Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bírósági végzés nélkül megtehe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bírósági végzés nélkül megteheti az apa, hogy önhatalmúlag heti váltást kérjen tőlem a gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Bírósági végzés nélkül megteheted, hogy magadnál tartod a gyereket?
2009. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megegyezhettek bármiben. Amennyiben számodra is elfogadható a gyerek érdekében egyezetek meg bíróságon kívül.

Ha nem egyezel bele, akkor bírósági ítélet kell hozzá, de akkor az már kötelező.

2009. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem helyesen írtam ki a kérdést.Elnézést.Teheát 2 éve én nevelem a fiamat,és eddig 2 hetente jött érte az apja.Most,hogy ide költözik,heti váltást akar.Amúgy 4 éves a gyerek.Ha nála van,nem is eszik,stb,aggódom és féltem.Soknak tartom a 7 napot nála.Elviheti csak úgy egy hétre??
2009. dec. 6. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem eszik?? Nem ad neki, vagy mi a baj? Nézd, egyezzetek meg úgy, hogy akkor viszi el, amikor akarja. Ez mégsem heti váltás. Viszont a kétheti az meg iszonyatosan ritka, ne csodálkozz, hogy nem tetszik neki. Egy gyermekét szerető férfi sem menne bele jószántából.
2009. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
NEM, és ne is menj bele ilyesmibe.
2009. dec. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivl még nem váltatok el (ha jól emlékszem, legútóbbi, ugyanerről szóló kérdésedből kiderül), ezért pont annyi joga van a gyerekhez, mint neked. Kérj ideiglenes végzést, mert addig megteheti.

Csak azt nem értem, miért kell ezt x naponta megkérdezni...

2009. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még nincs lepapírozva a láthatás,irány a bíróság.Egyébként megegyezés hiányában nem ítéli meg a bíróság a heti váltást.

Viszont ha ragaszkodsz a kéthetenti látogatáshoz,a gyermekednek szinte idegen lesz az apja.Egyezz meg vele,hogy minden héten hétköznap járjon neki egy nap.Ha iskolás/ovis lesz meg lehet oldani úgy,hogy elhozza,majd másnap reggel viszi.A legtöbb gyereknek tetszik a "másholalvás",úgyhogy gond nem lesz belőle.Ráadásul neked is lesz pár szabad órád.

2009. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!