Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én reagálom túl a dolgot?

Most én reagálom túl a dolgot?

Figyelt kérdés

Volt egy kis nézeteltérésünk a párommal múlt héten. Kibuktam, elmondtam, hogy úgy érzem a szülei előtt nem vállal fel eléggé. (ilyen dolgokra gondolok, hogy a szülei előtt máshogy beszél velem, sokszor úgy érzem "csak" a barátnője vagyok (mintha egy a sok közül) vagy mintha nem is számítanék, míg mikor kettesben vagyunk és a jövőről beszélünk, úgy beszél rólam mint akivel az életét tervezi)...persze ezeket nem durván, de érzem ezt a hangnemből pl. vagy hogy nem von be bizonyos dolgokba...

Akkor azt mondta ő ezt nem vette észre, elnézést kért, és mondta, hogy ezután figyel rá...Tegnapelőtt voltak meszelni a lakásában (szerettem volna menni segíteni, egyrészt mivel én is sokat vagyok ott, másrészt ott tartunk, hogy jövőben oda költözöm...így éreztem volna helyesnek). De tudtam, hogy a meszelő plusz a családja már túl sok én nem férek be az autóba...így nem csináltam fesztivált, ha ők családi programot csináltak ebből, oké. Itt csak az a bökkenő, hogy ma tudtam meg, hogy az öccse nem is volt, ergó volt még egy hely a kocsiban, elvihette volna a barátnőjét (akivel eljegyzést tervez...), már ha együtt vagyunk bevonhatott volna ebbe a munkába...(én is hívtam tavaly mikor rendezkedtem az albérletembe)...

Úgy érzem ez megint azért van, mert a szülei előtt nem akarta, hogy menjek...úgy érzem mintha "semmi közöm" nem lenne hozzá, hogy mit csinál a lakásában, pedig 4 éve együtt vagyunk...azt szeretné ha jövőben odaköltöznék, akkor???


Szerinte túlreagálom...nekem meg fontosak ezek a dolgok...

Most nem tudom mit mondjak neki...bánt, hogy meg sem kérdezte megyek-e


2011. szept. 17. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Túlreagálod.

Majd ha a felesége leszel, igazad lesz. Vagy minimum a menyasszonya.

De egyenlőre tényleg CSAK a barátnője vagy, ne próbálj úgy viselkedni, mintha több lennél, mert megunja. Majd ha itt lesz az ideje és megkéri a kezedet, viselkedhetsz úgy, mintha a menyasszonya lennél.

2011. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia csajszi! Nálunk is pont ugyanez a helyzet. Az én pasim is, akivel már az 5. évet tapsom, ugyanezt csinálja. Ha családi program van náluk (egyébként ők is családi programot csinálni egy festésből is) akkor a pasimnak ott kell lennie, és persze nekem nem. Ha még én hívom őt át segíteni, akkor meg nem jön. Tisztára mintha a család valami tabu lenne. Én is unom már a dolgot, de nem tudok vele mit csinálni. Én oda jutottam, hogy megvárom mi lesz akkor ha összeköltözünk. Ez még 1 év. Javaslom neked, hogy te is várd meg, hogy milyen lesz akkor ha majd együtt laktok :)
2011. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom...

de kettőnk közt több van annál, mint amit a szülei felé mutat, ezt érzem...

És ha jövőben összeköltözünk, miért nem hívott? Főleg mert tudta, hogy szívesen mentem volna...

2011. szept. 17. 19:08
 4/4 A kérdező kommentje:

19:07

Engem elcitálnak a családi összejövetelekre, hozzám is jön a párom, erről nem panaszkodhatok...de az ilyen igazi "mindennapi" dolgokba nem vonnak be, mintha igen, "tabu" lenne...

Hát kíváncsi leszek, mert ha eljegyzés után is ez lesz én megbolondulok...

2011. szept. 17. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!