Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ugye nem normális? Nem...

Ez ugye nem normális? Nem tudok egyedül dönteni.

Figyelt kérdés

22éves vagyok és nem tudok egyedül döntést hozni.

Mindig másoktól várom azt, hogy döntsenek helyettem.

Anyám mindig meg mondta, hogy mikor mit csináljak, nem engedte, hogy egyedül döntsek, mindig azt kellett csinálnom amit mondott.

Például. ma párom húga megkért, hogy vigyem be őt az egyik városba(40km-re van). Anyám azt, mondta, hogy döntsek én. De nem tudom eldönteni. Tudom, hogy nem szívesen adná oda a kocsit(az ő nevén van) de párom meg szeretné ha elvinném őket.

Ha egy ilyen egyszerű helyzetben nem tudok egyedül dönteni akkor később mi lesz így? Lehet ez ellen tenni valamit?Vagy egész életemben ilyen határozatlan kis csitri leszek?


2011. júl. 3. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

1. elviszed a kocsit, és megkérded hogy mi kell a boltból (anyádtól) így az ő szája is be van fogva meg a húg szája is... ha nem válaszol rá semmit, és van zsebpénzed vegyél egy vödrös fagyit, vagy egy dinnyét azt majd 3-an megeszitek.


Persze ez az egész borul ha még benzinre sincs pénz, és ha szűkében vagytok a pénzzel.


2. Másrészről ha nincs saját kocsid, és tudja mi folyik otthon, akkor nem értem miért ragaszkodik a párod a dologhoz. Elvégre van busz /vonat is!? Vagy ennyire kényelmes, vagy ennyire kihasznál? én elgondolkoznék ezen is.

2011. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj lesz, h. önállóan dönts. Nem baj persze, ha kikéred mások véleményé, de egyedül is kell döntened. Az nagy baj, ha nem tudsz dönteni. Önbizalomhiány jele.

Sztem vegyél vmi hasonló témájú könyveket ki könyvtárból, hasznosak lehetnek. Önismereti könyvek is jók, pszichológiai témakörben.

Jó ötlet az is, h. döntés előtt fogsz egy lapot. Leírod a pro, contrát, mi lesz az előnye annak, ha megteszed, mi a hátránya és mérlegelj! Sok sikert!:)

2011. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz te egyedül dönteni. Csak ne fogd fel tragédiaként, ha esetleg rosszul döntesz.
2011. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Se párom se a húga nem erőlteti azt, hogy elvigyem őket.

Csak felhívtak és megkértek rá. és barátom csak annyit mondott, hogy ő szeretné.

De ez csak egy példa volt. Sok olyan helyzet volt mikor nem tudtam egyedül dönteni és mindig mástól várom a választ:(

Ez a kocsis ügy csak egy példa.

2011. júl. 3. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Gyakorolni kell.

Ha ilyen extrém módon kis dolgokban nem tudsz dönteni, akkor az a típus vagy aki mondjuk nem lesz vezető egy munkahelyen (remélhetőleg), de azért ez fejleszhető egyszerűen csak dönts valamit, nem szakad le az ég akkor se ha utólag kiderül nem a legjobb lehetőséget választottad.Szóval gyakorolj és fog változni, nyilván könnyebb azoknak akiket a szüleik kis koruk óta megtanítottak erre, de ez nem egy veleszületett tulajdonság.

2011. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát szerintem ideje lenne nem csak a más érdekeit is nézni, hanem a sajátodét is. Az egy dolog hogy ő mit szeretne, és az is más hogy te hogy mit fogsz csinálni. (anyáddal a kapcsolatod élete végéig fog tartani - érdemes vele jóban lenni, a pároddal? háááát.... nem lehet tudni lehet hogy csak 1-2 évig)


A kocsis dolognál leragadva mondhattad volna azt hogy:

- most nincs pénz benzinre

- most éppen vacakol a kocsi és szervízbe kellene vinni (de nincs pénz)

ha azzal áll elő (bár kétlem) hogy kifizeti a benzint, akkor tudnád hogy csak kihasznál, vagy valamit valamiért jellegű pasi... (én kipróbálnám)

Vagy esetleg odaszólhattál volna anyudnak, hogy nincs-e kedve abban a városban körülnézni (kettesben) mert ha igen, akkor elmehetnétek egyet sétálni... 4-en elfértetek volna a kocsiba...


szóval vedd észre több választási lehetőséged is van, nem csak 1, amit mondanak!

2011. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt most nem teljesen értem.

Anyád azt mondja, döntsél te, de szerinted nem szivesen adná oda a kocsiját.

Ha ő azt mondta te döntsél és tisztában van azzal, hogy csak az ő autójával kivitelezhető a dolog, akkor nem hiszem, hogy kérdés lenne a számára, hogy azzal mész.

Ergo, ha van időd és kedved, akkor menjetek.


De már megint nem te dötöttél, hanem mi!

2011. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg anyádnak,hogy életképtelenné nevelt.
2011. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van egy ilyen barátom. Ő vett magának egy kocsit és arra is engedélyt kér, hogy elvihesse. Elkéredzkedik otthonról, mindent megkérdez..és ő 24 éves. Egyszerűen elviselhetetlen, hogyha kérek valamit mondjuk hogy vigyen már el valahova akkor meg kell kérdeznie aztán vagy engedik vagy nem.. a saját kocsijával.. A fizetését is az anyukája osztja be neki.. a nyaralást is meg kellett kérdeznie, hogy kapott szabadságot de hogy a szülei elengedik e.. Szerintem ő már iylen is marad mert őt ilyenek nevelték. De ha te úgy érzed, hogy változni akarsz akkor állj a sarkadra! Ne kérdezz meg dolgokat csak jelentsd ki. Ha iylen maradsz nem fogsz tudni megállni a magad lábán soha az életben. Próbálj egyedüli döntéseket hozni. Ne hagyd hogy beleszóljanak. Ha rossz is a döntésed a saját hibádból tanulsz, nem abból, hogy a szüleid mit mondanak, mert akkor benned marad a kétely hogy te ezt nem így akartad pedig ahogy te akartad lehet jobb lett volna.

18L

2011. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

11:50


Hát igen...:S


Ne bonyolítsd túl a dolgot: Döntsél szépen. Rosszul döntesz? Kérdezd meg magadtól, hogy na és akkor mi van? Máskorr jobban döntök. Nem kell tragédiát csinálni belőle.

2011. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!