Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel bonjátok a párotok levelei...

Fel bonjátok a párotok leveleit? Felveszitek a telefonját ha ő éppen abban helyzetben van, hogy nem tudja. Mert én egyiket se teszem!

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem ,mert 10éve vagyunk házasok ,és anyám szerint ez nem normális: Ha haza jön és elovasta ugy is elmondja . A telefonját meg nem veszem fel még ,akkor sem ha valamelyik csaáldtagja,hivja: Nem engem kersenek !!! Anyáméknál ,ha pl ott tesom akkor felveszi anyu teloját ha valaki keresi: De már a sogorom is rá szokott ha én hivom a hugom simán felveszi: Melyik jó szokás??? A férjem se olvassa el az én dolgaim hanem elmondjuk egymásnak: Persze olyan volt már ,hogy 2hétig nem volt otthon mert külföldön volt és akkor megmondam mit hozott neki a posta. Ő meg nekem ,hogy mit olvassak neki ,fel :
2011. szept. 5. 10:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

A telefonját sosem veszem fel, csak ha kéri. Ha nincs ott, akkor a hívó fél is vegye úgy, hogy nincs ott.

A levelet akkor bontom fel, ha közös(számlák), egyébként nem.

Ettől még lehet normális bármi, ami ettől eltér, ha a felek abban állapodtak meg. Ha a párom megkér, hogy vegyem fel a telefonját, amikor ő nincs ott, akkor megteszem. Ha arra kér, hogy bontsam fel a leveleit, akkor megteszem. Az alapállapot az, hogy a magánügy maradjon magánügy.

2011. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvasom el a leveleit, nem veszem fel a telefonját. Meg sem nézem, hogy ki hívta. Nem nyúlok a gépéhez, akkor sem, ha otthagyta belépve a levelei közé.

Se a férjemnek, se a gyerekeimnek. Ahogy ők se az enyémet

2011. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
nem bontom fel a leveleit es nem veszem fel a telefonjat, csak ha esetleg megker. tiszteletben tartjuk egymas maganszferajat.
2011. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
65%

Én sem szoktam. Megadom neki ezt a tiszteletet és magánszférát, hogy ha akar, akkor számoljon be ő róla, és hagyom, hogy ő intézze el a SAJÁT dolgait, leveleit, hívásait... mert ezek az ÖVÉI, nem másé, nem az enyém...

Nekem nem tetszik az ilyesmi. Persze van, hogy én megkérem, hogy "apa hív, lécci vedd már fel, mert tele a kezem", és akkor felveszi, de ő magától sosem. Nálunk ez a bizalom és a tisztelet jele.

2011. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

Nem veszem fel a telefonját -nem nekem szól a hívás.

Nem bontom fel a leveleit -mert neki szólnak.

Kivéve az ilyen-olyan számlákat, mert nagyon sokszor előfordult már, hogy a Posta későn kézbesítette a számlaleveleket, és úszott a befizetési határidő.

2011. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy felveszem a telefonját. A levelei nem ide érkeznek, hanem a szülői házba, tehát azokat nem én bontom fel.


Szerintem ez telejesen természetes. Azért élünk együtt, hogy mindent megosszunk. Nem értem, mi ezzel a probléma.


"A telefonját meg nem veszem fel még ,akkor sem ha valamelyik csaáldtagja,hivja: Nem engem kersenek !!! "


Az lehet, hogy nem engem, de attól még megmondhatom, hogy ő most nem tud beszélni, mert épp nincs a közelben. Még mindig jobb, mintha 2 percenként csörögne. Szerintem a hívó félnek is jobb, ha tudja, mi van.

2011. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Csak megsúgom, hogy kívülállók gyakran vádolnak azzal, hogy úgy élünk, mint két idegen.

- soha fel nem venném a telefonját, de még rá se pillanatok, hogy ki kereste

- bele nem nyúlnék a tárcájába

- fel nem bontanám a levelét

- egyetlen jelszavát se ismerem sehova

- sőőőt ha netezik, akkor próbálok olyan elfoglaltságot találni, hogy ne lássam, hogy mit néz


Cserébe nagyjából ugyanezeket kapom vissza. Ezeket a szabályokat én állítottam fel. mert nekem szükségem van az ilyen téren vett szabadságra. Akkor neki is megadom. Az én anyósom is felbontja a házas családos lánya leveleit is. És mutogatja minden fele, hogy mi van benne. Náluk ez a megszokott. Nekik természetes. Soha nem volt belőle gond.

2011. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
Leveleit,e-mailjeit nem olvasom el,csak ha kéri,viszont felvesszük egymás telefonját,ha úgy adódik,mert én éppen mosogatok,vagy pelenkázok,vagy éppen ő áll a létrán,és fúrja a falat,vagy ha otthon felejti valamelyikünk a telefont,és ismerős,szülő,barát keres,akkor is,mert így beszéltük meg,és nem csinálunk ebből problémát.
2011. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

kedves 10:44

Nem értem alogikádat. ha hívnak és nem veszem fel, akkor ahívó nemhív újra 2 percenként mert tudja, hogy úgyis visszahívom, majd ha ráérek.

És abból, hogy nem veszem fel tudja azt az infót is, hogy most nem érek rá.

Ehhez nem kell senkinek felvennie a telefonom.

2011. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

A páromnak céges telefonja van, csak akkor veszem fel, ha kéri. (Ha saját lenne, azzal is így tennék.) Mivel mobil, lehet látni, ki kereste, majd visszahívja. A vezetékest felvenném, ha lenne. Szerintem a mobilra más szabályok vonatkoznak, nem kell felkapkodni csak azért, hogy közöljem, hogy 2 perc múlva visszahívja. A mobil attól mobil, hogy akkor vagyok elérhető, amikor akarom. Nem vagyok köteles beszélni, ha nem alkalmas a helyzet, és ezt a hívó is tudja.


A leveleket sem bontom fel, csak a közöseket, és ezt viszont is elvárom.

2011. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!