Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy nővérem,26 éves, kint...

Van egy nővérem,26 éves, kint él Amerikában, diploma, lakás mindene van. Szüleim, nagyszülök mindig hozzá hasonlitanak. Ha pedig rossz példát akarnak felhozni ott a bátyám. és nem esik le nekik hogy én harmadik, különálló személy vagyok. Miért?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek?:/Minden nap megkapom ezt, például nyolcadikban hogy nehogy szégyent hozzak a nővéremre az iskolában, vagy ma pl anyám nővérem barátjait jobban szerette anyám, jobban bejött az izlése, vagy ő sokkal talpraesettebb, vagy rendesebb, szebb, blablablabla de ezt igy a szemembe, komolyan, nem csak ugy elviccelödve. és nem tudok kitörni, már ebbe bele is fáradtam.3X voltam eddig hullámvölgybe miatta, elkezdtem cigizni egy ideig, füvet is szoktam nyomni, pipázni, inni. De tudom hogy ez hosszu távon nem célra vezetö. Ezért el akarok költözni innen. De addig is valamit kezdeni. Már mindent megprobaltam. Elkezdtem gitározni, fotozni, amit szeretek is. Volt fellépésem kiálllitásom. Meg sem nézték a szüleim. Bármi program amit lemondhatnának fontosabb nálam, bátyámnál. De ez arra volt jo hogy közelebb hozott a bátyámmal mer most tudtam meg h ö is ugyan ebben a cipöben jár. Help?
2010. máj. 17. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki kerek perec legközelebb ha a nővéreddel jöm: figyi anyu értem én,h azt akarod,h én is olyan sikeres legyek mint ő,de ezzel csak azt éred el,h megundorodjak tőle.vedd figyelembe,h én egy teljesen más ember vagyok,más tervekkel,más vagyakkal, de nekem is vannak jó tulajdonságaim! És fogjatok össze bátyáddal!
2010. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hm...ezt megprobalom.igy konkrétan.köszönöm!:)
2010. máj. 17. 20:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, de egyet érts meg, nem a "nővér" tehet róla, hogy az élete rendezett, valószínű Ő nagyon megdolgozott érte. Ez pedig mind nem ok a füvezésre.
2010. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elõttem szólóhoz.Komolyan mondom sok szülõt nem tudok megérteni.
2010. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ezek még lightosabb dolgok.

csak már annnnyira belefáradtam ebbe,hogy 10 éve lassan ez ellen harcolok,hogy már nem érdekel.röhögök rajtuk hogy szánalmasak,és én nem ilyen szülö leszek az biztos.

inkább rájuk hagyom már ott tartom.már nem is bánt bármit mondanak rám.egyszerüen tényleg ezen a téren kiégtem.

de mostmár ott vagyok hogy annyi feszkó van bennem ennek ellenére hogy legközelebb egy durvább beszolásnál kitörök,és mindent elmondok.

2010. máj. 17. 20:57
 6/16 A kérdező kommentje:

persze,nővéremre nem haragszom,őt szeretem,de neki is vannak olyan dolgai hogy :O.és ezt nem csak én mondom

de rám EGYÁLTALÁN nem haragszom,hanaem a beszükült agyu szülökre,nagyszülökre.

nem ok a füvezésre,de nem durván tolom,kb egy honapban egyszer,akkor sem az enyémböl.de boldog leszek töle

és ez jo.rászokni nem tudnék.eddig is megtehettem volna,de észnél vagyok,egyre jobban

2010. máj. 17. 20:59
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Én vagyok a "nővér". Nem kell feszülni itt. :) Jó felnőtt módjára nevetni kel rajtuk, kerülni őket, ilyen emberek. A 10 év feszkót meg pszichiáterrel 10 alkalom alatt ki lehet kezeltetni... :)
2010. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
* értsd, kell
2010. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

nincs pénzem

: DDDDD

jahát igen.most ezen vagyok hogy vagy röhögök rajtuk és a problémát hagyom.vagy pedig ,,kitör" belölem és tudják hogy mi van.

de ennyire sem méltatom öket hogy észrevegyék,akarják észrevenni hogymi van velem,velünk.

2010. máj. 17. 21:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szerintem ez a helyes hozzáállás. Hát én a te nővéred szerepében nagyon rosszul érzem magam, évek óta kűzdök, hogy ne én legyek a "jókislány". Nekem sem könnyű: sohasem dicsekedhetek pl., ha sikerem van (nehezen érem el), mert nem akarok "például" lenni. Ez sem könnyű. Másik oldalról téged is megértelek. Te csak légy Te, ne hagyd, hogy a szüleid nevelési hibája miatt szenvedj.
2010. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!