Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe lehet máshogy...

Hogy a fenébe lehet máshogy megértetni vele?

Figyelt kérdés

Baromfi allergiám van. Papírom nincs róla, hiszen baromfira nem tudnak allergia-tesztelni, a tünetek alapján jöttem rá először én, a doki pedig megerősített benne.

Anyósom viszont nem bírja felfogni, hogy ilyen létezik, a hülye barátnője pedig teletömte a fejét, hogy azért nem eszem baromfit mert válogatok (anyám sosem főzött, így ritkán ettem. ahogy elkezdtem anyósomnál enni, rámtörtek a gyomorpanaszok, a migrén, és a kiütések).

Kértem hogy ne főzzön rám külön, de persze csakazértis, mert így legalább minden alkalommal a képembe vághatja -.-

Tegnap hozott egy hatalmas csomag felvágottat, és mielőtt a párom megszólalhatott volna ráripakodott, hogy sertés, mielőtt pofázni kezdene...

Hát ezt még elviseltem valahogy, de felfigyeltem rá, hogy le volt tépkedve a címke a csomagolásról.

A felvágottnak is inkább pulykás íze volt.

Ettem belőle, azóta nem alszom semmit olyan gyomorgörcseim vannak.

Hogy lehetne megértetni vele hogy ne játsszon mások egészségével?

Lassan eljutok odáig, hogy csak azt eszem meg, amit én főzök.


2011. jún. 4. 04:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Nekem krónikus bélgyulladásom volt évekig, sokáig "szórakoztattak" vele, amíg végre ki nem vizsgáltak. De utána is - mikor felírtak diétát (és durva gyógyszereket is) - kaptam a jó tanácsokat mindenhonnan, hogy ha ennék rendesen (értsd jó magyarosakat mindenféle rövidekkel), semmi bajom nem lenne...


Nem tehetsz mást, mint hogy leülsz anyósoddal őszintén, de mézes-mázos hangon beszélgetni.

Elmondod, mennyire hálás vagy neki, hogy főz rátok és milyen finomakat. És hogy kimondhatatlanul sajnálod, hogy ennyi gondot okozol azzal, hogy rád külön kell gondolnia, pedig biztos mennyi faxnival jár. Mellékesen említsd meg, hogy fontos neked, hogy lásd az apróbetűt a hűtőben lévő felvágottak csomagolásán, mert ezek a mai gyártók borzasztó mennyi mindent tehetnek bele, ezért inkább csak előre csomagolt felvágottat vegyen. (Olyat meg ne egyél, amin nem látod, ezek szerint nem éri meg.)

Kérdezd ki őt is, hogy szolgál a kedves egészsége. És máris empatikusabb lesz.


Ha meg bevállalod, esetleg érdemes kipróbálni, hátha csak a csirkére (ill. annak is csak a bőrére, amit a felvágottakba sokszor beleraknak) vagy allergiás, mert - bár csak kutyás oldalakon találtam ilyen leírást :) - elvileg a kacsa, pulyka ill. vadszárnyasok már nem játszanak.


És sajnos az ilyen betegségeknek tényleg van erős pszichés oldala is. A rossz tapasztalatok miatt az ember végül alig mer enni és attól is rosszul lesz, amitől nem lenne. De ezen persze csak az segít, ha egyszer csak több ideig van jól és lassan visszatér a saját testébe vetett bizalom és elmúlik az "üldözési mánia".

Ja és ajánlom probiotikumokat, a legújabb kutatások szerint az allergiák tüneteit is csökkenti.

2011. jún. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot :)

Próbálok beszélni vele, de már nemegyszer merült fel a téma, és mindig ugyanezt csinálja :(

Sajnos nem csak bőrre vagyok allergiás, a húsleves ütött ki először, majd utána már bármilyen csirkés kaja, és még így is sokáig tartott míg rájöttem mi a baj.

Csakhát azt nem értem, ha a látványpékségben megkérdezem milyen hús van a pizzán képesek még a kukából is elővarázsolni a csomagolást, ha kiszedik belőlem hogy allergiás vagyok. Pedig ennyire azért nem lenne fontos, max vennék másféle kaját :) Akkor anyósnak miért ilyen nehéz elfogadni a dolgot? :/

És sajnos igen, odáig fajult a dolog, hogy azóta nem is bírom megenni a húslevest, bármilyen húsból készült, pedig a kedvencem volt :/

2011. jún. 4. 05:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre az a legegyszerűbb megoldás, hogy főzz te. legalábbis mást nem tudok elképzelni, ami működik is, egy idős nővel nincs túl sok értelme beszélni, mert úgyis azt fogja csinálni, amit ő gondol, a te meg az orvos véleményére tesz magasról.
2011. jún. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen főznék, de mióta rájött hogy apósomnak jobban ízlik az én főztöm, ki vagyok tiltva a konyhából "ne fáradj, majd én" címen :D
2011. jún. 4. 06:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ember szervezet TUDJA, hogy mi kell neki,és van, ami ellen tiltakozik. Ha nekem anyósom azt mondta volna, igyak meg egy pohár tejet az asztalánál, a fiától is elváltam volna, ugyanis az anyatejen kívül nem ittam meg semmilyen tejet.Kiütéseim vannak a joghurtféléktől is.

Na most egy felnőtt ember dönthesse el, mit eszik meg, és mit nem.

Itt a párodnak kellene sarkára állnia, s megmagyarázni, hogy ebbe nem illik beleszólni. Persze nektek sem fennhangon tiltakozni: csendben átvenni a főzést, beszerzést magatok számára. Mondjuk te sem mondhatod, hogy anyós ne főzzön csirkét, mert te allergiás vagy rá, meg egyszer eszek nála, egyszer nem, hogy még ő csináljon problémát magának. Váljatok le, és legyetek külön koszton! Após meg egye a felesége főztjét!

2011. jún. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia sorstárs!


Ismerős szitú...én meg a disznóhúsra és a sertészsírra vagyok "allergiás": iszonyat rosszul tudok tőlük lenni, fáj görcsöl a hasam, hányinger kerülget és szédülés az elfogyasztásuk után... velem is szórakoztak (szinte mindenki, még a saját anyám is!) hogy jaj biztos finnyás vagyok, meg válogatós. Egyszer disznóhúsból csináltak kirántott húst, majd azt mondták hogy az pulyka...persze én egyből felismertem - hiába volt bepanírozva, - a hús rostjait... mikor már nagyon elegem lett ebből a szívatásból, akkor azt mondtam na jó oké, ti akartátok! Bevettem a számba, rágtam 3-at majd mint Gordon Ramsay elkezdtem pofákat vágni, hirtelen felálltam az asztaltól és olyan hangosan köptem bele a kukába, hogy azt egy életen keresztül nem fogják elfelejteni, persze ráadásként még öklendeztem vagy 5 percig :))) Ja és igen, nagyobb társaság előtt csináltam, hogy végre megtanulják! Azóta mindenki tudja miért nem eszek sehol sem, max étterembe. De azóta senki sem szórakozik velem és az egészségemmel ! Nálam nem használt a mézes-mázas hangnem...


Te is szívasd meg az anyósodat!


Amúgy a pasid ilyenkor mit mond, vagy hogy reagál erre?

2011. jún. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, lehet nálam is ez lesz :D

Sajnos a párom két tűz között van. Egyrészt nem bírja elhinni hogy ilyen marha anyja van, másrészt pedig bármit mond neki, a végén még ő a szemét hogy nem tiszteli a drága édesanyját, aki óvónő létére mit sem ért a gyerekneveléshez :)

2011. jún. 4. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!