Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem szabtam ki...

Szerintetek nem szabtam ki túl kemény büntetést a fiamnak?

Figyelt kérdés

Van egy telefongyüjteménye, és ma elvitt párat az iskolába. Ezért nem is haragudtam volna, de felhívott az osztályfönöke, hogy ma játszott órán a telefonjával, ezért el akarta venni, de a fiam nem adta oda, hanem berakta inkább a táskába, de az oföje ragaszkodott ahhoz hogy adja oda, ezért a fiam fogott egyet a gyüjteményéböl és azt adta oda. Az osztályfönök addig kérte a telefont, amig végül elfogyott a gyüjteménye, de amit használ az végül nála maradt. Hazajött a fiam, és kérdés nélkül elmesélte a történetet, annyi eltéréssel, hogy nem játszott a telefonján, hanem szótárazott. (Angol órája volt akkor.) Végül azt a büntetést szabtam ki rá, hogy nem számítógépezhet szeptember 23.-ig (ha addig nem hoz haza rossz jegyet), ha hazajön az iskolából, le kell nekem adnia a telefonját (mert azon is tudna internetezni), illetve iskola után egyböl haza kell jönnie. Szerintetek nem büntettem túl keményen?

A fiam 16 éves.


2011. szept. 8. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
De..
2011. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is!!!
2011. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy 16 évest hót fölösleges büntetni, mert már nem használ, de mostmár ne vond vissza a büntit, mert akkor magadat járatod le. Ellenben ez a sztori nagyon vicces :D
2011. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Engem 12 évesen nyár közepétől számítva büntetett édsanyukám azzal, h nem gépezhetek karácsonyig mert nem figyeltem a fürdővízre és szabadstrandot csináltam az emeletből - gépeztem. Lehet hogy aznap baromira ki voltam rá akadva, de érdekes azóta egyszer sem esett meg ilyen. :)

Szóval szerintem ez a 2 hét abszolút korrekt. Csak az a gáz hogy 16 éves és pont rossz korban van, lázadni fog mint az állat.

2011. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor egyszerűen be kell menni az iskolába és a szaktanárral beszélni,elkérni tőle a telefonokat.Drága fiúval elkell beszélgetni.
2011. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
A tanárt kellett volna lecseszni, amiért elszedte a gyerek telefonját.
2011. szept. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
19.59 Az más egy 12 éves még kisgyerek, abban a korban még használhat egy igazságos büntetés, de egy 16 évesnél már nem, mert mint írtad megkezdődik a leválás a szülőkről, és ezért lázad.
2011. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

A tanár nem vehet el semmi tulajdont a diákoktól!!! A volt igazgatóm mondta ezt, persze szaktanárit adhat érte de el nem veheti.

Szerintem ez egy kicsit kemény büntetés, de már ne vond vissza ezt. Szerintem az internetet nem kellett volna megvonni mivel azon is lehet tanulni ám, sőt a tanárok bármi házit is adhatnak aminek megoldására az internet szükséges. Persze a telefon megvonása jogos, és az hogy iskola után rögtön hazajönni verzió is jogos.

2011. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Jól le lettem pontozva, csak azt nem tudom miért!!!
2011. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem abszolút nem. Én is 16 vagyok, engem is megbüntetnek, meg is büntettek mindig, és szerintem a tanárt igenis tisztelnie kell a gyereknek. Ez nem túl hosszú büntetés, egy hónap sincs, és biztosan tanul belőle. Amúgy pedig megérdemelte.
2011. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!