Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol kell elvennie, hogy...

Hol kell elvennie, hogy hivatalos legyen a dolog?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés,de gondoltam megkérdem,mert nem vagyunk jól informáltak. A párom és én más nemzetiségűek vagyunk,mindketten európaiak. Elég ha az ő országában összeházasodunk-most a polgárira gondolok-és az hivatalosan érvényes lesz mindenhol,vagy ugyanezt Magyarországon is meg kell tennünk?
2011. szept. 8. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindentöl függ. Hogy uniós-e mindkettötök országa,és bármelyik országban házasodtok össze,ott lesz érvényes,és a másik országban ha érvényessé akarjátok tenni,ott is be kell jelenteni,személyesen vagy konzulátoson keresztül.
2011. szept. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön történt anyakönyvi események hazai anyakönyvezése


Mindenképpen tanácsos a külföldön történt anyakönyvi események (házasság, gyerekszületés, válás, elhalálozás) hazai anyakönyveztetése, ami a magyar konzuli tisztviselők közreműködésével történik. A hazai anyakönyvezés elvégzése azért szükséges, mivel a magyar hatóságok általában eljárási cselekményeiket ennek megtörténtéhez kötik (pl. nem kaphat útlevelet a magyar állampolgár, amíg születése nincs Magyarországon anyakönyvezve).


A magyar családjogi törvény alapján a magyar konzul előtt teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot lehet tenni. Ez a nyilatkozat az apaságot önmagában megállapítja, amennyiben a törvény értelmében nem kell más férfit a gyermek apjának tekinteni (pl. nem áll fenn házassági kötelék), valamint ha a gyermek legalább tizenhat évvel fiatalabb mint a nyilatkozó.

2011. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
bárhol összeházasodhattok, a lényeg, hogy ahol összeházasodtok az ottani törvényi előírásoknak meg kell felelni...a házasság bárhol érvényes lesz...viszont ahhoz, hogy elismerjék Magyarországon is, hazailag is anyakönyveztetni kell az eseményt...
2011. szept. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én magyar vagyok,ő pedig finn
2011. szept. 8. 00:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha elvesz, az állampolgárságot is igényelhetem? Persze informálódom majd jobban,de azt hallottam ez egységes az eu-ban, és pont az eu miatt már ennek nincs nagy jelentősége, de én szeretném miatta felvenni,ezzel is mutatva az összetartozást. Bár olvastam valami olyasmit,hogy eu-n belül már nincs kettősállampolgráság, tud erről valaki valamit?
2011. szept. 8. 00:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
több EGT tagállam elismeri/ismeri a többes állampolgárságot pl magyarország is....nem ismerem a finn jogot, de pl Magyarországon csak egy házasság nagyon nem elég a magyar állampolgárság felvételéhez
2011. szept. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországról tudok mondani valamit: itt ugyanúgy meg lehet kötni a házasságot, mint MO-on, és mindkét helyen érvényes külön anyakönyveztetés nélkül is. Itt van lehetöség a kettös állampolgárságra, de ehhez nem elég a házasságkötés ténye, meghatározott ideig itt is kell élni, mielött megadják az állampolgárságot. (Most nem tudom, hány év, mert idöközben változott.)
2011. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ha Németországban köt valaki házasságot, akkor ugyanúgy érvényes Magyarországon a házasság, mint bármilyen más országban kötött házasság esetén, de hazailag anyakönyveztetni kell, ha ezt nem teszik meg, akkor mégis honnan tudná a magyar állam, hogy xy magyar állampolgár házas?
2011. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!