Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen sorrendben intézzem?

Milyen sorrendben intézzem?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, de nem tudom melyik témakörbe tartozik a kérdésem. Ha nem ide, akkor jelentsétek, aztán a moderátor átdobja máshová.


Külföldön kötöttem házasságot 3 hónapja. Éppen a hazai anyakönyvezés van folyamatban. (Konzulon keresztül.) Ez a napokban el is készül. Novemberben megyek haza 3 hétre, hogy lecseréljem a személyimet, meg az útlevelemet.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen sorrendben csináljam? Hogyan kérjek időpontokat?


Más kérdés bónusz pontkért :)

A tartozkodási engedélyemben a lánykori nevem van (mivel az útlevél alapján töltötték ki). Mikor jövök vissza, akkor az útlevélben az új nevem lesz, a tartózkodásiban (még) a régi. Elég, ha a marcona bácsinak odalibbentem a házassági anyakönyvi kivonatomat? (Ugyanez vonatkozik a vissza repülőjegyre, mert retúr jegyem van a lánykori nevemre foglalva.)


Köszikösziköszi


2011. szept. 13. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Tudja a fene! Hát nem mondták meg a konzulátoson? Valahol csak tudnak felvilágosítást adni.
2011. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én csak a személyimet cseréltem le, az útlevelemet csak akkor, amikor lejárt. Senki nem akadékoskodott akkor, hogy miért nem cseréltettem le amikor megváltozott a nevem. Én a személyivel kezdeném az ügyintézést, de lehet, hogy a sima cserét egyszerre is megcsinálják. A fiam nyaralás előtt elvesztette a személyiét, és gondban voltunk, mert anélkül nem csináltak neki útlevelet. Neked viszont érvényes mindkettő, így lehet, hogy lecserélik együtt. Szerintem hívd fel az okmányirodát, és megmondják.

Ha lecseréled az útleveledet, akkor szerintem szerencsésebb mindent átíratni, vagy legalábbis rákérdezni, mi a teendő, nehogy kellemetlen helyzetbe kerülj.

2011. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. szept. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!