Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim 30. házassági évfordul...

Szüleim 30. házassági évfordulója lesz. Örülnének e ennek az ajándéknak, vagy sem?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, párommal 4 éve élünk együtt a szüleimnél. Húgommal együtt szeretnénk meglepni Anyumékat 3 napos Velencei-i úttal jövőhéten a 30. évfordulójukra, úgy hogy mind az öten mennénk (kempingben lennénk 5 fős kisházban). A problémám: párommal munkahelyet váltottunk, így január óta nem tudtunk hazaadni pénzt. Persze többször vettünk mi ennivalót, stb de nem tudtunk havonta pénzt adni a kasszába. Ezért most a szüleim nem állnak jól anyagilag. Kérdésem az lenne, ettől még örülnének Anyumék a meglepi útnak, vagy lenne egy rossz szájíze a dolognak, hogy ebből számlát fizethettek volna ki, stb. Tanácstalan vagyok. :( Megkérdezni nem akarom Őket, mert úgyis azt mondanák hogy ne költsünk rájuk, nem kérnek semmi ajándékot..Szerintetek? (persze emiatt mi párommal nem tudnánk kifizetni két hitelszámlánkat, de azt megoldanánk később valahogy, fontosabbnak tartjuk hogy Anyumék kicsit kikapcsolódjanak, nincs lehetőségük utazgatni, nyaralni)
2009. ápr. 23. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem orulnenek, legalabb is az en szuleim biztosan, mert nagyon szeretnek utazgatni!

Jo szorakozast es sok boldogsagot a szuleidnek!!!!

2009. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis kikapcsolódás mindig jól jön és jól esik. Biztos lenne némi lelkiismeretfurdalás, hogy mi mindent lehetett volna ebből a pénzből befizetni, de itt nem ez a lényeg, hanem, hogy 5-en pár napig kikapcsolódjatok, jól érezzétek magatokat. Szerintem jó ajándék, hasonlót tervezek az én szüleimnek.
2009. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülnének neki, de miért akartok mindannyian menni? Nem lenne jobb ha csak a szüleid ketten mennének, úgyis mindenki ott lakik egyben ha jól olvastam.
2009. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ: szeretnek-e a szüleid utazgatni, nyaralni; milyen most az anyagi helyzetük/helyzetetek. Ha gondot okoz a számlák kifizetése (hitel, rezsi) akkor biztos az járna a fejükben, hogy arra is mehetett volna a pénz. Mi 26 éves házasok vagyunk, a nagyobb lányom egyetemista, de az ösztöndíjából el tudja tartani magát, a kisebb most fog érettségizni. Hidd el, egy szülő nem az ajándéknak örül, hanem a figyelmességnek. Lehet, hogy az adott anyagi helyzetben jobban örülnének egy "olcsóbb" ajándéknak.
2009. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A két hitelszámla azért nem vicc, azt előbb fizessétek ki, mert Anyukádék annak tuti nem örülnének, hogy az ő nyaralásuk miatt nekted adósságaitok vannak és majd "később valahogy" megoldódik.

Ha mindenképpen szeretnétek őket "utaztatni", akkor szerintem is inkább csak ketten menjenek. Egyrészt házassági évforduló kapcsán így sokkal romantikusabb, másrészt a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad - azért mégsem öt fő koszt-kvártélyát kell kifizetni, csak kettőjükét. Így ők is biztos örülnek majd (hisz a húgod is beszáll anyagilag), és nektek is több pénzetek marad. A két hitelszámla azért nem vicc, azt előbb fizessétek ki.

2009. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Küldjétek el kettőjüket Magyarországra egy 4-5 napra, ilyen vellnesses helyre, pihenni. Pl.Bükre, vagy hévizre. Ilyenkor nevetségesen olcsó akciós ajánlatokat találhattok még.Szerintem ennek jobban örülnének. A házassági évforduló, pláne a 30-ik, szóljon kettejükről. Talán lehet olyan 2. nászút. És kipihennék magukat, fizikailag is, meg a sok gondból kiszakadnak ha kettesben más környezetben vannak. Szerintem ez kevesebből kijönne, és ezért is jobban örülnének.

Rátok ott nincs is szükség, mert akkor megint szülők lennének, meg az otthoni számlák is hamarabb az eszükbe jutnak - hadd legyenek most ők egy pár!

Most kaptam egy telefont szülinapomra, pedig jó még a régi. De nagyon sok kiadásunk volt és lesz ebben a két hónapban.

Csak 1800 ft-ot kellet otthagyni a telefonért, és egy évig még havi 1800 és még jutalompercet is kapott a párom, mégis egész éjjel nem aludtam, mert szorozgattam a 12*1800 ft, mennyire kellene most másra..(ballagás, felvételik, előkészítő, ruha, díszvacsora..fűtés zárószámla)

Nem is tudtam elhitetni igazán, hogy örülök. Most nekem jobb lett volna egy doboz csoki. Pedig a telefon 80 ezret ér!Ezt példának írtam.

44/N

2009. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!

Velencébe biztosan nem tudnak ketten menni, idősebbek már, nem tudnak autót vezetni, nem beszélnek idegen nyelvet. Ezért gondoltuk hogy együtt mennénk (mint előző évben). Szüleim imádnak utazni (de egyedül nem mennek).Mondták hogy nyáron Apummal kettesben mennek majd el welnessre 6 napra, de csak augusztusban.

3-4 nap Magyaro-i kiruccanást nem tudnánk kifizetni: Velence 5 főnek 3 napra szállással utazással kajával 60000, Mo-n jóval drágább 2 főre...legalábbis én nem találtam olyan lehetőséget ami megérné...

Máskor is volt számla elcsúszásunk, mindig megoldottuk szerencsére. Szüleim boldogsága minden gondot megér :)

2009. ápr. 23. 13:29
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: én is ettől tartok, hogy elkezdenek számolgatni,stb, és bármennyire is szeretnének nem tudnának igazán örülni, mert mindig benne lenne hogy mit lehetett volna kifizetni ebből a pénzből..

Viszont Anyumék nincsenek túl jól, ki tudja hogy mennyi időnk van még így együtt, és szeretném ha még sok sok szép élményük lenne...tudom hogy mennyire imádják a tengert, Velencében mégsosem voltak..

Csak nem tudom ez a hatalmas élmény képes e felejtetni az anyagi gondokat..

2009. ápr. 23. 13:33
 9/10 anonim ***** válasza:

A szándékotok nagyon szép, de szerintem csalódott vagy hogy nem csak megerősítést kaptál, és ezt nehéz elfogadnod. Az is lehet (mivel idősek), hogy egy SPONTÁN utazás nem felhőtlen öröm nekik, nincs idejük megtervezgetni.

Anyukám olyan, hogy mindig azt hiszi, hogy a drágább ajándék mindig jobb, pedig nem, az a fontos hogy meghitt legyen az ünnep.

2009. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nagyon köszönöm a válaszod!

Lehet hogy igazad van, és tényleg kicsit csalódott vagyok, de amiatt hogy bár teljes szívből adnánk az ajándékot, lehet hogy a gondok miatt nem tudnának úgy örülni.. Szeretném Őket megajándékozni egy feledhetetlen élménnyel (szerintem ez többet ér bármilyen tárgyi ajándéknál).

De gondolkodóba estem, lehet hogy lemondjuk Velencét, és kitalálunk valami egyebet...

2009. ápr. 23. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!