Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele? (többi lent)

Mit csináljak vele? (többi lent)

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm állandóan azon gondolkozik hogy hogy ölje meg magát. Amikor elkezdte ezt az "öngyilkos akarok lenni" szöveget akkor még azt gondoltam hogy biztos csak elege van mindenből,de most már már komolyan félek,hogy meg is teszi. Ma is elmentünk sétálni és azt mondta hogy ma felakasztja magát mert van egy kötele,és ha holnap nem ér le hozzám 6:20ra (együtt megyünk iskolába) akkor ne is várjam mert öngyilkos lett. Meg mondja hogy vagdossa magát,és mindig mutatja a kezén hogy ezt ezzel a késsel ezt meg ezzel csinálta.Persze nem olyan mély sebek csak karcolások de akkor is látszik.Meg amikor találkozunk mindig az az első mondata hogy "tegnap majdnem megöltem magam". Szerintem a szülei miatt ilyen mert az apukája állandóan be van rúgva és kötöszködik vele,az anyukája meg kiabál vele,a barátnőm meg érzi hogy a saját szülei utálják őt.

Én már nem tudom mit tegyek,nem akarok senkinek se szólni hogy ilyen mert akkor haragudni fog rám,hogy ő itt elmondja nekem én meg tovább adom,azt mondta hogy nincs szüksége senkire.És én szoktam neki mondani hogy ne öld meg magad meg nekem nagyon hiányoznál,erre ő csak annyit mond hogy megleszek nélküle,meg legalább a temetésén nem kell iskolába mennem :'(

Szerintetek mit csináljak?:(


2011. szept. 11. 18:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem szólj az iskolapszichológusnak, hátha tud neki segíteni!!! Meg esetleg, ha a szüleid nem bánnák, mondjuk odaköltözhetne hozzátok bár nem tudom hány éves!!! A pszichológussal biztos meglehetne beszélni, hogy puhatolózzon nála, ne derüljön ki hogy tőled tudja!!! Szerintem ez egy óriási segítség kérés, mert aki igazán megakarja ölni magát az nem hangoztatja ennyire, bár lehet megtenné, de szerintem még csak vár hátha segít neki valaki és úgy hogy nem neki kell segítséget kérnie!!!
2011. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Allisd le! Mond el neki, hogy nagyon szereted, de eppen ezert mar aludni sem tudsz miatta, mivel nagyon aggodsz, es kerd meg, hogy ne meselje el ezeket a dolgokat, mert nem birod, lelkileg megvisel!

Legy hatarozott, de ne bantoak legyenek a szavaid.

2011. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Értem.

15 éves,a szülei úgy se engednék hogy ide költözzön.

Én is gondoltam hogy ha megakarná ölni magát akkor már megtette volna.Új iskolába vagyok nem tudom ki az iskola pszichológus,de majd utánanézek.

köszi a választ.

2011. szept. 11. 18:56
 4/19 anonim ***** válasza:
sztem is jó lenne ha hozzátok költözne.és sztem intézd úgy h veled több időt töltsön mint a szüleivel.ne azt érezze h a szülei utálják hanem h te szeretd.
2011. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Holnap meg is mondom neki. :|

bár nem hiszem hogy érdekelné.Már mondtam neki,és nem csak én...

2011. szept. 11. 18:58
 6/19 A kérdező kommentje:

Én szivesen vagyok vele,de a szülei sehova nem engedik.Hétköznapokon csak edzésre és iskolába mehet.

Kérdeztem hogy nem mehetek e át hozzá de azt mondta hogy szégyelli hogy mindig be van rúgva az apja.

2011. szept. 11. 18:59
 7/19 anonim ***** válasza:
sztem nem számít teljes mértékben a szülei véleménye,mert ők vitték ebbe az állapotba.valami megoldásnak lennie kel.
2011. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
sehová nem engedik?talá túl merész ötlet,de nem lehetne h vmi ürüggyel elmenjen otthonról?és akk találkoznátok,vagy kisurranna.
2011. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hétvégén jöhet bárhova egy pár órára,de hétköznapokon az iskola miatt nem engedik el. Én is mondtam már neki hogy és akkor mi van ha eljönnél hétköznap valahova,és azt mondta hogy nem tudja de nagyon kapna a fejére,talán elküldené az anyja a házból.Úgyhogy nem tudom. :(
2011. szept. 11. 19:08
 10/19 anonim válasza:

hallottam nemrég, hogy egy 16 éves lány felakasztotta magát és meghalt van ilyen sok, ez nem vicc


szólj a tanáraidnak akikben megbízol vagy olyan felnőttnek aki normális és tud segíteni..

2011. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!