Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém 12 éves, és lassan...

Öcsém 12 éves, és lassan kezelhetetlen! Mit lehet tenni? Már intézettel fenyegetik az iskolában!

Figyelt kérdés

Zűrös családból származunk. Apánk alkoholista. Anyám eljött,most 3 szakban dolgozik.Én kb egy éve nem lakom otthon,17 éves lány vagyok(ennek a részleteibe most nem szeretnék belemenni,külön sztori,de párommal élek).

Öcsém sunnyog,nem akar tanulni,egy időszakban lopott is otthonról.

A szája olyan mint a kacsa seggge,minden kipereg belőle. Az iskolában hazudik,hogy egyik héten anyjánál amásik héten apjánál lakik,miközben az apja 250kmre van innen és lese szarja!

idegileg biztos ki van készülve.Hiányzik neki egy apa,amit sajnos az iszákos verekedő apánk képében kapott meg,de mégis isteníti(én voltam akit vert a fater,de öcsém szerint mindig jogosan,mert én voltam a szemét.nemhinném,hogy a lila foltokra és a szemüvegem összetörésére bármi feljogosít).


Visszatérek a jelenhez. Anyám ugye most 3 szakban dolgozik,viszonylag jó és stabil állása van. A délutános hetein nem tud odafigyelni öcsémre. Az iskolában azt mondták,ha nem oldja meg a felügyeletét,krízisotthonba helyezik.

Most én felügyelek rá. Anyámmal kötöttünk egy alkut,és minden délután 3-7ig amikor ő délutános ott vagyok,és figyelek a gyerekre.Tanulok vele,tanítom biciklizni.


De hihetetlen nemtörődöm! Nem foglalkozik semmivel,rávágja hogy nemérdekel,és mindenkit elküld a fenéba. Meg van sértődve,hogy el kell mosogatnia a százhuszadik poharat amit kivett a szekrényből,üvölt,és káromkodik mint egy kocsis. Egyszerűen nem tudom mit csináljak vele! se a szép szó,se az üvöltés,se a büntetés se a jutalom nem hat rá! félévkor megbukott és ahogy én tudom még mindig van olyan tárgy amiből bukásra áll!!

Se rám,se anyámra nem hallgat. Az egyetlen dolog amivel kissé meg lehet fogni az,hogy ha nem viselkedik és nem tanul,akkor nem visszük vissza a nyárra a szülővárosunkba(miközben ő folyton odavágyik,az apjához,meg a mamánkhoz.már nem engedjük hogy az apjával találkozzon,mert mindig beeteti,hogy jön,meg elviszi ide-oda,de közbe leszarja a gyerekeit. Én már a telefont fel se veszem neki,anyámét meg ő tiltatta le.


Szóval lényeg a lényeg: mivel lehet megfogni egy 12 éves fiút,lehetőleg agresszió nélkül(bár szó mi szó megérdemelne egy atyai pofont),aki csak TVzik meg playstationozik? Ha elveszem tőle a játékot,puffog durrog,hozzám se szól!!! Vagy inkább direkt mégrosszabbul viselkedik!

Tanácstalan vagyok! Mit tehetnék én?


2010. ápr. 28. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Adni kell valami célt az életében. Legyen ez sport, küzdősport, bármi ami érdekli és lefoglalja. Ha találtok ilyen dolgot, akkor van esély megmenteni. Egy közösség még lehet hatással rá, de ha a barátai most is nihil lump emberek, akkor nem sok esélye van.
2010. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

sajnos elfelejtettem leírni,anyámék anyagi helyzete nincs épp magason,van hogy éppcsak kijönnek belőle. öcsém kitartása semmit nem ér,10perc után odavágja hogy nemérdekel.


Barátai nemhogy linkek,hanem nincsenek is. És amig nem javítje ki a jegyeit,addig nemnagyon engedjük ki a lakásból idegenekhez.

2010. ápr. 28. 10:13
 3/19 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem nagyon fog tetszeni amit mondok,de sok elvált szülőnél láttam hasonlót,bár ott apuka nem ivott.

Szóval ezeknél a családoknál a gyerekek sokszor az anyukára haragudtak és az apukát istenítették,mert ugye anyu hétközben nevelt és szabályokat szabott az apukának meg 2 hetente hétvégén csak kényeztetni kellett.Persze ez van fordított esetben is. Ők is olyan 12-16 évesek voltak,minden vitánál azt mondták,h az apjukhoz akarnak költözni. Aztán az egyik esetben a szülők elvitték az apukához a gyereket,aki magyarázkodott,h a gyerek miét nem tud vele élni,ugyhogy utána az illető már nagyon megbecsülte az anyját. Másik esetben a gyerek apukához költözött. Aztán rájött,h ott is szabályok vannak,vagy apuka nem törödik vele így magától ment vissza az anyukához. Ezek csak példák és tudom,h most azt fogod mondani,de hogy apud iszik. Egy rövid időre hagyni kellene,hogy öcséd vele lakjon. Barátnőm öccse ugyan ilyen kezelhetetlen volt és hiába küzdöttek érte,most huszon éves és 8 osztállyal a háta mögött finoman fogalmazva nem érdekli semmi,ha kell valami lenyúlja,dolgozni nem akar,sőt már néha a családnak is nekimegy ha nem kapja meg amit akar.

2010. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,

lehet tényleg meggondolandó amit írtál. a bökkenő annyi,hogy "apánk" 250kmre lakik innen. nem kellene megint máshova iratni a gyereket iskolába.

azért elmesélem,apámnak nincs munkahelye,hitelből él és az anyja eteti. És az se biztos,hogy visszakerülne,mert ottfogná a gyereket,haza se engedné! épp ezért nem engedünk nekik találkozót sem. Most indul a hivatalos válás 1,5 év után. Kíváncsi leszek.

2010. ápr. 28. 10:31
 5/19 anonim ***** válasza:
Pedig van ebben valami. Menjen az apjához, aztán meglátja mégsem olyan jó. De ami jobb: tényleg kéne egy közösség, edzés, barkácsolás vagy ilyesmi, lehetőleg férfi vezetővel, ahol még kitartást is tanulhat. Szerintem ez lenne a legjobb. Mellesleg nem a te gondod kellene, hogy legyen ez ilyen mértékben. Szerintem a bezárással ártotok neki, az csak növeli az agresszivitását.
2010. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy merre laktok, de én a legközelebbi nevelési tanácsadóban kérnék vizsgálatot. Ott vannak pszichológusok akik tudnának vele, (veletek) foglalkozni és megérteni mi miért történik. Nevelési tanácsot is tudnak adni. Az öcsédnek (is) fenekestül felfordult az élete és egyébként sem könnyű korban van. Kicsúszott a talaj a lába alól egyedül pedig képtelen meg birkózni a világgal. Hát lázad ellene. A nevelésiben ingyen foglalkoznak vele. Menjetek el, kérjetek időpontot.
2010. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

be nem zárjuk,csak korlátozzuk.már mást egyszerűen nem tudunk kitalálni!! hétvégente kirándulnak,lovagolnak anyámmal,de hétközben nem engedjük el,mert nem tanul! leszarja! bukottszamár lesz belőle ha nagyon elengedjük! ez is annak volt az eredménye,hogy anyám nem törődött vele és inkább elküldte osztálytársakhoz!!!

és ennek én iszom a levét...

sajnos sportra nincs pénz.biciklizni tudnánk,én is most tanultam meg nemrég,de inkább földhözvágja a járgányt,minthogy megtanuljon!!!

szerintem én még jobban ki fogok készülni mint ő. vizsgáim lesznek nemsokára,az a mázlim hogy magántanulok,mert már kész lennék idegileg...

2010. ápr. 28. 10:44
 8/19 A kérdező kommentje:

korábban rengetegszuer voltunkj nevelésiban. ott az úszást ajánlották neki,meg beszélgettek vele. de öcsikémnek semmi sem jó!

am komárom megye(várost direkt nem irtam ;)

2010. ápr. 28. 10:45
 9/19 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy tartós változás történjen a pszichológusnál a szülőnek is járni kell, mert nem csak a gyereknek a szülőnek is változni kell. Csak így érhető el valódi változás.
2010. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ha nem akarjátok másik iskolába iratni, akkor majd ott lesz a nyári szünet, azalatt az idő alatt csak eldől valami, igaz akkor meg nem kell tanulnia az iskolára
2010. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!