Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valakit benne...

Van olyan, hogy valakit benne akarnak tartani egy olyan kapcsolatban ahol a másik fél nincs is igazán benne?

Figyelt kérdés
Ha van, akkor ennek milyen okai lehetnek?
2011. szept. 8. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy picit értelmesebben írd ki, mert nem érthető.... Ha arra gondolsz, hogy valaki már nem akar a kapcsolatban benne maradni, akkor nincs az az úristen, hogy a másik benne tartsa. szerintem. Mert az egyén akkor lép ki, amikor akar, nyilván megtisztelve a másikat azzal, hogy elmondja neki az okokat.
2011. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy van egy kapcsolat amiben az egyik fél benne akarja tartani a másikat, de úgy hogy ő igazán nincs is már benne. De elhiteti, hogy ő benne van, csak hogy benne tartsa a másikat, aki ebből mit sem sejt.
2011. szept. 8. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik átb@szásnak, nem?
2011. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen. Sőt sokféle ilyen van. Csak felsorolás szinten:


- amikor az egyik fél függ a másiktól pszichésen (pl. társfüggő)

- amikor a párkapcsolat nem valódi, apa-anya vs. gyerek kapcsolat van pszichésen mögötte

- amikor a feleknek egymást jól kiegészítő játszmáik vannak (megmentő vs. megmentésre szoruló)

- érdekből van a másikkal

2011. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem lehetnek okok...

-pénz

-társfüggőség/megszokás

-mást szeret, de annak nem kell... és "ha ló nincs, szamár is jó"

-nagyon konzervatív az adott ember, vagy fél attól, hogy mit szól hozzá a környezete (konzervatív szülők, stb.)-van, ahol a szakítás, válás stb. még mindig szentségtörésnek számít...

2011. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy kicsit túlbonyolítottad. Olyan nincs, h vki benn akar tartani vkit azért, mert ő nincs benne, de azt akarja, h a másik benne legyen. Ilyenkor végülis ő az, aki nincs már benne, és nem mondja el a másiknak, aki meg benne akar lenni.
2011. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

-ott van még a súlyos önértékelési zavar, amikor az egyik fél sajnálatból van a másikkal,mert nem akar bűntudatot érezni

-ebbe pedig a másik fél súlyos manipulációja révén kerül bele..ez pedig ördögi kör és nehéz belőle szabadulni(mondjuk ez már elmebetegség,másrészt a manipuláció undorító dolog!)

-pénz(jól mondják a többiek),érdekkapcsolat

-gyerek-de ez is a pénz miatt főleg,mert mondjuk nem tudnának anyagilag külön menni-vagy tartásdíjat fizetni,lakást/ vagyont megfelezni

-és van a gyengeség,amikor azért van együtt valaki a másikkal,mert képtelen elhinni, hogy találna helyette más párt(van egy ilyen ismerősöm,szerelem nélkül már 4éve van 1 csávóval,csak mert a csaj kövér stb és nem akarja elhinni,h találna más pasit...

2011. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább arról van szó hogy az egyik fél nagyon szerelmes és nem veszi észre (nem is nagyon akkarja) hogy a másik

nem szereti és a kapcsolatuk lasan leépül csak senki nem mondja ki hogy vége.

2011. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy olyan kapcsolatom (tiszta pszichoterror) hogy nem adta ki magat, nem adott bele sokat, de amikor menni akartam akkor erzelmileg O kezdett terorrizalni es hibaztatni, hogy en nem vagyok alkalmas egy kapcsolatra. Hogy nekem meg nem is volt IGAZI lelki kapcsolatom senkivel. Hat majdnem elhittem. De aztan gondolkodtam, hogy ha olyan sms-t kapok penteken, hogy "legyen szep hetveged" (nelkulem ugye) es nem olyanokat, hogy "mikor talalkozunk?) akkor nem en vagyok a hunyo. Azt hiszem egy uveg lekvarnak nezett a kamrapolcon amibe ha van kedve belenyal es lekvarnak melyen es igazan kell kotodnie lelkileg. Ilyen is van.:)
2011. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!