Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes (teljesen idegen) emberek jobban hasonlítanak egymásra, mint akár a saját testvéreik?

Figyelt kérdés

Ahogy eddig megfigyeltem,többnyire vannak bizonyos sémák (pl. arc és/vagy fejszerkezet),ahová az embereket be lehet kategorizálni,persze sajátos külső jegyekkel felvértezve.


Ezek az emberek valahol genetikailag (ilyen értelemben) rokonok is,vagy csak véletlen?


A válaszokat előre is köszönöm!



2011. okt. 29. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
véletlen
2011. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Véletlen. A legtöbb külsőleg megfigyehető jellegzetesség mögött ugyan poligénes rendszer van, de a meghatározó gének száma nem mindig több száz, néha csak pár tucat, sőt, mondjuk a melanizáció esetében (azaz bőr-, szem- és hajszín) maximum tíz a fő gének száma. Van még mellettük vagy száz kisebb mósodító hatással bíró gén, de azért kb. tízzel is jó becslést lehet adni. Ha ezt a tizet elkezdjük vizsgálni, annyira sok változat, lehetőség nincs. A Földön viszont él hétmilliárd ember. A véletlen igen nagy számban tud hasonló fizimiskát produkálni.
2011. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Továbbá kiegészíteném azzal a megállapításomat,hogy ezen esetek többségében,az illetők viselkedése,jelleme is sokszor azonos.


Ezért is féltem ezt a furcsaságot felfedezni.

2011. okt. 29. 19:35
 4/7 A kérdező kommentje:
*Azonos illetve hasonló.
2011. okt. 29. 19:35
 5/7 Ottó.Shephard válasza:
Üdv! Erre a krédésre én is régóta keresem a választ. Mért van az hogy pár ember kisértetiesen hasonlít egymásra? Nemcsak kinézetre, hanem belső tulajdonságok, viselkedés, mozgás, gondolkodás stb. Én egy oldalon azt olvastam hogyha valaki hasonlít a másikra, az azért van, mert a lelkük ugyan abból a biradolomból származik. Képzelj el a mennyországban hatalmas nagy házakat, palotákat, ahol rengeteg lélek lakik. Két embernek a lelke mondjuk ugyan abból a házból származik, akkor ők itt a földön hasonlítani fognak egymásra, mert rokonok! Lehet hogy az egyik ember francia, másik pedig angol, de akkor is hasonlítanak egymásra mindenben.
2011. nov. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ottó.Shephard válasza:
Én egyszerűen már csak kategóriákba sorolom az embereket :D Vki például hasonlít apámra.... (nem csak egyszerű hasonlóságok hogy barna a szeme meg a haja) hanem ha mindenben hasoníltanak, akkor rámondom hogy apám kategória... És mindenkivel így vagyok :D
2011. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nos igen,én is megfigyeltem ilyeneket,bár én sokszor az illetők asztrológia tulajdonságainak tudtam megfeleltetni,és ami az érdekes,hogy be is jött.

(Bár kinézetileg nagyon hasonló példám még nem volt,de nagy vonalakban voltak már sikerek.)

2011. nov. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!