Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távoltartási végzés. Mit,...

Távoltartási végzés. Mit, hogy? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Exem zaklat, fenyeget, zsarol, az erkélyünkre mászik éjszaka és még folytathatnám. Mi a menete a távoltartási végzés kérésének? Gondolom fel kell jelentenem, amitől egy picit félek, mert csak olaj lenne a tűzre :S Mennyi időre szól egy ilyen végzés? És mit tehetek, ha ennek ellenére a közelembe jön? Továbbá, ha az életveszélyes fenyegetése nem ellenem szól, attól még feljelenthetem azért én?

Köszönöm szépen!


2011. szept. 3. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a rendőrségre,elmondod a sztorit.

De ()-ben jegyezném meg h az én exem hozott két tanút arra h nem is úgy van ahogy én mondom,és én lettem a hatóság félrevezetője.Nem hiszem h megéri.Inkább verd pofán.

2011. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát az gyönyörű... Az a bajom, hogy ha be is megyek a rendőrségre és el is kezdődik valami, az idő, mire tényleg eljutunk odáig, h tárgyalás vagy akármi, és addig?

Nem hiszem, hogy tudna "tanút" hozni, már az ő barátai is mellettem állnak, elfordultak tőle teljesen. Nem tudom, mit csináljak... Tegnap reggel itt ült a kapu előtt és várta, hogy menjek dolgozni, annyi szerencsém volt, hogy szabin voltam...

2011. szept. 3. 11:06
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd még meg a Jogi Fórumban


[link]


Fontos, hogy megfelelő kategóriába kerüljön. De azt is meg lehet tenni, hogy keresel egy hasonló kérdést ott, és azt folytatod.


Itt is felteheted a Jog kategóriában (a Politika alá van téve), itt a Gyakorikérdések.hu-n viszont nem lehet régi kérdést folytatni, újat kell nyitni.


Valószínűleg több lehetőségi is van, nem csak a távoltartás. Pl. én úgy sejtem, hogy valószínűleg megáll a zaklatás vádja is.


Tanúk: nem tudom, hogy megy ez Magyarországon, én úgy képzelem, hogy talán egy webcam is segíthet, ha meg váratlanul szokott jönni a dolog, úgy meg a gépet folyamatosan is bekapcsolva lehet hagyni, úgy tudom, csak annyit eszik, mint egy erősebb villanykörte. A lemezterület nem tudom, hány óráig tud venni folyamatosan törlés nélkül, ez az adott konfigurációtól függ, meg a videó minőségétől. Persze élő tanúk is jól jöhetek.


Ha meg nem szeretnél a hatóságokhoz fordulni, akkor ,,polgári'' vonalon is elintézheted a dolgot, egy ügyvéddel küldethetsz neki egy (igazi) ügyvédi felszólítást. Nem tudom, mennyibe kerül, de egy sima levél nem lehet olyan sok, érdemes lehet megkérdezni.

2011. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos felvétel azért is jó, mert abban nincs vágás, szerintem az még hitelesebb is.
2011. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod a kapu előtt,telefonálj be az ügyeletre,hogy itt ül a kapud előtt és mennél dolgozni,de nem mersz,mert zaklat.Hátha kijönnek,és megkérik h menjen el.Még akkor is,ha szabin vagy.Ennyi blöff tán még belefér.
2011. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk vidéken kisebb városban 1 levél 5k HUF.
2011. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze én nem vagyok hozzáértő, az ingyenes fórumokra meg írnak szakértők is, de azért az a legbiztosabb, ha még plusz a NaNe-t is megkérdezed, ők (úgy tudom) direkt az ilyen ügyekre vannak kiképezve hogy tanácsot tudjanak adni.


[link]

2011. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen mindenkinek :) Megnézem a jogi fórumot.
2011. szept. 3. 11:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, nem tudtam, hogy ennyibe kerül, egyszer sikerült egy (másféle) zaklatásos ügyet ügyvédi felszólítással rendeztetnem, de ott nem szólt vissza a sértett (akinek segítettem), hogy hány ft-ba került, csak annyit jelzett vissza, hogy sikerült.
2011. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

(Előző az ügyvéd felszólítás költségére adott válaszra vonatkozott)


Köszönöm a visszajelzést, és sok sikert kívánok Neked. Az ingyenes fórumok jók (Jogi Fórum + Gyakorikerdesek Politika/Jog rovata), de néha (szerencsére ritkán) van személyeskedés is (néha még a JogiFórumon is), szóval ha esetleg (nagyon kis eséllyel) rosszul sül el, akkor se keseredj el (joghallgatók vannak ott, és néhány ügyvéd meg bíró). A NaNe-nél meg viszont külön erre képzik ki a szolgálatosokat, hogy nőbántalmazásos-zaklatásos ügyekben tudjanak segíteni, ott nem kell félni semmi ilyesmitől.

2011. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!