Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha egy rokonotok...

Mit szólnátok ha egy rokonotok azt a nevet adná a gyerekének, amit évek óta kiválasztottatok a sajátotoknak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 21:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
57%

Nekem női névnél igazán csak egy tetszik. Persze van még egy pár, de azok rendre vannak a közeli rokonságban, márpedig közeli rokonról nem nevezem el a gyerekemet. Párom is így gondolja szerencsére. Közeli rokon alatt a szülőt, nagyszülőt, testvért, testvér gyerekeit, esetleg testvér párját értem. Két testvéremnek van összesen 5 gyereke, ebből háromnak van olyan neve, amit én is el tudtam volna képzelni az én gyerekemnek, de így már nem fogom azt adni. Ha a még gyermektelen bátyámnak előbb születne gyermeke, mint nekem, és a kedvenc neveimből adna, kicsit elszomorodnék. Páromon kívül más nemigen tudja, mik a kedvenceim.


Férfinév elestében van 4-5 variáció, ami még számításba jöhet, persze ott is van egy favorit. Majd meglátjuk, mit hoz a sors. Elszomorodnék, de nem akadnék ki.

2011. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

Van két ismerősöm, akik unokatesók (az apáik a testvérek), mindkettőt R. Ildikónak hívják! Még nagyobb csavar, hogy egyidősek, és egy osztályba jártak általánosban, és még szomszédok is! Általánosban csak egyesnek és kettesnek hívták őket, mert mindenütt úgy szerepeltek, ogy R. Ildikó I., R. Ildikó II.

Nem tudom, hogy lettek egyformán elnevezve, sosem kérdeztem.

Na egy szó mint száz, ők tök jől kezelték a dolgot!

2011. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%
Meglepődnék, ugyanis rajtam kívül senki nem tudja, mit tervezek.
2011. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
51%

"Na egy szó mint száz, ők tök jől kezelték a dolgot!"


Mert értelmes, felnőtt emberek :)

Lehet lepontozni a sok hisztis kedvű nőnek aki kisajátítana neveket MAGÁNAK :)

2011. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
78%
Van egy fiam, és egy lányom. Gyönyörű nevet adtam nekik. És nem csak én gondolom szépnek a nevüket, ugyanis utólag kiderült, hogy a férjemnek van egy unokatestvére, kinek ugyanúgy egy fia, és egy lánya van. A fia egyidős a fiammal, a lánya úgy 7 évvel idősebb a lányomnál. Viszont a keresztnevük ugyanaz. Kicsit vicces, mikor együtt van a 4 gyerek, de nekem is, és a férjem unokatestvérének is tetszik a dolog. Már meg is beszéltük, hogy ha születne 3. gyerekünk, akkor egymással is megbeszéljük a neveket, és reméljük, hogy ismét egyformán tudjuk hivni őket most már direktben.
2011. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%
Köszi, hogy kiírtad ezt a kérdést, tanulságos volt. Figyelni fogok rá, hogy ne csicseregjek se a rokonságban, se a baráti körömben arról, milyen nevet adok majd a gyerekemnek. Vagyis ha kérdezik, azt mondom, hogy lánynak Lenke, fiúnak mondjuk Ernő. ha ezt "lekoppintják", én biztos nem fogom bánni:DD
2011. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
60%

Sok féleszü nőnemű a száját nem tudja befogni,

azután meg csodálkozik, ha lenyúlja egy másik liba, amit kitalált!!


Na bumm! Most akkor két Géza lesz a faluban...

...mecsoda tragédia!


Ennél már csak az röhejesebb, hogy ha azután az oviban,

minden második gyereket pont ugyanúgy hívnak...

2011. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
72%

Tegyük fel X rokon közölné, hogy adná azt nevet amit én szerettem volna, akkor megjegyezném, hogy "Dejó! Két Katika is lesz a családban! :):)" Mosolyogva. De ezt is csak azért, hogy tisztában legyen azzal, hogy nekem ez tervben volt eddig is, mert szerintem maradnék a névnél, amit választottunk.

Egyébként ilyen nem nagyon jöhet számításba, mert nincsenek ilyen rokonaim, akik gyereket szülnének 10-20 éven belül.

23N

2011. szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, hát, hiába "választottad ki", attól az a név még nem a te kizárólagos tulajdonod!

Más is adhatja.

Miért ne adhatná?

Megtetszett neki, hát ez van.

Mással is vagyunk így.

Egyik ember koppintja a dolgokat a másikról.

Attól még te is adhatod a gyerekednek.

Két ilyen nevű kisgyerek lesz.

Nem olyan nagy baj, szerintem.

2011. szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
57%
Én kiakadnék, ha sógorék azt a nevet adnák, ami nekem tetszik, és mondtam, hogy a következő gyereket úgy fogják hívni. (ráadásul a vezetéknevük is egy lenne). Nagyon remélem, nem azt adják.
2011. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!