Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időbe telik bejutni...

Mennyi időbe telik bejutni egy idősek otthonába, szociális otthonba? Igaz, hogy beleegyező nyilatkozat is kell hozzá? Minden esetben?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Állami helyen éves várólista is lehet...mi vittük volna nagyit,de várólista+előleg.És igen,az érintettnek beleegyeznie kell,nem lehet csak úgy bedugni:)))
2011. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy ez változó. Mamám már több, mint 1 éve várólistán van (idősek otthona), de még mindig vannak előtte 2-3-an. Nem szép így kimondani, de ha valaki meghal, felszabadul a hely. A többi kérdésre viszont nem tudok választ adni, de remélem azért segítettem.
2011. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, az a helyzet, hogy apósom közveszélyes és meg akarja mérgezi anyósomat, szoval igen, ezekután tényleg BE AKARJUK DUGNI egy intézetbe, minthogy a végén megölje anyósomat, aki viszont nem ezt érdemli....legutóbb neki is ment az apósom és kék-zöld az anyósom karja.
2011. szept. 3. 15:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha közveszélyes, nem biztos, hogy idősek otthonában van a helye. Mert előbb-utóbb kiteszik, ha ott is elkezd hőbörögni. Esetleg egy terápiás ház, pszichiátriai betegek otthona? Egyébként sok mindentől függ a várakozási idő. Vannak állami és vannak fizetős intézmények, de a férőhely minden esetben "kihalásos alapon" szabadul fel, szóval nincs, aki megjósolja neked, hogy mennyi idő.
2011. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nektek nem idősek otthona kell, hanem pszichiátria!
2011. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Közveszélyes embert akarsz te idősek otthonába rakni?Észnél vagy?
2011. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen észnél vagyok,kicsit vegyél vissza, nem én akarom oda dugni, csak eddig nekünk azt az infot adták, hogy már bezártak a pszichiátriák, és oda nem lehet betenni, ilyen bentlakásos helyről meg mint lehetőségről nem kaptunk eddig információt, hogy pszichiátriai intézet. Feküdt már pszichiátrián kórházban, többször is, de utána mindig hazajött és eddig még ilyet nem csinált. Ezért tettem fel a kérdést, hogy épkézláb ötleteket kapjak, nem piszkálódásra vagyok kíváncsi! Hogy lehet ilyen helyre bejutni amúgy?
2011. szept. 3. 17:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos kell a saját bele egyezése.Nekem a mamám nem volt 100-as agyilag és lelkileg, mégis kellett az aláírása.És elég nagy várólista volt,bár protekcióval bekerült volna anno.Végül megoldódott a problémánk máshogy...


Sajnos igazad van,nincsen már igazi értelemben vett elmegyógyintézet,bezárt az orsz.pszi.és neur. intézet(opni)

:( Ha van is valami másmilyen bentlakásos, meg van az esélye, hogy a magatartása vagy helyhiány miatt kiteszik...A kórházi pszichiátrián az elfekvőn is kirakják az embert egy idő után...


Remélem sikerül valami megoldást találnotok!

2011. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez érdekes, mert aki totál nem 100as és még veszélyes is, attól hogy kérhetik, hogy írjon alá egy ilyen nyilatkozatot???
2011. szept. 3. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolod,hogy alá fogja írni.......


Veszélyes embernek nem idősek otthona való,ahol más normális idősek nyugodtan szeretnének élni,nem közveszélyesekkel....

Már leírtuk,hogy működik,beleegyezés+várólista+pénz+pénz+pénz normális idősek esetében.Betegeknél a a .

2011. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!