Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívemre vagy eszemre hallgassak?

Szívemre vagy eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés

most vagyok végzős gimnáziumban és szívem szerint mennék ki külföldre dolgozni, de anyukám meg azt szeretné ha továbbtanulnék, hogy legyen valami szakmám, mert ahova járok suliba ott csak érettségim lesz.

Attól félek hogyha kimegyek akkor utána megbánom hogy mégsem tanultam tovább. ha meg nem akkor meg azt bánom hogy mért nem éltem a lehetőséggel.


2011. szept. 3. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Tudod-e, hogy mit akarsz csinálni az életben? (Milyen szakon akarsz továbbtanulni?)

A. Ha igen, felvételizz, és maradj itthon.

B. Ha igen, felvételizz, és halassz egy évet, és menj ki.

C. Ha nem, menj ki, és próbáld ki magad minél több mindenben, láss világot és keress pénzt, és véletlenül se kezdj el olyan egyetemet, ami olyan diplomát ad, amit nem akarsz használni.

2011. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Külföldön nincsenek egyetemek/főiskolák? Ez nekem új.
2011. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

azt hittem hogy legalább ebben a kategóriában vannak normálisak, de tévedtem.


Amúgy meg itt az a lényeg h nem igazán szeretnék továbbtanulni..ha nem értette meg volna valaki...

2011. szept. 3. 14:47
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

külföldön más nyelvű a főiskola de ne zavarjon utolsó :D

Tanulj tovább szerintem. Ráérsz még tescoban raktáros lenni

2011. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön két fajta ember boldogul: akinek jô szakmàja van,- fodràsz,kômûves,pincér, avagy a hasznàlhatô diplomàval rendelkezôk. Kutatôk, managerek, turisztikàban jàrtas emberek, marketing,stb.

Ki lehet menni szart kaparni is, ha pénzt akarsz gyüjteni, akkor azt is lehet csinàlni: szàllodàban mosogatni, portàskodni, felszolgàlni-én csinàltammindet. De azt nem gondolom hogy 40 évesen is jô môka minden idiota kapcarongyànak lenni egy idegen orszàgban.

Nagyon fiatal vagy még,és ha nyelvet akarsz tanulni,meg kalandozni- akkor ki tudsz menni nyaranta is,- mondjuk takarîtani egy hotelben.De mindenképpen tanulj tovàbb!és persze tanuld a nyelveket.Angol az ELSÖ!!Ja!ha nagyon akarsz menni, prôbàld meg a légiutas-kîsérést!!én 11 éve csinàlom, a legjobb két kezi melô a vilàgon, ha nem egy fapados szarnàl csinàlod. Pesten sokszor toboroznak embereket: ETIHAD, EMIRATES, QATAR, de interneten jelenkezhetsz màs légitàrsasàgokhoz is. Sok szerencsét az életben!!!!

2011. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Szerintem menj ki egy-két évre, és ha úgy adódik akkor akár kint is maradhatsz, vagy ha nem jön össze a dolog úgy ahogy szeretnéd, még mindig vissza tudsz jönni.

Sok szerencsét!

19L

2011. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp tanulj tovább. Egyetem vagy fősuli után is kimehetsz még külföldre, sőt sokkal többet kereshetsz és jobb munkád is lehet!!!!
2011. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de van olyan is hogy 3 diplomája van aztán mégse ment semmire...na mindegy azért köszönöm.
2011. szept. 3. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, de egy sima érettségivel kitörölheted a ...

Legalább egy OKJ-s képzést végezz el.

2011. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"külföldön más nyelvű a főiskola de ne zavarjon utolsó :D "


Ha ki akar menni külföldre, gondolom beszéli az adott ország nyelvét, de ne zavarjon :D


Amúgy egy egyszerű érettségivel esetleg Afrika néhány eldugottabb területén lehetnél tanár. Tanulj tovább, anélkül sehol nem fogsz megélni!

2011. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!