Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám sehova sem enged el,...

Anyám sehova sem enged el, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy belettem itthon ,,kalitkába zárva".. Nem mehetek el sehova, ha szabadidőm van... Anyám szerint keveset voltam itthon a nyáron és ,,végigcsavarogtam", és most suli időbe nem enged el. Pedig nem jártam el bulizni sem, páromnál voltam, meg ő jött ide meg nővéremhez mentem le kb ennyi volt egész nyáron.. Jobbára jó tanuló vagyok 4,0 az átlagom, tehát ha van valami tanulnivaló azt megtanulom vagy párommal megtanuljuk. De mostmár ez sem segít, nem enged el nővéremhez, se páromhoz, páromat meg ,,unja" mert hogy sokat jött ide stb.. És mivel itt a suli azzal jön hogy suli időben maradjak itthon, akkor is ha nincs másnapra semmi lecke, és suli után ne a barátaimmal legyek, hanem jöjjek haza azonnal stb. Már nem tudok mit csinálni, kisírtam a szemeimet, bánt hogy nem tudok párommal normálisan találkozni mert a szüleim akadályoznak.. És utálom a bezártságot.. Régen sem voltam bulizós típus, mindig itthon voltam, olykor elmentem a barátokhoz, de amióta párommal együtt vagyok, azóta mozdulok ki többet. Az én szüleim már a 50es éveiben járnak, és még mindig a szocializmusban, abban a szigorban. És anya megmondta, hogy nyáron nemlesz olyan hogy sűrűn találkozzak párommal, mert apa beszervez a munkahelyére nyári munkára. Már a könyökömön jön ki ez a folytonos piszkálódás ősök felöl, nemtudom meddig bírom ki így velük.. de amíg 18 nem leszek, addig nemtudok semmitsem tenni ezek ellen, mivel kiskorú vagyok..

Ti mit tennétek? :(

17/L


2011. szept. 1. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
suli után egy kicsit talizni ?
2011. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skynet válasza:

Hali!

Mi van, ha otthon maradsz? A tanuláson kívül mit csinálsz?

Gondolok itt arra, hogy közös családi beszélgetés, program, elfoglaltság...

Üdv

2011. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
aztmondta hogy maradjak itthon, mert hogy így is keveset voltam itthon a nyáron.. pedig nem... de szerintem megint az van, hogy nem tetszik nekik hogy összevagyok nőve párommal.. meg hogy, ,,zavarja" őket, pedig tényleg semmit sem tett ellenük. mennék én páromékhoz, mert imádok ott lenni, de már azt sem engedik meg..... nembírom :S
2011. szept. 1. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:

engem sem engedtek, megértem a problémádat...

18 évesen napi egy órát mehettem ki, este 9-ig, suliidőben, hétvégén 10-ig...pedig én harmadik tanuló voltam egy szuper gimiben, segítettem otthon, nagyszüleimnek stb...


Szóval megértelek DE: Te elvégzed az otthoni kötelességeidet? takarítasz, segítesz valamit a szüleidnek? Ha tényleg egész nyáron csavarogtál érthető anyukád hozzáállása. Meg ugye a tanulás az első...apukám szerint sem volt olyan, hogy "holnapra nincs lecke" akkor mindig azt mondta ismételjek...


Próbálj kicsit kedvesebb lenni anyukádhoz, segíteni neki, akkor talán megenyhül. És vigyázz, legyenek jók a jegyeid.


21-L

2011. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Általában apa dolgozik, késődélután/este ér haza... anyával mostanság nem lehet elbeszélgetni, mindenért leszid, mérges, rajtam adja ki a dühét, stb... beleszól teljesen a magánéletembe, mikor itthon vagyunk párommal kilesi hogy mit csinálunk, meg hallgatózik... amíg dolgozott addig nem volt ilyen, de mostmár hogy nincs munkahelye elég kibírhatatlan és az ő és az én nézeteim nem egyeznek. ha itthon vagyok nem tudok mit csinálni, megcsinálom a házimunkát, elmosogatok, feltakarítom a szobám stb, meg itt a gép..
2011. szept. 1. 14:52
 6/7 Fénysebesség ***** válasza:
Véleményem és tapasztalatom szerint az a legjobb ha konfliktusba keveredsz valakivel, hogy szelíd határozottsággal viseltetsz az irányába. Légy teljesen higgadt és megértő. Kérdezz meg mit miért gondol, az esetleges kezdeti heves reakciókat engedd el magad mellett, mert nem neked szól. Minden dühös ember csupán a tehetetlenségére dühös. Inkább érdeklődj és kérdezz szelíden. Vezesd rá, hogy ő maga válaszolja meg amit te szeretnél mondani. Egyébként nagyon jól jöhet egy támogató nagybácsi, akivel elenged az anyukád vagy aki hatással lehet rá. Emellett neked is azt javaslom: képzelj el egy embert, aki tökéletesen jól oldaná meg a helyzetet (nekem a Harry Potterből Dumbledore volt). Legyen olyan, akinek a stílusa közel áll hozzád valamennyire. Amikor anyukáddal beszélj, már csak azonosulni kell a szereppel. Tehát: higgadt, diplomatikus, kérdésekkel irányító, megértő ember légy! És mindezt szeretettel tedd!
2011. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skynet válasza:

Szerintem is érdeklődd meg, hogy miért építő jellegű számodra, ha otthon maradsz, hisz nem szocializálódsz így! Esetleg anyudék értelmesebbnek tartják, ha mondjuk nem elmész, hanem egész délután a Barátok közt-öt nézed, vagy egyéb IQ-gyilkos műsort?

Esetleg tudakold meg, hogy ő miért nem el otthonról? Természetesen kedvesen, hisz lehet, hogy a dühe a munka "elvesztése" miatt van, s feleslegesnek tartja magát...

2011. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!