Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok, matekfizika...

15 éves vagyok, matekfizika tagozatos, gimis, elsős. Szeretek énekelni és szeretnék átmenni egy művészeti iskolába ahol főleg énekléssel foglalkoznék, de anyukám nem enged. Mi tegyek? Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Eloszor anyukaddal kell tisztaznnod, mert eleg nehez lesz nelkule vegigcsinalni. Nem lehetetlen de nagy herce-hurca. Ulj le mondd el mit szeretnel, miert. ervelj mellette.

Anyukad azt akarja h neked a legjobb legyen, de nem feltetlenul az a legjobb amit o szeretne. En pl iden jottem ra arra, hogy mehettem volna valami konnyebb suliba, negyed ennyi erofeszitessel lehetett volna feljeggyel nagyobb mediam, es elnek mint Marci hevesen.(persze azert a diploma nem mindegy) Nekem mar keso banat, de Neked meg nem, ha tenyleg erdekel a zene akkor hajra. Sosem mindegy hol vegzed a kozepiskolat az biztos

2009. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, hogy jobb lenne, ha keresnél a közeledben egy kórust, és suli mellett csinálnád. A kettő nem zárja ki egymást, és így is lehetsz sikeres. Tapasztalatból mondom, mert 10 éve énekelek, most készül a 4. CD-nk, hétvégén is lesz egy koncertünk, de van köztünk informatikus, pedagógus, egészségügyi dolgozó is... Így anyukád is megbékélne, és te is. Ráadásul ha így próbálod ki magad, jobban megtapasztalod, mennyire lenne hozzá hosszú távon tehetséged munkaként. Ha jó vagy, akkor érettségi után még mindig válthatsz, ha kevésbé, akkor pedig hobbinak is tökéletes, ha szereted csinálni. Én most vagyok 24, 14 évesen kezdtem, nem bántam meg, de mellette másból élek meg.
2009. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 évig énektagozatos suliba jártam és így minden héten volt 2-3szor kórus. és elég jól megy.
2009. ápr. 23. 23:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én abban nem kételkedem, hogy jól megy, de akkor csináld. Én nem jártam ének tagozatos suliba, attól függetlenül megy jól már 10 éve rendszeresen színpadon :-)

Nem biztos, hogy ebben a világban egy zenesuli a legjobb döntés, hogy kamatoztasd a tehetséged. Ezért javaslom a kórust. Amilyen stílus neked bejön, olyannak nézz utána. Nekem ez 10 éve a gospel. Mi suli nélkül tartunk ott, ahol, igaz, hangképzésünk is van folyamatosan, mert az kell, de nem sulis szinten. Köztünk nem sokan vannak, akik kifejezetten zenetagozatra jártak bárhova, de ott a tehetség, és jól megy. Léptünk már fel iskolákban, de nagy médiás rendezvényen is, volt olyan koncertünk, ahol a színpadon voltunk többen, de olyan is, ahol nem tudnék tippelni a tömeg létszámára.

Ha értesz hozzá, akkor keress egy helyet, és vágj bele, csak tudd, hogy ez munka és felelősség is, mindegy, hol csinálod, bár szerintem ezt nem kell mondanom :-)

Szerintem anyukád jót akar, zenélésből akárkik nem élnek meg, futószalag-sztárnak meg nem érdemes lenni. Nem akarlak én lebeszélni, de szerintem ha nem utálod túlságosan a mostani sulidat, és jól is megy, akkor a zene és a mostani tanulmányaid nem zárja ki egymást, sőt, és meg tudod csinálni, ha igazán akarod (van köztünk olyan, aki rajtunk kívül legalább 2 helyen zenél + tanul és dolgozik).

2009. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi lett a sorsod ? :D
2020. szept. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!