Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy 18 évesen...

Az normális, hogy 18 évesen úgy érzem elég nagy vagyok és tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a szüleim olyanok, hogy mindig megmondjkák, hogy "nem teheted, nem csinálhatod, ne tedd, ne csináld, nem kéne, neked lesz bajod, majd meglátod, én megmondtam".

Most nem olyanokra gondolok, hogy drogozásra mondják ezt, vagy ilyesmire, hanem ha például össze veszek valakivel, akkor én nem fogok békülni, és nem is lehet rá beszélni, de folyton azzal jönnek, hogy "nem lehet haragban lenni örökre" én meg úgy gondolom, hogy: De, lehet. Az én életem, azt csinálok amit akarok.

Szóval nem az van, hogy "jó csinálj amit jónak látsz, a te döntésed, a te életed" hanem, hogy mindig azt akarják, hogy azt tegyem, amit Ők is tennének.

Néha úgy érzem, mint egy gyerek, akinek mindig azt kell csinálnia, amit a szülei, a felnőttek mondanak.

Gondoltam már sokat az elköltözésre, de még tanulok, és így elég nehéz lenne dolgozni járni, de a sulit nem akarom ott hagyni.

Mindenki azt mondja, hogy "csak jót akarnak neked, óvni akarnak, azért mondják" de nem arról van szó. Hanem szeretnek mindenbe bele szólni.

Más is volt már így?

Ez normális gondolkodás, hogy 18 évesen nem akarom már, hogy mások mondják meg mit tegyek, hanem én akarom az életemet irányítani?


2011. szept. 17. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Hát normális, nem tudod ezt a szüleiddel megbeszélni?
2011. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen normális. Én is epekedve várom azt a pár hónapot, amikor is betöltöm a 18-at, és végre nem mondják már meg nekem a szüleim, mit csináljak. Még a gondolataik, véleményük sem érdekel, ahogy ezekkel együtt ők maguk sem.

Szóval: Tökéletesen normális.

17/F

2011. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem vagy valami érett, inkább olyan kamaszosnak tűnsz. Legalább is amit példának írtál, hogy "de, lehet" haragban maradni örökre...ez csak negatív energia, neked sem jó. De hogy a kérdésedre válaszoljak, biztos normális...de majd rájössz h a szüleid tényleg nem akarnak rosszat, és néha jobb megfogadni a bölcsebbek, tapasztaltabbak tanácsát.
2011. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, én szüleim nem is szólnak bele az életembe, csak is kizárólag tanácsokat adnak nekem. Lehetőleg próbáld rá venni őket hogy ha nagyon bele akarnak szólni az életedbe akkor tanácsként mondják és ne utasításként.
2011. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nehéz a kamaszok világa.

Nem tudom, hogy szotad-e olvasgatni ezt a témakört, de ha igen, akkor valószínűleg te is tudod, hogy vannak sokkal-sokkal rosszabb/furább szülők is.

Nem hogy örülnél, hogy a szüleid foglalkoznak veled, és nem csak egyszerűen tojnak rád. Amit példának írtál az nem a "beleavatkozik az életedbe", hanem a "segíteni próbál" kategória.

2011. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 21 évesen is megakarják mondani...

Mindig a gyerekük maradsz, 30 évesen is azt fogják hinni, ők mindent jobban tudnak....:)

2011. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 évesen nem kapsz egy igazolványt, amiben az áll, hogy teljesen felelősség tudatos vagy... Ezt vagy idővel vagy tapasztalattal lehet megszerezni... Én majdnem autóbalesetet szenvedtem... Ott a tapasztalat dominál... Azóta mindent kétszer meggondolok... Valahol olvastam, hogy a szavak nem változtatják meg az embert, csak a tapasztalatok... Amit én ajánlok, az az, hogy hallgasd meg amit mondanak és ha esetleg te "jobban tudod", akkor tedd úgy és utána össze lehet hasonlítani a két eredményt, de ha mindentől elzárnád magad, amit a szüleid ajánlanak, akkor kemény életed lesz...
2011. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!