Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire éreztétek magatokat...

Mennyire éreztétek magatokat felkészültnek a forgalmi vizsga előtt?

Figyelt kérdés
Hibáztatok még előtte?
2011. jún. 7. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon éreztem magam felkészültnek. Hibáztam előző napon a párhuzamos parkolásnál. Mondjuk azt akkor csináltam először, mert az oktatóm egy szemét volt és csak apénzemet nyúlta le, de alig vezettem
2011. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem éreztem magam felkészültnek, de ez valamennyire normális is. Az oktatóm azzal nyugtatott, hogy ne aggódjak, vehetnék akár 210000 pótórát is, akkor sem érezném magam felkészültnek. Ez ugyanis nem olyan mint egy irodalom lecke, hogy bemagolod és tudod hogy az X oldalból tudsz X-et.


Mindig lehetnek váratlan dolgok, amit még sosem tapasztaltál meg, a tudásod szintje pedig nem mérhető olyan egyszerűen mint egy hagyományos iskolai feleletnél. MIvel ezzel te is tisztában vagy, talán ez is erősíti azt az érzést, hogy nem vagy eléggé felkészült.


Szintén az oktatóm mondta (és nagyon igaz) hogy felkészülni egy forgalmi vizsgára nem lehet. Készülni lehet rá, gyakorolni sokat, de felkészülni lehetetlen (felkészülni csak az előre ismertre lehet). Kismillió dolog történhet egy vizsgán, amikre nem tudsz előre felkészülni.


Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy tudod hogy nem rutinból vezetsz, holott a vizsgán ez lenne a jó. Viszont nyílván 30 óra után nem is fogsz tudni rutinból vezetni.

Viszont a jó hír, hogy ezt a VB-k is tudják, és ezért nem is azt várják el tőled, hogy tökéletesen, úgy vezess mint aki 40 éve rójja az utakat.



A lényeg hogy magabiztosan, nyugodtan, de határozottan, a szabályokat betartva, és nem túl lassan vezess. A vezetésedből látszódjon az, hogy ki merjenek engedni az utcára és látszódjon az, hogy X év után már rutinos vezető leszel. Vezetés közben nyílván ideges az ember, ez természetes, ők is tudják, valamennyire el is nézik.

Túlizgulni ugyanakkor felesleges. Koncentrálj arra hogy minden jól fog menni.


Gondolj arra, hogy vezetni tudsz, hiszen ha nem tudnál, az oktatód nem írt volna ki vizsgázni. A bukások 99%a a figyelmetlenségből adódik. A vizsga tehát nem szól másról, minthogy tudsz-e folyamatosan 30-40 percig figyelni. Erre pedig képes vagy, hiszen az iskolában ezt tanultad. A vizsga tehát nem más, mint egy 30 perces folyamatos koncentráció.


Igen hibáztam, az utolsó 2-3 alkalommal nagyon hullámzott a teljesítményem, néha jól ment, néha pocsékul. Az oktatóm vigasztalt, hogy ne vonjak le ebből semmilyen következtetést. Attól mert ma rosszul megy, holnap mehet tökéletesen és fordítva is. A lényeg hogy a nagy napon agyban legyek ott, és figyeljek. Ennyi.


Sok sikert!

2011. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 7. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!