy a "laikusok" mit gondolnak, mind a haragról mind arról, hogy a két család emiatt veszett össze.

Az meg hogy pszichológus vagyok csak ott volt fontos megjegyezni, hogy miért kavartak bele engem is a történetbe. Egyébként nem értem, miért baj a kérdésem, miért "szomorú" a világ. Gondolom Te kedves Válaszadó, azt hiszed, hogy egy pszichológusnak sosincs kérdeznivalója, aggálya...kb annyira nincs, mint ahogyan egy orvos nem betegszik meg, vagy ahogyan a cipésznek sosem lyukad ki a cipője...

2011. aug. 31. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!