Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok! Szüleiteknek van...

Családosok! Szüleiteknek van kulcsa a lakásotokhoz?

Figyelt kérdés

Természetesen olyanokhoz szól a kérdésem, akik külön élnek.

Nekem a férjem hallani sem akar róla, hogy a szüleimnek vagy az övéinek kulcsot adjunk, szerinte az beteges lenne. Én viszont sokkal inkább biztonságban érezném magam, bármi történhet, amíg nem vagyunk itthon, és tudom, hogy nem állítanának be hívatlanul, meg anyukém nem is az a típus, aki a távollétünkben idejönne rendet rakni.

Egyébként a szüleim soha nem tették szóvá, hogy nincs kulcsuk, nem ők ültették a bogarat a fülembe.

Nálatok hogy van? Szerintetek melyikünk gondolkozik helyesen? Meggyőzhető vagyok. :)


2011. szept. 7. 19:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó megoldás, adódhatnak olyan helyzetek, amikor jól jön. Most egy pl.: vagytok valahol ketten a férjeddel és valamit bekapcsolva hagytatok otthon, hazamenni nincs lehetőség: ilyenkor is jó, ha a szüleitek be tudnak jutni a házba.

De ha valamelyik szülő ezzel visszaél, szóval mondjuk anyuka napjában ötször beállít, mert van kulcsa, na akkor gáz. :P nem lehet, hogy a férjed ettől tart?

2011. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én adnék, ha nem pár várossal arrébb laknak. Nálunk a szomszédunk/barátunk kapott, még itthon élek:) Nem egyszer maradtam sajnos ajtón kívül, vagy, mikor kórházban voltam, átjött virágot öntözni, papagájokat etetni. Nekünk is van kulcsunk hozzá.

Szóval, nem azért, mert családtag, és elvi jogon jár, de történhet bármi, mikor hirtelen kell egy kulcs. Akár tűz, bármi..

2011. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Hűű,nekünk eszünkbe nem jutott kulcsot adni a szülőknek.Pedig ők sem azok a típusuak akik hirtelen beállítanak.Akkor kaptak kulcsot amikor nyaralni mentünk,hogy az állatokat etessék,itassák meg és a növényeket meglocsolják.

Én nagyon szeretem a szüleimet,tisztelem a férjem szüleit is,de én nem adnék egyiknek sem kulcsot.Ezzel a férjem is így van.

2011. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egy másik országban lakom, mint az anyukám. Van kulcsa a lakásomhoz, bár csupán negyedévente jön, sosem hirtelen. Így praktikus, mert ilyenkor is vannak külön utaink.
2011. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 ava87 ***** válasza:
100%

Van. De mindkettőnk szüleinél alap dolog, hogy nem járkálnak ki-be. Teljesen olyan, mintha nem is lenne kulcsuk, nem úgy állnak hozzá, hogy akkor jönnek ide, amikor csak kedvük tartja.

Azért van kulcsuk, mert bármi megeshet, ami miatt mégis be kell jönni, és mi valamiért nem tudunk. Illetve itt a négy éves gyerek, szintén volt már olyan, hogy nem voltunk itthon, de valamit nem csomagoltam be, gyerek nagyinál volt, felhívtak, hogy mi legyen, én meg mondtam, hogy menjenek át hozzánk, és keressék össze, ami kell.


Mondjuk ha olyanok lennének, akik hívás nélkül beállítanak, akkor nem adtunk volna kulcsot.

2011. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Nincs kulcsuk, de felesleges is - ha elutazunk, akkor arra az idöre megkapják egyikünk kulcsát, hogy tudjanak öntözni, meg szellöztetni, de egyébként semmi értelme sincs. Ha nem vagyon elutazva, akkor semmi elönye sincs - ha valami miatt szükséges bejutni a lakásba, akkor megkeresnek minket.
2011. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy oldottuk meg hogy az én szüleimnél van pótkulcs. Sose lehet tudni alapon! Bármikor történhet valami, ha mi nem vagyunk itthon de mégis be kell jönni. Tűz stb.

De egyáltalán nem futkoznak ide hozzánk lépten-nyomon!

A párom szüleinek nincs kulcsa, de nem is kell mert ők 1 évben max. 1-szer jönnek el hozzánk karácsonykor.


Amúgy meg nekünk is van kulcsunk a szüleink házához.

Nálunk ez nem probléma!

2011. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Isten ments!!

Eddig se volt semmi gond, ez után se lesz, ha meg mondjuk csőtörés van, pont nem fogja észrevenni.

Egyszer próbáltuk, és simán besétált anyám, mikor szexeltünk. Nem véletlenül volt csukva a kapu....


Sejtelme sincs a magánélet, diszkréció, stb. fogalmakról, ha erre kérjük, még ő van megsértődve.

Szóval hamar úgy döntöttünk, hogy inkább égjen le a ház, de nem szeretnék arra hazamenni, hogy anyám kotorászik a szekrényben.

2011. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Van. Pont azért,mert bármi történhet. Ha megyünk valahova,például nyaralni több napra,akkor legalább be tudnak jönni és megetetik a macsekokat,beviszik a postát... Nem kutakodnak egyáltalán. Sőt,még akkor sem a saját kulcsukkal jönnek be,ha csak meg akarnak látogatni minket. Mondhatni az a kulcs csak végszükség esetén kell (használható).
2011. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyunak volt kulcsa (sajnos ő már nem él), de soha nem használta. Az amolyan vésztartalék volt.

Apukámnak meg csak kapu kulcsa van, ő eteti a kutyákat, ha nem vagyunk itthon.

De már gondolkoztam, hogy valakinek csak kéne adni egy pótkulcsot, mert sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükség.

2011. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!