Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vettétek fel a férjetek...

Hogy vettétek fel a férjetek nevét? Anyósom erőszakoskodik velem, és nem tudom megértetni vele, hogy fogadja el a döntésem.

Figyelt kérdés

Pl. vegyük úgy, hogy a jövendőbeli Szabó Isván, Te pedig Kis Piroska vagy :)


Eszerint a példa szerint én Szabó- Kis Piroska szeretnék lenni, de az anyósom állandóan beszólogat, és képes velem összeveszni, hogy márpediglen így vegyem fel a fia nevét, mert így a "normális!!" : Szabó Istvánné, vagy, legrosszabb esetben Szabóné Kis Piroska.

Mintha, le se kakkantaná, hogy én mit szeretnék. Hagy döntsem már én el, hogy mi legyen a nevem! Hogy értessem meg vele?


2011. szept. 14. 14:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy. Ha egyszer a fejébe vette, nem fog tágítani. Szabó Istvánné nagyon gáz, mert a te neved teljesen elnyomja. A Szabóné Kis Piroska sztem jó, az én nevem is ilyen formátumú. Most nagyon divat a kötőjelezés, de nekem nem tetszik. Én büszke vagyok arra, hogy -né vagyok!
2011. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 SzilKa ***** válasza:
100%
Az anyakönyvvezető Téged fog megkérdezni, hogy hogy kívánod felvenni a férjed nevét, nem az anyósodat. Innentől kezdve lényegtelen, hogy az anyósod hogyan szeretné, nem?
2011. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Úgy vedd fel ahogy neked tetszik! Kit érdekel, hogy mit mond az anyós :D Te neved lesz!
2011. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol a véleményével. Te kakkantsd le magasról, hogy mit mond. Ha Kis Piroska maradnál sem lenne hozzá semmi köze. Egyáltalán miért kérdezted meg a véleményét?! Ha legközelebb beszól, mondd meg neki, hogy még nem döntöttél, majd az esküvőn megtudja mit választottál.
2011. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Ne hagyd magad befolyásolni! Neked kell egy életet leélni az új neveddel, csakis te dönts!

Egyébként én is úgy vettem fel a nevét a férjemnek, ahogy te szeretnéd. :-) Nekem is így tetszik leginkább, bár igaz, hogy nagyon gyakran "elspórolom" bemutatkozáskor és csak a férjem vezetékneve+ keresztnevem formulát használom.

2011. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi én meg nem veszem fel majd a párom nevét mert az én nevem külföldi az övé meg magyaros és tök hülyén hangzik együtt.Persze a régimódi családom meg anyósom kivan akadva rajta, de letojom.Neked kell majd viselned azt a nevet életed végéig jó esetben szóval ne foglalkozz másokkal.Ami neked tetszik az legyen, nehogy már anyópajti mondja meg.
2011. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vedd fel, ahogy te szeretnéd. Nekem is az a megoldás tetszik:) Majd a polgárin megtudja, hogy mit választottál. A násznép előtt nem fog senki sem hisztizni.

Leendő férjed mit szól hozzá? Támogat?

2011. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
"Úgy jó az anyós, ha porhanyós". Elmegy már a fenébe, a te neved, neked kell viselned, mibe nem fog még bele avatkozni ezek után? Ezt magyarázd el neki, már ha képes lesz felfogni, hogy A TE NEVED!
2011. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

15:12-s vagyok.


Ezt semmiképp se hagy neki. Ha ebben engeded, akkor teljesen rád fog telepedni, és mindig azt akarja, hogy minden úgy legyen, ahogy ő akarja. Most kell megszabnod a határokat, még akkor is, hogy ha vita és veszekedés lesz belőle! Életed egyik legszebb napja közeleg, csak ti ketten döntsetek a pároddal, ne hagyd, hogy bárki beleszóljon!


Légy erős ! Kitartást!

2011. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele megértetned, felnőtt ember vagy, nem kell magyarázkodnod senkinek.

Vedd fel a neved úgy, ahogy akarod, aztán állítsd kész tények elé.

2011. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!