Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám eltiltott az egyik...

Anyukám eltiltott az egyik legjobb barátnőmtől, mert szerinte rossz hatással van rám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerinte a barátnőm rossz hatással van rám, így szó szerint eltiltott tőle, pedig nem is ismeri. Azt mondta nem tetszik neki a stílusa. Én viszont nem tudok nélküle el lenni, mert igazi barátom, és nekem ez a legfontosabb. A legsúlyosabb, hogy anyukám azt mondta válasszak a családom és közte. Mit tegyek?
2011. szept. 5. 22:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és 14/L
2011. szept. 5. 22:16
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi idősen sokan vannak ebben a dilemmában. Később el fognak majd dőlni a dolgok. A barátnőddel egy ideig találkozzatok kevesebbet, aztán, ha lenyugodtak a kedélyek, majd beszélhetsz róla otthon.
2011. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
az anyukád csak jót akar,hidd el,ráadásul idősebb és tapasztaltabb,mint te
2011. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Jézusom...Ez elég felelőtlen dolog egy szülőtől,egy gyereket ilyen döntések elé állítani,attól függetlenül,hogy jogosak-e a feltételezései,hogy rossz hatással van rád...Szerintem beszélj anyuddal,és mond meg neki,így szépen tisztán ahogy itt leírtad,hogy szükséged van a családodra,de értse meg,hogy jóbarátokra is szükség van.Ígérd meg neki,hogy nemlesz zűrös,nincs semmi rossz hatás és kész.Szerintem megfogja érteni.
2011. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, hogy nem ismeri, de egy-egy pillanat is elég ahhoz, hogy valakiről erős benyomást szerezzünk. Másrészt úgy látja, hogy rossz irányba mész.


Kérdezd meg tőle, hogy mi az, ami nem tetszik neki a te viselkedésedben! Mi lehet az a rossz hatás?

2011. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismeri, honnan tudja milyen a stilusa?

Mutasd be neki!:)

35N

2011. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó az erős benyomás még nem egyenlő azzal, hogy valakit ismerünk! Lehet róla egy véleményünk persze a kinézete alapján is, de azért nem bélyegeznék meg senkit, és pláne nem tiltanám el a lányomtól úgy, hogy nem is beszélgettem vele esetleg a szüleivel! A másik, hogy nem lehet egy 14 éves gyereknek azt mondani, hogy vagy a családod vagy a barátnőd, főleg ha konkrét oka nincsen rá! Kedves kérdező, van konkrét oka anyukádnak haragudni a barátnődre, esetleg teszel azóta olyan dolgokat ami anyukádnak nem tetszik? Mert nem hiszem, hogy van ember aki pusztán egy kinézet alapján így ítélkezne, ha mégis az bolond!
2011. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet az oka szerinted annak, hogy nem bírja a barátnődet? Amúgy ha osztálytársak vagytok, akkor szerintem maradjon minden változatlan iskolán belül, tartsátok neten keresztül a kapcsolatot, de egy ideig ne beszélj anyukáddal róla.

Nekem is volt olyan, hogy pl barátnőm anyja hívott fel és tartott egy negyed órás kiselőadást arról, hogy szerinte rossz hatással vagyok a lányára, ne keressem a lányát mert ha megteszem akkor mindenről beszámol az anyumnak.

2011. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet róla egy véleményünk persze a kinézete alapján is, de azért nem bélyegeznék meg senkit, és pláne nem tiltanám el a lányomtól úgy, hogy nem is beszélgettem vele esetleg a szüleivel!"


Bár a Kérdező nem írta, de ha mégis rátapintottál a lényegre, akkor azért én is felhúznám a szemöldököm, ha egy 14 év körüli kvázi kislánynak olyan kinézete lenne, ami ennyire szemet szúrhat. Azt ne felejtsük el, hogy még nem ténylegesen felnőttekről beszélünk.


A Kérdezőnek: tényleg az lenne a legjobb választás, ha összehoznád őket valahogy, hogy Anyukád megismerhesse. Az igazi barátokat a szülők amúgy is ismerik, mivel feltételezem, az igazi barátaiddal gyakran találkoztok.

Ha pedig így is tilt, akkor valami oka csak lehet...:/

2011. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor alaptalan a tiltás. Nekem az anyám kitalálta ennyi idősen, hogy a legjobb barátnőm leszbikus (nem az), és hogy majd rossz hatással lesz rám, netán meg is fertőz (!) a "másságával".


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


Olvassátok el a történetemet, szerintem nagyon gáz, legszívesebben minden szülővel elolvastatnám, aki ilyen mondvacsinált indokokkal tiltja a lányát (akár barátnőtől, netán fiútól).


Kérdező, annyit tudok csak tanácsolni, hogy igen, mutasd be otthon a barátnődet, hátha segít valamit... bár nem tudom, hogy mennyire rugalmas az anyukád, mennyire képes belátni azt, ha esetleg téved. Neked különösen ajánlom a linkelt kérdést, mert tök hasonló helyzetként indult, aztán később jött csak a leszbikusság mint vád.


26/N

2011. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!