Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők, miért nem állítják...

A szülők, miért nem állítják le a gyereket? Miért kezelhetetlen némelyik?

Figyelt kérdés

Most éppen az iskolai kínzásokra gondolok.

Én pont az a gyerek voltam,aki állandóan megkeserítettem valaki életét...Akkor nem fogtam fel,milyen károkat okozok bennük-most már igen,de azt hiszem a bocsánat kérésen kívül sokat nem tehetek.=(

Hiába volt napi szinten beírásom,intőm,rovóm-semmi.Verekedtem,vertem,vertek,bosszút álltam,kicsesztem valakivel..DE jól tanultam,nagyon is!

Hiába mondtak bármit otthon,nem volt hatásos.Miért nem tudtak jobban befolyásolni,hogy szálljak le róluk?

Most egyetemre járok,nem bántok senkit,jól tanulgatok továbbra is.És csak most értettem meg,hogy miket tettem.

Belőlem az agressziót az váltotta ki,hogy elsőben alacsony voltam és nyámnyíla-mindig engem bántottak.Aztán beiratkoztam nyáron karatéra,eljártam úszni.Visszajöttem és bosszú állásokkal kezdtem az évemet.Azóta én szálltam rá mindenkire,de tényleg mindenkit én szekáltam.Erősebbeket,gyengébbeket..Eh..

Mit csináljak majd a saját gyerekemmel,hogy ne legyen olyan mint én?

20l


2011. szept. 17. 19:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

biztos nem lesz olyan, mint Te voltál

ha tanultál a hibáidból, akkor nincs baj

példamutatással, meg megfelelő neveléssel kicsi korától sok minden elérhető


ne kövezzetek meg de:

ne emészd magad, amiatt amit csináltál

régen volt, megváltoztál ez a lényeg

dehogynem tehetsz, megmutathatod nekik, hogy megváltoztál és tanultál a hibáiból

2011. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mostmár mindenki felnőtt,hogy menjek oda hozzájuk,ha rettegnek tőlem ránézésre?Mit mondjak?Helló,bocsi?
2011. szept. 17. 20:00
 3/29 anonim ***** válasza:
32%

hát te beteg vagy akkor.fiúnál még "elfogadható"de lánynál...

meg milyen szüleid vannak neked?

2011. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%
figyi álltalában most a látható beírást nem nézve a szülő előtt a fiuka és az ilyen lány jó gyermekként viselkedik. én is kíváncsi lettem volna, ha akkoriban elmegyek a szüleihez aki engem baxtatott kis törpe majom gyerek. szerintem ez kissebbségi komplexusos kérdés is. később már hiába bánod meg, addigra sok kárt okoztál, okozott nekem is az a majom gyökér.
2011. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Normális szüleim vannak!

Mi az hogy valami fiúnál elfogadható lánynál meg nem?-.-

Nem nem függő.

2011. szept. 17. 20:05
 6/29 A kérdező kommentje:

És amúgy is,nem jellemzést kértem magamra.Hanem tanácsot az elkerülésre.

Voltak barátaim,nem voltam kisebbségi komplexusos.De azért,ha valakire rászálltam..

2011. szept. 17. 20:08
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

hát ha minden áron oda akarsz menni

odamész hozzá és ezt mondod:

,,Szia!

Figyelj, annak idején nem voltam normális, bocsánat, hogy azt tettem veled, ne haragudj.

Ennyit akartam"

Szerintem, ha bocsánatot kérsz tőlük, akkor majd idővel magadnak is megbocsátasz. Ha ők nem is. Szerintem mindenkinek kell adni még egy esélyt.


De tényleg ilyen emberek károsodást is okozhatnak, de meg kell tanulni tovább lépni. Már nem érdekel, ha piszkálnak, jót mosolygok, és kész.



Engem is sokan bántottak, és nekem jólesne, ha bocsánatot kérnének tőlem, de nem vágyom rá, túlléptem rajta. Nem haragszom rájuk.

2011. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

Szia.

Én a bántalmazottak táborába tartozom, felnőttként.

Már egyetemista voltam, mikor az egyik srác bocsánatot kért... sosem fogom elfelejteni. Sokat segített a lelkemnek, hogy megbánta, és hogy elmondta nekem!!! Tedd Te is ezt :)

2011. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Én örülnék neki, ha a legnagyobb "ellenségem" egyszer csak oda állna elém és bocsánatot kérne tőlem.

Engem is szekált egy ember, folyamatosan, gusztustalan módon, lelkileg hazavágott.

Kellemetlen vagy sem, én megtenném a te helyedben, nem magyarázkodnék sokat, hogy miért volt: "bocsánatot szeretnék kérni tőled, ahogy viselkedtem veled anno, nagyon megbántam és rosszul érzem magam tőle". Ennyi.

22/L

2011. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt most megértetted, akkor biztos vagyok benne, hogy a gyerekednek is példát fogsz mutatni.
2011. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!