Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha egy rokonotok...

Mit szólnátok ha egy rokonotok azt a nevet adná a gyerekének, amit évek óta kiválasztottatok a sajátotoknak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 21:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%

Ez úgy hangzik, mintha kinéztetek volna magatoknak egy eladó házat, a rokon meg gyorsan lefoglalózta volna.

Ez csak egy név!!! Bár a kérdés drámai hangneme azt sugallja, hogy nem "Gábor/Anita" névről van szó...

Ez esetben az a gyanúm, hogy már évekkel ezelőtt eldicsekedtél, hogy milyen fantáziadús nevet találtál. Hát a következő nevet majd magadban tartod. Ennyi.

Különben is, minek évekkel előtte nevet választani...

2011. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk volt ilyen.

A férjem keresztnevét szerettem volna adni a fiamnak, ha megszületik. A sógornómnek előbb született fia, és ugyanezt a keresztnevet választotta. Így a gyermekét úgy hívták mint a férjemet. (kereszt és vezetéknév is ugyanaz lett ugyebár).

Persze sokszor azt hitték, a férjem fia...

Én kiakadtam, megmondom őszintén.

2011. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
68%

Kettős érzés lenne bennem:

egyrészről úgy éreznem, ellopta a nevemet,

másrészről haragudnék magamra hogy lehetek ennyire gyerekes, anya leszek az ég szerelmére, és azt hiszem kisajátíthatok egy nevet és más ismerősnek már nem is tetszhet?


aztán adnám az enyémnek is, és felülkerekedne a hisztis énemen a józan eszű felnőtt énem :)

2011. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
55%
Magyarán egy intelligens felnőtt ember ilyenen nem akad ki sokáig, max meglepődik, de haragudni csöppet infantilis dolog ezen...
2011. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
81%
A párom bátyja kislánya azt a nevet kapta amit én akartam adni a lányomnak (a nagymamám neve). Mindig is ezt a nevet akartam lányomnak, de most így egy kicsit elszomorodtam. Hülyén nézne ki egy családban két tök ugyan olyan név. :( De nekem más női név nem nagyon jön számításba.... Bár nálunk még messze a gyerek, de akkor is.... :(
2011. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
Nincs elegendő név a naptárban, úgy látszik. Tényleg nem foglalkozhatsz azzal, hogy ő milyen nevet ad. Majd ha eljön az ideje, dönthetsz, hogy ugyanazt adod, vagy kitalálsz másikat.
2011. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%
Tesómék már lenyulták a Márkot, de ez van, nekik lett hamarabb gyerekük. Visoznt a lánynevemhez nagyon ragaszkodok, remélem azt nem nyúlja le senki.
2011. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
78%

Gáz, főleg ha ugyanaz a vezetéknév.

A nagymamámnak két Éva és két László nevű unokája van.....

2011. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, te is írhatnál vmit, mert a szituáció sem mindegy!
2011. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
64%
Én is az eddig tervezett nevet adnám neki. Nem akadnék ki rajta, ez van, ha már úgyis mondtad mindenkinek hogy ezt szeretnéd, akkor nyugodtan adhatod neki főleg ha a vezetéknevük más. Ha a vezetéknevük is megegyezne, akkor adnék neki egy 2. keresztnevet is és kész:) Aztán akinek tetszik tetszik, akinek nem, annak nem..
2011. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!