Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gondolkozzak pozitívan...

Hogyan gondolkozzak pozitívan ha már nem tudok semmibe sem kapaszkodni?

Figyelt kérdés

Amikor már tényleg azt hiszed hogy vége mindennek akkor mire gondolsz hogy maradsz erős? Mi tart vissza attól hogy valami őrültséget csinálj? és hogy tartod épen a lelkedet?

Pl: ha a számodra legfontosabb személlyel történik valami?


2011. szept. 6. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami nagyon rossz történik, akkor először is, hagyni kell, hogy a bánat (gyász?) magával sodorjon, levigyen a padlóra. Ott vagy egy ideig, gondolkodsz, sajnálod magad, a szerettedet, az életedet.. aztán szép lassan, ahogy múlik az idő, felemelkedsz. Ez így normális. Egy gyászt is pld. ahhoz hogy fel tudd dolgozni, és kiemelkedni belőle, előtte el kell merülni benne. Így tudod feldolgozni. Semmit sem szabad erőltetni, sürgetni. Bár nem tudom, h hogy érted azt, hogy a legfontosabb személlyel történik valami.
2011. szept. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
van amit nagyon nehezen tud feldolgozni a lélek, van ami egy életen át kíséri majd... átéltem már pár dolgot, egyedül, másokkal... igen, volt olyan, hogy összeomlottam... mi hozott vissza, mi adott erőt? azok akik törődtek velem... akiknek nem csak a vidám, boldog énem számított, hanem az is mikor a szilánkokra törve feküdtem... számomra legfontosabb személyt még nem veszítettem el, csak majdnem... de az az eset is élő képként vetül elém, ahányszor csak rágondolok... a lélek törékeny, de főnixként új életre is kellhet... ha más nem is, de az visszatartó ok hogy mit okoznék ha én elmennék...
2011. szept. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyankor megpróbálok 100%-osan az életcélomra koncentrálni, hogy közelebb kerülhessek ahhoz ami vagyok.
2011. szept. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem most a mamám került kórházba és én tényleg azt hittem, hogy most egy évig nem megyek sehova, nem beszélek senkivel, nem bírom látni a többiek boldog arcát. Egyszerűen a gondolat, hogy szemtelenül boldogok, mikor nem kéne annak lenni, bosszantott. Szerencsére már jobban van, de engem nagyon megijesztett.

Én egész biztos vagyok benne, hogy az ilyen dolgok fontos jellemformálók, bennem mindegyik hagy valami nyomot, ami aztán egy életen át kísér egy újabb rossz/jó tulajdonság formájában. Szerencsére van egy barátom, aki ápolgatja a lelkem, és próbál mindig mellettem állni, segíteni, vagy legalább felvidítani.

Ha tényleg úgy érezném, vége mindennek, azt hiszem én is kemény karrierformálásba kezdenék, nyelveket tanulnék, dolgoznék mint az őrültek. Én ebben látom a megnyugvást.

2011. szept. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem erről egy mondat jutott eszembe, amit egy Steven Seagal filmben hallottam: "a padlóról már csak felfelé vezet az út".
2011. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Számomra fontos személlyel szerencsére még nem történt semmi komolyabb baj.

Ettől független én is voltam már sokszor mélyponton (mondhatom jelenleg is ott vagyok). Sokszor gondolom azt, h ettől már nem lehet rosszabb és mégis...

Hogy mi tart vissza az öngyitől? Egyrészt nem akarok szeretteimnek fájdalmat okozni ezzel. Másrészt minél több embernek próbálom kibeszélni a fájdalmam, akár ezen az oldalon keresztül. Míg végül annyiszor el nem mondom, h már magam unom a témát és már nem érdekel a dolog! :)

Vagy, amit éppen csinálok, akár tévénézés, akár beszélgetés, száz százalékig arra koncentrálok, nem hagyom, h más dolgokon kattogjon az agyam! :)

2011. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, fura, de én olyan vagyok, hogy a kisebb gondoktól könnyen megrettenek, megviselnek idegileg, de ha igazán nagy baj van, akkor, mintha megszállna valami erő ,ilyenkor ösztönösen tudom, mit kell tennem, hogy minden rendbe jöjjön

és mintha valami jó szándékú, láthatatlan külső segítség támogatna.

2011. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!