Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozat után már...

Haramia kérdése:

Apasági nyilatkozat után már nem lehet eltiltani?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre a helyzetünkkel kapcsolatban. 3 hónapos a kisfiam, egyedül nevelem. A baba nem tervezett volt, de én nem akartam lemondani róla, mégha nem is voltunk egy pár az apukával. Meg is modtam neki, hogy én vállalom, és amennyiben ő nem akarja, semmilyen felelősség nem terheli. Ő azonban kicsi gondolkodás után úgy döntött, hogy részt szeretne venni benne és azt mondta mindenben segít. Ebből az lett, hogy nem csinált semmit a terhesség alatt csak aláírta az apasági nyilatkozatot, majd a szülés előtt lelépett külföldre -úgy néz ki több évre. Igazából már nics bennem harag iránta, elkönyveltem hogy milyen ember, továbbléptem mert gyönyörű, egészséges a kisfiam és boldogok vagyunk. Mindössze az a problémám, hogy ha valaha a jövőben neki bármikor úgy szottyan kedve követelheti, hogy láthassa, én pedig ezt nem akarom, úgy érzem nem érdemli meg, plussz nem hiszem, hogy a fiamnak szüksége lenne egy gyáva, önző ember közelségére, aki azóta se érdeklődte meg azt se hogy milyen votl a szülés, rendbe vagyunk-e. Aki esetleg hasonló helyzeben járt már, tud vmi megoldást arra, hogy őt ki lehessen iktatni az életünkből? (esetleg arra hivatkozva, hogy gyerektartást sem fizet?)

köszi a válaszokat!


2011. szept. 21. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekednek is vannak jogai,nem csak neked és az apának.A gyereknek joga van mindkét szülőhöz,ha az apa látni akarja,akkor nem tilthatod el a fiától,mert a fiának is joga van látni az apját és a gyereknek joga van a gyerektartáshoz is,az nem a te pénzed,hanem a fiadé.
2011. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Az elöttem szoló ezt szépen megfogalmazta.


Egyszerüen kérd a gyerektartást töle, de joga van látni a gyereket ha csak nem káros lenne a gyerkre de ilyet csak nagyon komoly okokra ad meg a bíróság, arra hogy nem látogatja nem.


én azt szoktam mondani hogy ha volt esze kufircolni akkor legyen esze fizetni is.

2011. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
az apasági nyilatkozattal ugyanazokat a jogokat szerezte meg, mintha házasok lennétek. Tehát joga van látni és kötelessége gyerektartást fizetni, ha nem éltek együtt. Ebbe az esetben magasabb összegű csp jár Neked. Amennyiben fel akarod bontani az apaságit, akkor ugyanúgy a bíróságra kell menned, mint egy válásnál. Mellesleg ezt el kellett mondják, mielőtt aláírtátok a papírokat és ne feledd, Neked is alá kellett írnod, kellett a Te beleegyezésed is, akkor most így simán nem rúghatod fel ezt. Számolni kell a következményekkel.
2011. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
sztem meg a kérdezőnek igaza van milyen lenne a gyereknek ha nagyobb lenne és tudná,hogy van apja,de mégsincs,a gyerektartási pénzzel nem tudja a szeretetét megvenni.Én biztos eltiltanám tőle,de mindig tudná ki az apja,és ha majd nagyobb lesz,vagy bármikor ha érdekli az apja,akkor felkeresheti,de pont most mikor még ilyen kicsi leszarja a fejét akkor továbbra is.Igaz szüksége van anyára,apára,de akkor legyen is ott mindkettő.Nem pedig apa helyett a pénz!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem tehet arról,hogy ilyen apja van.Ez a kérdező sara,mert ilyen férfinak szült.Ettől még a gyereknek joga van ahhoz,hogy ha mód van rá,akkor láthassa az apját,megismerhesse.Az anya egyedül és önkényesen nem sajátíthatja ki a gyermeket.A gyerektartás pedig nem a szeretet pótlására van,hanem ez az apa kötelessége a gyermeke felé.Ez a pénz jár a gyereknek,akkor is,ha az anya büszkeségből nem akarja elfogadni.
2011. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Akár milyen ember is,ne iktasd ki a fiad életéből.Neki is szüksége van apára,mégha évente vagy 5 évente látja is.

Nekem van egy ismerősöm,pont ugyan ebben a szituban és 1-3 évente jön az apja meglátogatni a fiát(14).Soha nem volt tőle tiltva,a gyerek tiszteli az apját de nem apaként tekint rá.A minap mesélte ismerősöm,hogy a fia megköszönte neki,hogy az apját soha nem tiltotta tőle,mert egyre több olyan ismerőse/barátja van ahol nem ismerik az apjukat mert anya annyira be van sérülve,hogy nem engedi a gyerek közelébe.Ez sajnos nagyon nagy baj.

Még ha valamikor férjhez is mész,vagy együtt élsz valakivel aki felneveli a gyereked...az igazi apjátol soha ne tiltsad el akár milyen ember is ő.Persze ha szereted annyira a fiadat.

2011. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
...én nem az apának szültem :) az más kérdés h én feküdtem le vele és h milyen embernek ismertem akkor...sajnos a kialakult helyzet kihozta belőle a legrosszabbat (amit előre nem tudhattam) ...és szerintem a babának elsősorban szeretetre, gondoskodásra van szüksége, nem pedig egy "apára" aki majd vagy jön vagy nem, vagy betartja amit ígért vagy nem...sok gyereket láttam már komoly lelki sérülésekkel felnőni, mert "apa" beleszart...márpedig több nem várható tőle, így akkor inkább ne rúghassa fel bármikor a kisfiam életét.Mert sokan vagyunk akik teljes szívből szeretjük. Ha meg nagyobb lesz és akarja megkeresi az igazi apját, tiltva neki sose lesz...
2011. szept. 21. 13:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor sem lesz jobb a lelkivilága a gyerekednek,ha eltiltod.Sőt,akkor lesz igazán rossz,mivel neki nem lesz apukája.Fel fogja tenni neked a kérdést,hogy miért nincs apja,hol az apja és miért nem akarja őt látni?Mi lesz,ha egyszer csak megjelenik nálatok és látni akarja a fiát.Elzavarod? Nem egyszerűbb nyíltan kezelni a kérdést és engedni a találkozást mindkét fél érdekében?Lehet neki 100 nagyanyja,500 pótapja,ha úgy nő fel,hogy az apjától eltiltották.Felnőtt korában már mit kezdjen a tudattal,hogy mehet megkeresni?

Lehet,hogy ezt a gyereket magadnak szülted,de ez nem egy kiskutya,akit nem kell megosztanod senkivel.Ha már elszúrtad az apa választást,ne ronts tovább a helyzeten azzal,hogy kisajátítod a gyereket.

2011. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

...és majd felteszi akkor az:

-Apa miért nem jött megint, mikor megígérte?

-Engem miért nem szeret az apukám?

-Hová tűnt el, már nem érdeklem?

...stb... kérdéseket, ezekre se könnyebb a válasz...

2011. szept. 21. 14:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
megértem a felháborodásod, de ez a szubjektív oldala a dolognak, az objektív, jogi oldal szerint joguk van egymáshoz, nem tilthatod el őket egymástól. Sem a gyereket az apjától sem az apát a gyerekétől. Ha nem írtad volna alá az apaságit, akkor simán megtehetnéd, de így már nem.
2011. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!