Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezhet ilyen...

Szerintetek létezhet ilyen vagy ez egyedi eset nálunk? Férfi ciklus?

Figyelt kérdés

Kérlek ne röhögjetek de komolyan azt hiszem hogy mint nekem nőnek a férjemnek is vannak hormonváltozásai.Pár hónapja figyeltem fel rá hogyha én menstruálok ő tisztára megváltozik,feszült,ideges rendmánia jön rá,ilyenkor elkezd takaritani mint valami felőrült és elég sürün belémköt.Az a vicc hogy nekem semmilyen tünetem nincs ilyenkor,arról tudja hogy megjön hogy vesszük a betétet,nem vagyok hisztis se semmi,elvagyok.

Most legutóbb mondtam neki de kikérte magának,hogy ilyen nincs.Szerintetek?Másnál előfordult már ilyen?


2011. szept. 16. 14:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetséges. Bár fogalmam sincs mi ennek az élettana, de ha sok nő lakik egy helyen, akkor a ciklusuk is egymáshoz fog igazodni.

Meg volt a Houseban is egy rész, ahol a pasinak melle nőtt, és szülési tünetei voltak :D A nőnek meg megmondta House, hogy ne nyávogjon, mert megkapta a tökéletes férfit, egy nőt:D

2011. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen a nőknél tudom hogy igy van.pl koleszban.
2011. szept. 16. 14:16
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy dán endokrinológus végzett olyan vizeletvizsgálatokat, melyek során napi szinten figyelte a vizeletben megtalálható hormonok szintjét. Az elemzés kimutatta, hogy a tesztoszteron szintje durván harminc napos ciklus szerint változik.


Ennek hatása többek között például az arcszőrzet növekedésében figyelhető meg. Érdekesség, hogy az arcszőrzet növekedésében megfigyelhető egy kisebb mértékű ciklikusság is: az átlagos férfiak szakálla jellemzően vasárnap nő a legtöbbet, míg szerdán a legkevesebbet. A magyarázat: a leggyakrabban a hétvégén kerül sor szexuális aktusra, s a tesztoszteronszint ezzel járó megugrása serkenti az arcszőr növekedését. Szerdára pedig ez a visszájára fordul, hiszen a munkahét közepe sokak számára az egyik legkevésbé elviselhető napnak számít.


1929-ben egy kutató igen részletes megfigyelés alá vette az általa vizsgált férfiak hangulati változásait és megállapította, hogy a férfiaknak körülbelül hat hetes ciklusban, visszatérő minta szerint váltakozik a hangulata. A nőkre a menstruáció során jellemző hangulati ingadozások helyett azonban a férfiak jellemzően apatikussá és közömbössé váltak az érzelmi ciklus mélypontján, és a kisebb problémákat is jóval súlyosabbnak látták azok valódi természeténél. A csúcsponton azonban jobb közérzetről és csökkent alvásigényről számoltak be, emellett testsúlyuk is alacsonyabbnak bizonyult.


Bár perdöntő bizonyíték egyelőre nincs az orvostudomány kezében, a hetvenes években egy japán tömegközlekedési vállalat érdekes kísérletre vállalkozott a férfiak havi ciklusával kapcsolatos információkra alapozva. Miután minden buszsofőrjük ciklusáról felmérést készítettek, ezekhez a változásokhoz igazították a járművek útvonalát és menetrendjét (a mélyponthoz közel járó sofőrök könnyebb, rövidebb járatokat kaptak). Az eredmény meggyőző: két év alatt harmadával csökkent a közúti balesetek száma.

2011. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
20%
Egyszerű a magyarázata: Amikor neked megjön, akkor nincsen szex, amitől pedig ő ideges. Elégítsd ki többször kézzel-szájjal ebben az időszakban, és megszűnik a probléma.
2011. szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már róla. Biztos van. Hormonjaik nekik is vannak, az meg állandó fix nem lehet. Ja és elgondolkodtató dolog, hogy az általunk kipisilt hormonokat állítólag tisztítás után ugye ők is beviszik a szervezetbe. Tehát bőven találtak náluk is fogamzásgátlóból származó hormonokat.
2011. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Egyszerű a magyarázata: Amikor neked megjön, akkor nincsen szex, amitől pedig ő ideges.


Ez kizárt.Csak hétvégén van sex,nekem hét elején szokott megjönni szoval az elmult fél évben 1alkalom maradt csak ki emiatt.

kb 1éve jön meg rendszeresen azelőtt összevissza volt meg.

2011. szept. 16. 14:25
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
a 2. hozzászólót egészíteném ki még azzal, hogy mikor a nőnek megjön akkor a hormonváltozás miatt a természetes "szaga" is más ami hat a másikra, még ha már el is nyomjuk minden más illatanyaggal akkor is tudat alatt érezhető így az is bekavarhat nála.
2011. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Na igen ők is kapnak a fogamzásgátlókból, és az állatvilág is. Én többek között ezért sem szedem.
2011. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

"Csak hétvégén van sex"

És az nem fájdalmasan kevés? Szerintem a legtöbb férfi bekattanna, ha csak ennyit kapna.

2011. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Na igen... Magamon már észre vettem, hogy megváltozik a szagom. De magamtól nem kötöttem volna össze a párommal. De ebben is lehet valami.
2011. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!