Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ha egy kapcsolaton...

Rossz ha egy kapcsolaton belül a két fél hasonló gondolkodású, hasonló karakterű?

Figyelt kérdés
A férfi aki tetszik, nagyon hasonló gondolkodású, mint én. Meg szintén eléggé művész-lélek ő is, én is. Épp az tetszett meg benne, hogy nagyon sok mindenben hasonlóan gondolkodunk, de félek is, hogy igy unalmas lenne a kapcsolatunk, és hogy pont ebből lennének később összetűzásek. Persze vannak különbözőségek is, de az alaptermészet, gondolkodás hasonló. Arra is gondoltam, hogy barátnak biztos jó lenne, de nem tudom, többnek is megfelelne-e...?
2011. aug. 31. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azonos az életfelfogásunk, hobbink, ízlésünk (zenei, meg az általános is)...szuper mert mindig van amiről beszéljünk, jól kijövünk. Én nem tudnám elképzelni valakivel akivel ütköznek a nézeteink.
2011. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig az alap dolgokról fontos, hogy egyformán gondolkodjatok, mert később sok problémát felvethetnek az ellentétek. Nem kell ettől még unalmasnak lenni, figyeljetek arra, hogy meglegyen a szabadságotok (külön-külön), és ne álljatok be egy sémára, sablon életmódra. Fő a változatosság, de ezt ti idézzétek elő, nem feltétlenül kell bennetek lennie.
2011. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor most nyugodj meg! Két egyforma érdeklődésű, mindenben ugyanolyan viselkedésű, ugyanazt szerető ember nincs! Akkor nem lennénk "személyiségek".

Ráadásul a mondás itt (is) igaz :"puding próbája az evés"...

Előre miért gyártasz máris "elméleteket"?:)

Ha tetszik, vágj bele a dologba és ismerd meg!:)

2011. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én általában az ellentétekhez vonzódom, de az se mindig jó. Gyakran érzem magam meg nem értettnek, magányosnak.

De azért azt hiszem, megtaláltuk a jó megoldást. Vannak külön hobbijaink, és van olyan amit mindketten imádunk.

Ő utál olvasni, én szeretek. Így hát amíg ő gépezik, én olvasok vagy kutyázok. Aztán este előveszek egy jó kis könyvet és felolvasok neki belőle. Igaz, ilyenkor bebújik a takaró alá, fülére szorítja a párnát, hogy engem idegesítsen, de amikor egyszer megsértődtem emiatt, azonnal reklamálta hogy miért nem olvasok neki? Most pl. a Tom Sawyert tervezem elkezdeni:)))

Ő imádja a filmeket, nekem nem lenne türelmem torrentezni, de nagyon szeretek vele összebújva filmet nézni.

És ami közös: imádunk társasjátékozni.

Ugyanakkor sokszor álmodozom valakiről, akivel együtt lehetne kutyasuliba járni vagy legalább gyakrabban kirándulni, de ő azon túl, hogy csípi a kutyáimat, nem nagyon szeret velük foglalkozni.


Amikor egyébként elképzelem azt, aki mellett megértett volnék, rájövök arra amitől te félsz, hogy tulajdonképp egy nagyon nőies pasi volna, akibe emiatt tutira nem tudnék szerelmes lenni. Én leginkább barátként tudnám elképzelni, ráadásul van egy csomó tulajdonságom, amit rühellnék a páromban is megtalálni.

Én imádom, hogy a párom kiegészíti a rossz tulajdonágaimat vagy hiányosságaimat, és fordítva, hihetetlen jó csapat vagyunk együtt. Ugyanakkor intelligenciában egy szinten vagyunk, ez nagyon fontos.

2011. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen józanul mérlegelsz, akkor ott nem szerelem motivál. A szerelmes nem mérlegel. Néha nem is jó ez. Egyébként nem azon múlik, hogy egyformák, vagy különbözőek, hanem össze tudják-e hangolni a vágyaikat, elképzeléseiket. Én hátrafele mennék, vagy egyhelyben topognék, ha a párom nem lenne törekvő, semmire nem mennénk. Viszont az élet morális kérdéseiről teljesen egyformán gondolkodunk. Anyagiakban ő inkább faszari, én meg laza - ez okozott köztünk már-már szakításhoz vezető problémát, de ez is megoldódott. Szerintem a morális egyezés a fontos, a többivel lehet hasonulni.
2011. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Látszólag túl jól összepasszoltok és most keresed a hibát?

:)

2011. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem. mi is szinte teljesen egyformák vagyunk, éppen emiatt jövünk ki olyan jól. én abszolút igaznak tartom azt a mondást, hogy "hasonló a hasonlónak örül". 7 éve vagyunk együtt, 2 éve pedig házasok vagyunk. :)
2011. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

bocsi, de én nem értelek. miért lenne az unalmas, ha a másik hasonló? pont hogy az a jó.

vagy azt szeretnéd, ha ő pl. síelni szeretne, amit te utálsz, te meg táncolni akarnál, amit ő utál? és akkor majd ő megy síelni, te meg táncolni... egymás nélkül? A híradón meg majd összevesztek, mert más a látásmódotok és más hazug csoportosulásnak drukkoltok? Ő spórolos, te meg szóród a pénzt... ez is különbség, és ezen kapcsolatok mennek tönkre. Ahogy azon is, ha az egyik otthonülős, a másik meg mászkálós.


A hosszú boldog kapcsolat alapja, hogy HASONLÓK legyetek, de mindegyiknek legyen olyan kis stiklije, ami nincs meg a másikban.


Tessék már gondolkodni ahelyett, hogy az idióta, kizárólag a bonyodalmakat lefestő, a xart is romantikusnak beállító amerikai nyálborzalmat próbálnád másolni!

2011. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A művészlelken mit értesz? Ezt a kifejezést csak azoktól szoktam hallani, akik ilyen habókosok és szeretnek lényegtelen dolgokba mindenfélét belelátni, meg ilyenek, és akik ilyenek mind a ketten azok közt esélyes, hogy nem lesz túl jó a kapcsolat. Vagy ilyen tök üres semmilyen emberek vagy esetleg skizoidok használják, magukra. Fogalmam sincs, hogy mire gondolsz a művészlélek alatt, meg milyen személyiség lehetsz.
2017. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hasonló a hasonlónak örül! Még itt is megírták ezt: 24.hu/elet-stilus/2011/03/17/hasonlo-a-hasonlonak-orul/
2020. jún. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!