Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a barátnő...

Miért viselkedik így a barátnőm? Egyáltalán érdemes folytatnom vele ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm (pontosabban legjobb,márha lehet ennek nevezni),gimiben évfolyamtársam,17 évesek vagyunk,három éve vagyunk barátnők.Igazából az is érdekes,hogy összebarátkoztunk,mert a két osztály az évfolyamon ki nem állhatja egymást (ő matekos,én nyelves).Ő sem olyan túl barátkozós típus,ahogy én sem és ebből gondoltam,hogy mi pont összeillünk,de most megfordult a fejemben,hogy tévedtem...

A változás az,amit észrevettem,hogy amióta egyszer összevesztünk (fél éve,de nem volt olyan nagy veszekedés),eléggé megváltozott a viselkedése velem szembe.Azt mondják,hogy az az igazi barát,aki elfogad olyannak, amilyen vagy.Mintha minden szavával lenézne:ő és én is orvosira készülünk,és tegnap kijelentette nekem,hogy ő biosz és kémia zseni...igaz,hogy ment bioszversenyre,de attól még nem zseni szerintem.Meg kértem egyszer (még suliidőben),hogy segítsen matekból.Már elég fáradt voltam,nem igazán ment,erre tegnap is elkezdte,hogy én még két számot se bírok elosztani :S (holott 4-es vagyok el elég kemény tanárnál)

Ennyi erővel én is az orra alá dörgölhetném,hogy én meg német zseni vagyok,mert már felsőfokúm is van (mondtam neki,hogy jövőre akarok előrehozott érettségit belőle,erre én egy hülye vagyok!).Jár magántanárhoz angolból,erre is odavághatnám,hogy sz*rt se konyítasz hozzá,mert még csak az igeidőket veszik...

Miért néz le állandóan?

Az is hozzá tartozik,hogy ők nem állnak olyan jól anyagilag,nyáron végig dolgoznia kell,hogy tanárhoz járhasson.Nincs jogsija sem,mert nem engedtlk neki a szülei.Van két tesója is,a szüleit nem veti fel a pénz igazán.

Nekem nincs tesóm,és szerintem anyagilag valamivel jobban állunk,mint ők,de én ezt SOHA nem érzékeltettem vele!Filmeket mindig letöltöm neki,ha kéri...

Akárhogy is,ez szimpla féltékenység szerintem.

Mi tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 10. 10:13
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ő nem lenéz téged, hanem irigy rád, mert te okosabb vagy mint ő!
2011. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is féltékeny. Mondd neki egyszer, hogy tényleg zseni meg minden, ettől majd paff lesz, és szerintem nem folytatja, mert elismerést nyert :P

Ha nem jön be... akkor mondd meg neki nyíltan, hogy ez nem esik jól neked.

2011. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
szerintem ti egyforma majmok vagytok és nem vagytok barátnők.A barátnőddel nem rivalizálsz.soha
2011. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

elismerem,hogy matekból tényleg jobb.

harmadik meg ha nem tud normálisan válaszolni,húzzon el!amúgy mindig ő kezd a suliról beszélni,nem én!engem nyáron holt nem érdekel...

2011. aug. 10. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet féltékeny, hogy neked meg van az a családi környezet amire ő vágyik és ezért mond ilyeneket. Beszéld meg vele vagy ne barátkozzatok. Nekem is volt ilyen, hogy ő mindent jobban tudott. Jó én nem vagyok egy zseni olyan stabil 3as kb. a barátnőm tényleg jobb tanuló volt. De ha elmentünk mondjuk a boltba nem mert kikérni egy kiflit. Én nem beszéltem meg vele csak simán leépítettem a baráti körömből.


17/L

2011. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na nekem is volt egy ilyen bnőm. már nem az... ő máshová ment. már gimibe sem vették fel oda, ahová menni akart, egyetemre csak fizetősre... én államin vagyok, elit gimiben végeztem, sokkal jobb eredményekkel. szimpla irigység, ami belőle jön, csak egy a baj, h ahelyett, h segítséget kérne, így sokkal inkább elmar maga melől... sok sikert az orvosihoz:) én is oda járok...:D
2011. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányok közötti rivalizálásról szól az egész. Na ezért nem volt nekem soha barátnőm.
2011. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a többi választ:)

Amúgy igen a mi esetünkben is elit gimiről van szó.Nem tudom megítélni,hogy milyen szinten állhat bizonyos tárgyakból,mert más tanár más követelmény...

2011. aug. 10. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!