Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az anyósom...

Mit tegyek, ha az anyósom folyton mindent megakar "honorálni"? (azaz visszaadni)

Figyelt kérdés

A párommal több éve (4) együtt vagyunk. Semmi gondom az anyukájával, szeretem egy nő, de van egy kis csavar azért benne is...Ha viszek valamit akkor ő egyből "meg akarja hálálni", kifizetni...tavasszal egy kg cseresznyét vittem a kertünkből, hozta a pénztárcáját, hogy kifizeti...ugyanígy paradicsommal, salátával mindennel eljátszottuk, mondtam ne vicceljen...nyáron voltunk a tengeren (ők állták a szállást kaját all inclusiv mindent) elfelejtették kivinni a partra a naptejet, mondtam hogy hát ott az enyém, mire "anyós" ráripakodott mindenkire, hogy az az enyém, abból ne vegyenek...tavaly karácsonykor az ajándékot épp hogy nem vágta a fejemhez, mert "ő nem készült" (egy tál süti, egy üveg bor bolt)...

Legutóbb aranykarkötőt hoztak nekem Olaszországból...


Szóval ők ellátnak mindennel, de amit én adok, azt mindenképpen azonnal "viszonozni" kell. Beleőrülök ebbe a felfogásba. Mit tegyek, hogy ne legyen már ennyire nemistudommilyen...


21-L


2011. szept. 1. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudsz mit csinálni. Talán úgy gondolja, hogy 4 év ide-4 év oda, amíg nem vagy menyasszony, vagy feleség, tehát családtag, addig mindent viszonoznia kell.
2011. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kényszeresség lehet nála. Mással is ezt csinálja, ugye?
2011. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: de hát visszaadják, a többszörösét kapom mindig "vissza"...még nem vagyok menyasszony, de tudja, hogy "leszek":)


második: azt mondja a párom mással is ilyen, szívesen ad, de elfogadni már mintha szégyen lenne...:-S

2011. szept. 1. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Köszönd meg szépen és örülj nagyon!Az én anyósom,de sajnos még a saját anyám is pont az ellenkezője.Mindenért fizetnem és hálálkodnom kell!!Sajnos az én anyám meg mindenkivel ilyen,semmit nem ad önzetlenül:(

36 éves 2 gyerekes anyuka

2011. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem más lesz,ha már tényleg rendesen bekerülsz a családba!
2011. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

harmadik: nem az a bajom, hogy adnak, hanem pont az, hogy rosszul esik, hogy alig akar bármit elfogadni tőlem..mindig akkora fenék van neki kerítve...

Azzal nem volt gond, ő mindig szívesen adott, azzal van gond, hogy elfogadni alig fogad el valamit, s rosszul esik...

2011. szept. 1. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
3.vagyok.Valószínűleg neki is állandóan hálálkodnia kellett.Most már én is inkább 100x adok és félve,nem szívesen kapok(fogadok el),hogy ne tudjanak kiszolgáltatott vagy megalázó helyzetbe hozni.Lehet,hogy Ő is így van vele.
2011. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószínű. Csupaszív. Hátha idővel oldódik benne ez a görcs.
2011. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kiszolgáltatottságról itt nincs szó...


Gondolhatjátok, én is rosszul érzem magam a sok ajándéktól és ők meg egy csepp naptejet nem vesznek el tőlem...

2011. szept. 1. 15:00
 10/10 Majzinger válasza:

Szia


Hasonló szituáció volt nálunk is. Én egy váratlan időpontban felmentem hozzá (az adakozóhoz) és elmondtam neki hogy ez számomra miért kellemetlen és persze nagyon hálás vagyok amiért ilyen velem, de a jövőben csak akkor szeretnék bármit is elfogadni tőle, ha azt a gyerekeimnek adja. Ezek után már alig várta hogy unokái legyenek (ez egy külön kérdést megérne). András

2012. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!