Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? A szívemre vagy...

Mit tehetnék? A szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés

Van egy vőlegényem, augusztusra tervezzük az esküvőt, már nagyban mennek az előkészületek..

Boldog, harmonikus a kapcsolatunk, azonban néhány hónapja felbukkant a tinédzserkori szerelmem (aki iránt még mindig táplálok érzéseket) és elkezdett alakulgatni valami.. Egyik este felmentem hozzá, iszogattunk és bevallotta, hogy szeret és nagyon akarja, hogy adjak neki egy esélyt.

Megpróbált megcsókolni, de elhúzódtam, mivel egyrészt teljesen összezavarodtam, másrészt pedig tudtam, hogy vár otthon valaki.

Másnap reggel találkoztunk és elmondta, hogy rájött, mekkora hülyeséget csinált azzal, hogy néhány hónappal az esküvőm előtt csak így letámadott. Azt mondta eltűnik az életemből, csak akkor mondjam a szemébe, hogy nem érzek iránta semmit és már el is megy.

Azonban ezt a feladatot nem tudtam teljesíteni. :S Nem tudom mi történik most velem, egyszerűen magamra sem ismerek. Eddig azt hittem, a vőlegényemmel mi vagyunk a tökéletes páros, most meg felbukkant az a pasi, akibe éveken át nagyon szerelmes voltam és közölte, hogy bármikor elkezdhetnénk egy kapcsolatot.

Elmeséltem a barátnőmnek, de ő azt mondta ebbe nem akar belefolyni, túl komoly dolog ez ahhoz, hogy ő, az esetleges helytelen tanácsával, elrontsa.


Nem tudom mit kellene csinálnom. A szívem azt súgja, hogy rúgjak fel mindent és próbáljam meg a gyerekkori szerelmemmel, az eszem szerint viszont ezt nagyon nem kellene, mert egyáltalán nem etikus és ésszerű döntés.


(bocsi ha hosszú lett, de ki kellett írnom magamból..)


2011. máj. 21. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Akármit is teszel majd, azért abba gondolj bele, hogy hozzá menni az igazihoz szoktunk. Na most ki neked az igazi? Az,aki mellett talán mások iránt is érzéseket táplálsz? Csak mert ha én szeretek valakit, akkor más nem létezik.
2011. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint IGAZÁN KOMOLYAN nem szereted a vőlegényedet. Gondolt át, hogy akarod-e őt átbaszni, mint szart a palánkon, vagy nem kellene-e addig őszintének lenni, amíg kisebb traumával megoldható?
2011. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tetris ***** válasza:
82%
Na és eddig ugyan hol volt ez a nagy-nagy kamaszkori szerelmed? Tojott rád. De most, hogy hírét vette, hogy menyasszony lettél, hirtelen olthatatlan lángra lobbant irántad. Ugyan már! Ez a tipikus "nekem nem kellesz,de másé se legyél" érzésnek. Hagyd a fenébe, és maradj hűséges a leendő párodhoz. Ebből a régi szerelemből nem véletlenül nem lett annak idején semmi. Egy ilyen gagyi kapcsolatért kár lenne megingatni a mostanit. Nem ér annyit!!!!
2011. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan dolog, amiben nem lehet jó választ adni.

Mérlegelned kell, hogy egy újból felmelegített kapcsolat müködne-e vagy hogy ö volt az igazi szerelem?

A volt barátnöm is olyan helyzetbe került, mint amiben most Te vagy. Elhagyott, megházasodott majd újra találkoztunk és ugyanúgy lángolt a szerelmünk, ha nem jobban. Nem tudott dönteni, mert lelkiismeret furdalása volt, hogy megcsalja a férjét és belém szerelmes. Én nem tudtam tovább csinálni és leléptem. Azóta sem hallottam felöle, csak azt, hogy szabályosan megöregedett és nem mosolyog már úgy a szeme....


Ebböl kiindulva, lehet hogy ki kellett volna tartanom és megpróbálni, mert Mi boldogok voltunk és nagyon nagy szerelem volt, mai napig az lehetne és akkor Ö is boldog lehetne és Én is.


Neked kell eldöntened, hogy kivel tudnál boldogabb lenni.


Ha gondolod írj privátban, hátha segítségedre lehetek.

2011. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülye lennék feladni a mostani, jól működő kapcsolatomat egy tinikori "szerelemért" (ami valószínűleg sokkal inkább rajongás volt). Annak idején nem véletlenül nem lett köztetek semmi.

Ha elhagyod a mostani párodat, nagyon sanszos, hogy két szék közül a padlóra kerülsz, mivel a tini kori szerelmed semmi komolyat nem akar.

2011. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik este felmentem hozzá, iszogattunk és bevallotta, hogy szeret és nagyon akarja, hogy adjak neki egy esélyt.

Megpróbált megcsókolni, de elhúzódtam, mivel egyrészt teljesen összezavarodtam, másrészt pedig tudtam, hogy vár otthon valaki."


Na, egy újabb versenyző "hogyan legyen izgalmas az életünk?" vagy "a hogyan tartsunk több vasat a tűzben, de úgy hogy nem mi vagyunk a hibásak?" díjért.


Amit kiragadtam pár sort ezt valahogy úgy irod le magadról mint egy pozitiv dolgot, meg akart csókolni, de te nem hagytad, mert otthon várnak.

Hadd kérdezem meg tőled, mi a fenét keresel te fenn egy másik pasi lakásán az eskúvőd elött. A romantikus filmekben ez tök normális, de a való életben is?

Mi a véleményed erről?

Nem gondolod hogy fel sem kellett volna menni? Nem gondolod ha valóban komolyak lennének a terveid szerencsétlen vőlegénnyel akkor meg sem fordul a fejedben a felmenetel sem az iszogatás a lakásán?


Ez is meg van magyarázva, "te csak sodródsz az árral, nem tehetsz róla", mindig találsz majd indokot ami miatt nem te leszel ezért az egészért a hibás, hanem az élet.

Majd akkor is, ha hozzámész ehhez a szerencsétlenhez és ha már uncsizol (kb fél- egy év múlva) akkor belekeveredsz valami izgalmas dologba. De nem a te hibád lesz, ezt már most tudni lehet.


Azt javaslom ne menj férjhez, mert nem vagy azzal tisztában ez miről szól és halálra fogod szivatni szerencsétlen srácot.

Éld az életed, éld ki magad a régi 'szerelmeddel' vagy a 'mostanival', vagy legyen az egy haramdik a sorban és mikor majd valóban komolyan eltökélt lettél valaki iránt akkor mondj neki igent, addig ne.

2011. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi különös nem történt veled, csak megdőlt a nagy civilizációs elmélet, és ismét győzedelmeskedett a természet!!


Én a helyedben nem házasodnék, rablánc, és elválni marha nehéz ám... Így meg akkor változtatsz az életeden amikor csak akarsz, elvégre az életed a tiéd, és nem a társadalomé, vagy másé!



Olvastam itt a gyikon amúgy és azóta egyet is értek vele, hogy az egész "házasságot" azért találták fel, mert ez a családmodell alapja, a család meg a fogyasztói társadalom és a gazdaság alapja. Magyarul az egész csak a pénzről szól..

2011. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem míg így valaki feltud téged kavarni nem kéne megházasodnod, mert ezek szerint nem vagy biztos a dolgodban, és ha már most nem vagy biztos akkor annak jó vége nme lesz ha hozzámész, mert ez nem természetes hogy a " vőlegényed" mellet így feltud téged valaki kavarni.Így hibás döntés lenne egy házasság ez a véleményem.. Amúgy meg sztem nme lenne minden happy ezzel a régi nagy szerelmeddel, ez most csak nálad ilyen fellángolás, kíváncsiság sztem, és az öröm hogy a régi nagy szerelmed szeret téged, amit megértek hogy örülsz neki és összezavarodtál, de hidd el nem biztosított a tartósság, általában az ilyen hirtelen dolgoknak nincs túl jó vége.. gondold át remélem tudtam segíteni:)
2011. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Manipulatív szemét a kamaszkori szerelmed, már ne is haragudj, ezen felül se jóérzése, se tartása. Micsoda magatartás lerészegedve megpróbálni rámászni valakire, akihez évek óta semmi köze és tudja, hogy készül férjhez menni, majd utána a szar filmes "mondd a szemembe" szöveggel elültetni a bogarat a fülébe?! Gondold el, mit tett tönkre ez a sunyi alak: boldog voltál, esküdni készültél, erre jött és szétverte az életedet - mert lehet, hogy szereted a barátodat és hozzámész, de mindig ott lesz az a mi lett volna, ha...?. Szerintem csak a helyzet kellemetlen és zavarba ejtő mivolta miatt nem tudtad nyíltan megmondani neki, hogy számára ez a hajó elúszott, nem pedig mert hulla szerelmes vagy belé. Ezt persze csak te tudhatod, lehetséges, hogy tévedek. Szerintem logikus és jó döntés lenne megtartani az esküvőt (és elfelejteni a görényt), hiszen korábban meghoztad ezt a döntést észérvek és érzelmek alapján (mielőtt vki megpróbált befolyásolni), nem lenne tanácsos egy régi görény ismerős miatt tönkretenni a boldogságodat. Ne hagyd, hogy az utadba álljon, figyeld meg, milyen hatásvadász - ő tudja, hogy milyen rosszul tette, hogy megmondta, hogy mit érez... Aha, persze, akkor esetleg be is foghatta volna, vagy ahogy előttem is írták, egyszerűen csak amiatt kellesz neki, hogy készülsz valaki máshoz menni. Ha elromlik a házasságod, még mindig elválhatsz és keresheted máshol a boldogságot, ebben az esetben viszont azt javaslom, hogy hanyagold a kamaszkori szerelmedet, kiderült, micsoda gyenge jellem.
2011. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
végül mi történt?
2018. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!