Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mást is kísért a múlt?

Mást is kísért a múlt?

Figyelt kérdés
18 éves sem voltam, amikor megismertem egy srácot. Majd teltek az évek és szépen felépítettünk mindent magunk körül. Házak, autók, szép karrier. A srácból majd férj lett, belőlem meg feleség. Egymásra nem sok időnk marad, így hát ő megcsalt, a terhességem megszakadt...elváltunk. Majd találkoztam a nagy Ő-vel. Gyorsan történt minden, szerelem volt első látásra, mindkettőnk részéről. A munka már nem volt fontos nekem, mert családot szerettünk volna. Feladtam a régi életem, hozzáköltöztem. Teltek a hónapok és a várva várt gólya csak nem köszönt be hozzánk. Időközben kiderült hogy beteg vagyok. Míg régen az exem adta a pofonokat, ma már az élet. A mostani párommal már mind a ketten betöltöttük a harmincat, így hát van múltunk, mindkettőnknek hosszú kapcsolattal. Ő felsővezető egy hatalmas cégnél, sokat utazik, dolgozik. A folyamatos gondok hatására, eltávolodtunk egymástól. Most csak annyit mondott, hogy újból egymásba kell szeretnünk. Szerintetek van rá esély, hogy minden a régi legyen? Aki egy hosszú kapcsolat után egy újat kezd, mennyi idő múlva tudja a régit végleg elfelejteni? Az előző kapcsolatában ért sérelmeket, félelmeket, lezárni és nem előítélkezni? Miért tud sérülni ennyire egy ember válás után? Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 13. 00:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Aki egy hosszú kapcsolat után egy újat kezd, mennyi idő múlva tudja a régit végleg elfelejteni?


Akkor kell belekezdeni új kapcsolatba,mikor már nem az exet keresed a következő férfiben,mikor már totálisan túl léptél az előzön.Különben nem müködik,és csak újabb csalódás ér.

2011. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

[link]


Az elején írják, hogy ez is egy gyászfolyamat. A pszichológiában ezért bontják a gyászt fázisokra. Az elengedés fázisát kell megélni, utána jöhet más.

2011. szept. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarjátok (márpedig a férjed úgy látom akarja) akkor persze hogy lehet minden a régi. Vagy ahhoz hasonló. Mi 36 évesek voltunk mindketten a férjemmel, mikor is 15 évnyi együttlét után gyerekünk született (előtte nem akartunk). És tényleg egy kicsit újra egymásra kellett hangolódnunk. De meg lehet oldani, ha mindkét fél akarja :)
2011. szept. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
öö.. 3. vagyok, de most nem értek valamit. A mostani férjeddel akarsz új életet kezdeni, nem? Nem a régivel. Vagy hogy jön ide most az új élet kezdete? Kivel, melyikkel?
2011. szept. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A volt férjemmel újrakezdeni soha. Nagyon sok fájdalmat okozott. Mivel fiatalon ismertem meg, nem volt viszonyítási alapom más férfiakhoz. A mostani párom is feltette már sokszor azt a kérdést, hogy miért tűrtem ennyit, és ilyen sokáig. A mostani párom viszont teljesen más. Számomra tökéletes. Most viszont nagyon félek attól, hogy megszakadt bennünk valami. Mivel nagyon szeretem, nem szeretném boldogtalannak látni. Nem tudom hogy mit tegyek.
2011. szept. 13. 00:28
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Mostmár értem :) Szóval ha te szereted, és ő azt mondja, újra egymásba kell szeretnetek, akkor szerintem nincs min gondolkodni! :) Meg kell menteni a kapcsolatotokat. Mennyi idősek vagytok amúgy pontosabban?


A baba nem jöttének köze van a kapcsolat romlásához?

2011. szept. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
take it easy! ha vele vagy, most menj oda hozzá, és szeretgesd meg, mint még soha! ne görcsölj, ne gondolkozz ezen, szeresd, simogasd, és minden rendbe jön! Mondom: menj most oda mellé!
2011. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
33 évesek vagyunk. A baba nem jövetele is közre játszik, hiszen neki a volt kapcsolatában sem jött össze. Már 7 éve szeretne családot. (Nála az orvosok mindent rendben találtak.) Ő az, aki a világ legjobb apukája lenne.
2011. szept. 13. 00:35
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen még abszolúte a "kezdő szülők" kategóriájába tartoztok. :) Sajnos a mi baráti körünk is mind ilyen volt, mindenkinél 35 fölött jöttek a gyerekek (két kivétellel). De jöttek. volt akinél sok-sok idegeskedés, inszem, lombik után, volt akinek spontán, volt akinek ikrek... Szóval ezt ne adjátok fel, mert a rossz kapcsolat (rosszkedv otthon) még ezeket a dolgokat is befolyásolja ám.
2011. szept. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Sajnos most nem tudom megérinteni Őt, mert külföldön van. Mielőtt elment, akkor últünk le beszélgetni egy kicsit és ma pedig telefonon. Ma mondta nekem azt, hogy újból egymásra kell szeretnünk.
2011. szept. 13. 00:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!