Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel lehet venni a párom nevét...

Fel lehet venni a párom nevét ha nem vagyunk házasok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
nem hiszem
2011. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2011. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb sima név változtatási eljárással talán.
2011. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Pénzért megváltoztathatod mindkét nevedet.
2011. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet, nevet változtatsz.
2011. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Minek???
2011. szept. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

bármire megváltoztathatod a neved amire csak akarod.

Ha most Kis Margit vagy akkor lehetsz Szabó Margit ha úgy akarod.

Ha a párod vezeték neve éppen Szabó akkor fel van véve a pasid neve.

De ettől nem lesz semmilyen jogod, nem leszel a felesége, nem fogtok hivatalos életközösségben élni, hacsak be nem jegyeztetitek magatokat a polgármesteri hivatalban, mint élettársak.

Egy dolgot árulj már el nekem azért, miért olyan fontos, hogy úgy hívjanak, mint a párodat?

Ezzel szeretnétek úgy tűnni a világ szemében mintha házasok lennétek?

Nem ítélek el benneteket félre ne értsd csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy ez miért fontos?

Olyat már hallottam, hogy egy nő meg van őrülve az esküvőért, de olyat nem, hogy a névfelvételért.

2011. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy egyszerűen a saját nevével nincs kibékülve már kezdettől fogva, a párjának meg történetesen szép neve van. Csak magamból indultam ki :)
2011. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Mennyire biztos a kapcsolat?

Ha a házasságkötésig sem jutottatok el, akkor minek viselnéd a nevét???


Névváltoztatás tudsz kérni a BMnél.

De mi értelme van?

Ha szétmentek, akkor újra nevet változtatsz?

Tudod milyen tortúra? Az adószámtól kezdve mindenhol kell jelenteni! Megéri? Egy ilyen bizonytalan kapcsolatba?

2011. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy tudom, hogy nem. Aki szerint igen az úgy értette, hogy legálisan persze pénzért lehet vagy úgy, hogy tisztességtelenül? Engem is érdekel ez a kérdés, mondjuk nem hinném, hogy esküvő előtt megváltoztatnám, de komoly kapcsolatban élek, és már elgondolkodtatott, hogy hogy is van ez. Aki az élettársit írta, hát én úgy tudom, hogy csak homoszexuális pároknak lehet bejegyzett élettársi kapcsolatuk ma magyarországon...

Ha valamit rosszul tudtam, és tudtok linkelni valami igazoló idézetet, törvényt, szabályt stb. akkor érdekelne...

2011. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!