Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiúk az...

Miért van az, hogy a fiúk az anyukájukra hasonlítanak, a lányok pedig az apjukra?

Figyelt kérdés
persze kivételek mindig vannak, de szerintetek miért van ez?:)
2011. szept. 11. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem pont fordítva van. Nem ismerek olyat, akinél így lenne.
2011. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom miért van így. De csak nagy általánosságban igaz, van, amikor pont fordítva van. Hát a genetika kis játéka.
2011. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Pedig így van.A bátyám pontosan úgy néz ki mint anyu.Még a szemük is egyforma.Én apura hasonlítok.A barátom is kiköpött anyja..
2011. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk ez nem így van, valaki az apjára hasonlít, valaki az anyjára... értem ezt természetileg, külsőleg. Én mondjuk külsőre anyámra hasonlítok, természetileg apám vagyok. Normál esetben, hacsak nem erős az egyik szülő genetikája (illetve az apa nem a postás :D), a gyerek mindkét szülőre üt.
2011. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert nincs ez.
2011. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és én nő vagyok egyébként. (84%-os válaszoló vok)
2011. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nálunk is fordítva van
2011. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 ava87 ***** válasza:
100%

Amíg valaki nem ismeri apukámat, addig azt mondják, hogy tiszta anyukám vagyok. De ha már apukámat is ismerik, akkor mindenkinek beugrik, hogy rá hasonlítok jobban. Van egy öcsém, ő meg anyukámra inkább, csak azért gondolják, hogy apukámra jobban, mert nálunk mi lányok (anyu meg én) vagyunk a nagyon világos bőrűek, a fiúk meg barnulósabbak, de ezt leszámítva arcformára, testalkatra meg mindenre az öcsém anyukámra hasonlít, én meg apukámra. Aztán érdekes, a fiam is rám hasonlít, nem az apjára. Ha nőrokont kéne mondani, akire hasonlítok, az a nagymamám, némelyik fiatalkori képéről simán azt lehetne hinni, hogy én vagyok :)

De nem tudom, mi lehet az oka, viszont másoknál is sokszor tapasztalom ezt. Pontosabban azt, hogy első ránézésre sok lány az anyukájára hasonlít, aztán ha jobban megnézzük, akkor sokkal inkább az apukájára. Fiúknál nem tudom, az ismerőseim többsége lány, illetve őket szoktam többször szülőkkel együtt látni.

2011. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez egy édes kis babona, de nem igaz :) Nálunk ketten vagyunk lányok, én apura hasonlítok, tesóm anyura.

Férjemnél ő az apjára, bátyja az anyjára.

2011. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az elég gyakori, hogy az első fiúgyerek az anyjára, lány gyerek inkább az apjára üt.Legalábbis a páromnál is így van. A bátyja az anyjára hasonlít, ő (kisebbik fiú) meg nagyon hasonlít a fiatalkori apjára.
2011. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!