Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, felkészültnek...

Fiatalok, felkészültnek éreztétek magatokat az együttélésre?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik fiatalon mentek férjhez/költöztek össze párjukkal. Felkészültnek éreztétek magatokat egy saját háztartás elvezetéséhez? Főzés, mosás, takarítás stb. Hát arra, hogy egy külön család legyetek, ahol ti döntötök mindenről?


21 éves vagyok, még a szüleimmel élek (egyetemi időszakban albérletben barátnőkkel) de valahogy olyan éretlennek és felkészületlennek érzem magam egy saját háztartás elvezetéséhez, pedig hamarosan jön az összeköltözés/házasság. Nem a kapcsolat terén vagyok éretlen, hanem az ilyen házias dolgokban (legyen bármiről szó).


2011. szept. 2. 12:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

én 19 voltam mikor elköltöztem azóta együttélünk a férjemmel

sztem nagy löketet ad ha a szülői házban nincs harmónia.. a háztartásvezetésbe bele lehet jönni, jön magától.. sulit csináljuk mi is férjem dolgozik + van egy cégünk amivel elég sok a papírmunka

2011. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Én 21, a barátom 23 éves volt, amikor összeköltöztünk. Én felkészültnek éreztem magam. Igazából a főzést, sütést már otthon gyakoroltam, takarítani meg tud az ember. Mosásnál elolvastam a mosógép használati útmutatóját, ha új ételt akarok főzni, akkor megnézem a neten a receptet több helyen, és amelyik a legszimpatikusabb, azt választom. Pénzügyekben otthon vagyok (ilyen területen tanultam akkor, most ilyen területen dolgozom), úgyhogy azzal sem volt gond, hogyan spóroljunk, hova rakjuk a megtakarított pénzt. Azt pedig előre letisztáztuk, hogy a háztartás nem teljesen az én dolgom, hanem megosztjuk a feladatokat.
2011. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Én 20 éves vagyok, 5 éve vagyok együtt párommal, a házasságot és az elköltözést tervezzük. Én elég házias vagyok, sokmindent tudok főzni, meg a párom is (ő 24) és már így is mindent magunknak intézünk, szülők nélkül. Párom még önállóbb, mert csak az apja még kiskorában elhagyta őket, így mindent megtanult intézni. Remélhetőleg 2 év múlva már együtt fogunk élni. Én felkészültnek érzem magam.
2011. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Igen felkészültnek éreztem magam addig mig bezséltünk róla,aztán mikor már élesedett a helyzet egyfolytában bőgtem mert semmit nem tudtam megcsinálni.

Még egy sültkrumplit is elcsesztem ami a legalapvetőbb kaja.

Szépen lassan beletanultam mindenbe.Mostmár el sem tudnám képzelni hogy valaki fözzön vagy mosson rám.

19évesen költöztem őssze a párommal,most 28vagyok.

2011. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
18 évesen költöztem össze a barátommal. Előtte itthon amit kellett, épp megcsináltam, de nem voltam kifejezetten házias. Most, hogy nincs más, aki megcsinálja, belejöttem. A főzésen kívül. Mivel úgy gondolom, egyszer vagyok főiskolás, és nem azzal akarom tölteni a napjaimat, hogy főzök. És a házimunkát is megosztjuk. Szerintem ez így normális.
2011. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor főiskolás lettem, kollégiumba költöztem. Az első évben lányokkal laktam egy szobában, szeptemberben jöttünk össze párommal.

1 év múlva, tehát a második évben már vele laktam, de mi nem úgy éltünk, mint a kollégisták, odavittük az összes cuccunk, nem nagyon jártunk haza, mini háztartást vezettünk. Nem gondoltam rá úgy, mint egy saját háztartásra, ez tartott 2 évig. Most kezdjük a negyedik évet, albérletben lakunk, 2 hónapja vettük ki. Nálunk jól működik, kifejezetten szeretem, hogy saját konyhám van, és hogy mi alakítjuk a lakásban a dolgainkat. Nekünk erre már nagyon szükségünk volt.

Vőlegényem és én is 22 évesek vagyunk.

2011. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen költöztem össze a párommal úgy, hogy (szégyen-nem szégyen) egy rántottát nem csináltam meg soha életemben és fogalmam sem volt hogy működik a mosógép. El sem hiszed milyen hamar belejöttem :))))


25/N

2011. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

:) Hm.. Érdekes a kérdésed. Én 23 éves vagyok, és 4 éve élek együtt a párommal. Először nekem is fura volt, hogy hirtelen rám fog szakadni egy egész háztartás vezetése, de hidd el, nem olyan nagy dolog, mint amekkorának tűnik. Pláne, ha a párod segít. Az én férjem nagyon sokat segít, szinte bármiben, kérés nélkül.

Egyébként, lehet furán fog ez most hangzani, de én nagyon szeretek főzni, meg rendben tartani az otthonunkat...

Hova költöztök össze? Saját lakás, esetleg kertes ház? Mert nekem egyik barátnőm azt mondja mindig, hogy szerinte én azért nem érzem tehernek a házimunkát, mert a saját házunkban lakunk, amit mi építettünk(nagy erőfeszítések árán). Nem tudom, hogy ebben tényleg van e valami...

A lényeg, hogy szerintem mindenki tart egy picit ezektől eleinte... Főleg azért, mert még nem tapasztalta meg, hogy milyen is egy háztartást vezetni. :)

2011. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen kezdtem a fősulit,albérletben laktam barátnőkkel majd a koliban a párommal 20 évesen,harmnadik évben összeköltöztünk albérletbe,össze is házasodtunk,22 vagyok van egy kisfiunk is,ha nem albiba vagyunk a suli miatt saját lakásban élünk,nincs semmi gondom,szeretem ha rend van,szeretek főzni ,sütni nagyon,a mosogatás be van osztva a teregetés,porszívózás,vasalás egyéb takarítás sem újdonság kisebb korom óta csinálom, a férjem takarítja a fürdőt és a wct, a többit én,mondom gyerekkoromban is be kellett segítenem,megtanultam a portörlésen kívül mindent szeretek,nagyon jó hogy mi döntünk mindenről nem szólnak bele a szülők,bár néha azért hiányzik az otthoni koszt és a semmittevés,de most is belehet iktatni
2011. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, elég érettnek érzem magam. 18 évesen kezdtem az egyetemet, most harmadéves vagyok, nálunk 2012-ben lesz az összeköltözés. Mindketten nagyon várjuk.

Mi egy héten 3-4 napot együtt töltünk, jól megvagyunk. Izgalommal és nagy örömmel várjuk a közös életünket:)


21-L

2011. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!