Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik azt állítják, hogy egyenesen utálják a gyerekeket? Mi az okuk?

Figyelt kérdés
Itt olvastam az egyik válaszban, hogy valaki azt írta, hogy utálja a gyerekeket. Én magam is ismerek két lányt, aki azt mondja, hogy ki nem állhatja a gyerekeket. Nem tudták megmagyarázni, hogy miért. Annyit mondtak, hogy irritálják őket. Meg szeretném kérdezni, hogy ennek mi az oka, hogy alakult ki bennük ez az érzés és ők hogy éreztek volna, ha valaki így viszonyult volna hozzájuk gyerekként? Mindenki volt gyerek, nem? Nem arról van szó, hogy legyünk tündi-bündik idegenek gyerekével, de hogy lehet ilyet kijelenteni? Végülis akkor az ilyen ember utálja saját magát is...? Én nem utálok semmit és senkit. Az ilyen utálat nem azokban van, akik megkeseredettek?
2009. jún. 26. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Én szeretem a gyerekeket.

De valljuk be:

a gyerekek nyálasak, pisisek, ragadósak.

Piszkot csinálnak, zajt csapnak.

Túl puhák, szaguk van, és összetapogatnak mindent. Nem mindenki bírja ezt.

Jobb ha bevallja, mintha tettetné.

Van aki a férfiakat nem szereti, van aki a nyugalmat nem szereti, furcsák az emberek néha.

Az is lehet, neki nem születhet, ezért így utasítja el, hogy ne fájjon a hiánya.

Van itt olyan magyar, aki meg a magyarokat utálja. És van ember, aki saját magát!

Nagy az Isten állatkertje.

Majd észre tér.

2009. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem Ők maguk sem tudják, hogy miért.

Ráfogják arra, hogy utálják a gyereksírást, hogy idegesíti Őket a kis apró emberke és nem látják azt, hogy mennyi gyönyörűséget tud okozni. Lehet nem érzik magukat felkészültnek a gyerek fogadására és azzal hárítanak, hogy nem szeretik Őket. Sokan viszont hiúságból nem vállalnak. mert hogy jaaaajjj az alakom, a szabadságom, stb. Az ilyen lehet jobb is, ha nem szül. Biztos meg lehet érteni az ilyeneket, bár nekem még nem sikerült.

2009. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
14%
Fiatal lányok ez által érdekesebbnek, vagányabbnak próbálnak látszani. A keméyn nő!
2009. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%

Első válaszoló: te is voltál gyermek. Ugyanolyan, amit most leírtál. Mit szóltál volna ha anyukád azt mondja, utállak, mert szagod van,a közeledbe sem megyek?


Én imádom a gyerekeket, a kisbabáktól egyenesen elolvadok. Nem tudom elképzelni az életem legalább egy saját gyermek nélkül. 18/L

2009. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
Előző vagyok: bocsánat, első, félreértelmeztem a szavaid.
2009. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Nahát lehet, hogy meglepő, de sokáig énbennem is voltam hasonló érzések.

Elvált, 30-as nőként éltem, egymagam. Anyám, szomszédok, idősebb munkatársnők szinte minden nap odaszúrták, hogy: mikor szülsz már gyereket?

Most erre mit lehetett mondani? Még kialakult párkapcsolatom sem volt, amire alapozhattam volna.

A szembe szomszédomnak meg volt egy átok 12 éves fia, aminek esküszöm még az anyagyilkosságot is megengedték. Össze-vissza vagdalta az autómat a futballabdájával, egész nap hallgatta az egész szomszédság a zene-bonáját, 32 idétlen suhancot csábított az utcába, és összetörték-taposták a virágokat a házak előtt... szóval káosz.

Eljött hozzám a barátnőm, hozta a 7 éves fiát. Egy tálcán az összes létező sütit összemamnyikolta, majd beletörölte a kezét az asztalterítőbe.

Szumma-szummárum ha gyereket említettek felállt a szőr a hátamon.

Aztán férjhez mentem, gyereket szültem, most majd egy éves. Meg a szomszédunkba is költözött egy kis három éves manó, a másiknál meg az unoka-kislány tündéri. A játszótéren meg pufira nevetem magam rajtuk, olyan aranyosak.

Úgyhogy rájöttem, nem a gyerekeket utáltam, hanem a körülményeket. Beáltalánosítottam, hogy ha a szomszéd hülyegyerek ilyen, akkor minden gyerek ilyen. Pedig hát, csak olyanok ők, mint a felnőttek: ezerfélék.

Tényleg van benne valami, hogy ez például egy olyan "megkeseredés" volt inkább.

Nade kutyaharapást ugyi szőrivel kell gyógyítani:o)))

2009. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Azért valljuk be, akinek nincs gyereke, tényleg idegesítő lehet, hogy a gyerekek többsége mindenhez hozzá nyúl, mindenbe belekotyog, mindenhol ott van.

És ezt úgy mondom, hogy van gyerekem, akit imádok, de ha pl. a barátnőm átjön beszélgetni, én sem szeretem, ha két percenként ki kell vennem valamit a gyerek kezéből, szóval vagy beszélgetni hívok valakit és olyankor amikor alszik a gyerek, vagy gyerekezni, és akkor rá figyelünk. De akinek nincs gyereke, az általában nem tanúja azoknak a dolgoknak, amiket az emberek valójában szeretnek a gyerekekben, csak annak, ami bosszantó. Legalább is az ilyen "utálom a gyerekeket" típusú emberek szerintem valahogy így lehetnek vele. Bár én se értem, hogy nem emlékeznek ők arra, amikor ők maguk voltak gyerekek, bennem olyan élénken él a gyerekkorom, sőt, néha úgy érzem, még be sem fejeződött igazán :)

2009. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Jó, lehet, hogy idegesítő, de nem túlzás kijelenteni, hogy utálja a gyerekeket?
2009. jún. 26. 19:32
 9/23 anonim válasza:
84%
Én is azt szoktam mondani h utálom a gyerekeket:( nem jó érzés, de így van:P nem tudom elviselni őket. mondjuk valószínüleg az au paires londoni kalandom sem tett jót, ott ugyanis a világ legrosszabban nevelt gyerekére kellett vigyáznom, aki leköpött, a t.knyát kb. az ölébe! fújta, stb. stb. nyilván a szülők rontották el, mégis a gyereket utáltam meg. és persze könnyű mondani, én is tudom, h nem minden gyerek ilyen, mégis van bennem egy ellenérzés velük szemben. per pillanat (24 éves vok) úgy érzem h nem is akarok majd gyereket, de ha mégis lesz, valszeg másh fogok hozzáálni a kölykökhöz:D
2009. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Van aki könnyen mond dolgokat. Van olyan ismerősöm, aki utálja az apját, a kollégáját, a gyereke barátait, stb. Nme jelent nála semmit ez a szó, max. annyit, hogy nincs kedve most hozzájuk, vagy nem tetszett valami.
2009. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!