Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családit meddig kapom az...

A családit meddig kapom az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Elmúltam márciusban 20 éves, a szüleim meghaltak már. Édesapám most januárban, eddig ő kapta a családit, én márciusban beadtam, hogy saját jogon szeretném kapni a tanév hátralévő részében, és mindig találtak valamit, hogy mi hiányzik. Még mindig nem utaltak semmit, de utolsó papír szerint csak 2 hónapit kapok meg visszamenőleg. Pedig Februártól járna Júniusig.. Ez a kérdésem egyik fele.


A másik fele az, hogy teljes árvaság esetén hány éves korig jár a családi? Mert mondtak már 23-mat is és azt is, hogy ugyan úgy csak 20. Nappalin tanulok, okj-s szakot végzek 2 évest, most vagyok 2.éves. Tehát a suli miatt kapnék, csak azt nem tudom meddig. Tudom, nem nagy összeg, csak így egyedül tartom fent most a házat, azt az árvaságiból tudom, meg amit tudok még mellette dolgozni is. Szeretném majd eladni a házat, csak még nem zajlott le az örökösödési tárgyalás, mert van 3 testvérem és ők nem egyezkednek egymással.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2011. szept. 1. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Azért kapsz csak 2 hónapit,mert márciusban töltötted a 20-at és neked csak addig jár.
2011. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Holnap lesz családi nem tudja valaki???
2011. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Amíg be nem fejezed a sulit, addig kapnod kell.Tehát, amíg nappali tagozatos tanulói jogviszonyod fennáll,addig jogosult vagy családi pótlékra. Sajnálom, hogy árva vagy ilyen fiatalon, tudom milyen most neked. Ölellek így ismeretlenül.
2011. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Nem addig kapom, amíg be nem töltöm a 20-at, hanem addig, míg az a tanév be nem fejeződik, amiben a 20-at töltöttem. Ezért is nem értem, hogy mi a probléma.
2011. szept. 1. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:
3: Tehát, akkor még idén kapnom kellene majd? Köszönöm szépen, hát valóban nem túl jó, de tudom, hogy sajnos másnak ennél is rosszabb, így nem adhatom fel.
2011. szept. 1. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!