Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A távolság megszakíthatja a...

A távolság megszakíthatja a barátságot?

Figyelt kérdés
Nem egy iskolába járunk barátnőmmel és hétköznap alig tudunk beszélni. Eléggé elfoglalt ember sportol, dolgozik. Így csak hosszabban hétvégén tudunk beszélni. Nagyon hiányzik az, hogy hétköznap nem nagyon beszélünk de én ezt a barátságot életben akarom tartani de nem tudom, hogyan ha egyszer nincs ideje rám.
2011. szept. 15. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én 3 évig kollégista voltam csak hétvégén tudtunk a barátnőimmel találkozni. Mikor volt barátom akkor meg még ritkábban mert vele is akartam lenni, barátaimmal is, családdal is, tanulnom is kellett. arra meg a 2 nap édes kevés. De ha ő is akarja meg te is akkor túlélitek.Mi a mai napig legjobb barátok vagyunk :)
2011. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ha sokat találkoztok mondjuk hétvégén, akkor nem. de én úgy vesztettem el a legjobb barátomat, meg egy másik nagyon jót, hogy más suliba mentem
2011. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakítja meg, de ritkulnak a beszélgetések, valamennyire távolabb kerültök egymástól...

Volt nekem egy nagyon jó barátnőm (aki egyébként most is az, ha találkozunk mindig ott folytatjuk, ahol abbamaradt) gimiben rengeteg időt töltöttünk együtt, sokat beszélgettünk, különleges viszonyunk volt...Aztán ő elment egyetemre (én még suliztam két évet), néha találkoztunk, talán egy évben 2x-3x. Most meg külföldre költözött, így még kevesebbet találkozunk. Jó együtt beszélni és mindig agyonröhögjük magunkat ha találkozunk és mindig könnyes szemmel búcsúzunk, de az a valóság, hogy Neki is, nekem is új barátaim vannak, új életem, aminek a mindennapjaiból kimarad...

Ha napi szinten nem beszélünk akkor nem ugyanaz...

De most is barátomként emlegetem és odavagyok érte, egy nagyszerű lány.


Még van egy jó barátnőm, ovis koromból, Vele is jó a viszonyom, csak van köztünk 400 km. Ha mindketten otthon vagyunk akkor csak 40 m, mert egymással szemben lakunk, de már mindkettőnknek van más élete...ettől függetlenül bármikor számíthatok rá és ott van ha kell, én is neki, csak egészen más...


Rájöttem, hogy gimi után a barátok, barátságok átértékelődnek...

2011. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt elfelejtettem leírni, hogy barátnőm egyetemre ment én meg itt maradtam szakmán. Tudom, hogy még fogunk találkozni de akkor is rossz, hogy már nem napi szinten tartjuk a kapcsolatot :( Remélem aki hasonló helyzetben van annak legalább jobb.
2011. szept. 15. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Négyen vagyunk legjobb barátnők, az ország különböző városaiban élünk, máshova jártunk suliba, de már 12 éve tart :) Közben voltak hullámvölgyek, viták (nehezen összehozott találkozók, lemondott talik, stb), szakítások, első munkahelyek,esküvők, gyerek, húúú, minden :) Igaz, ritkábban találkozunk, de még mindig olyan, mint régen. Mikor újra találkozunk, ott folytatjuk és úgy, ahogy korábban befejeztük.

Volt két "nemlegjobb de nagyonjó" barátnőm, mindketten külföldre mentek dolgozni, velük teljesen megszakadt a kapcsolat (sajnos).

Szóval, dolgozni kell rajta, hogy barátok maradjatok, de megéri :)

2011. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jót nem tesz. Nekem az a tapasztalatom. Az internet ugyan sokat segíthet ma már. Ha két barát nem része úgy egymás életének, mint régen, akkor sajnos hajlamos megkopni a barátság. Ápolni kell az emberi kapcsolatokat.
2011. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!